R.Petrauskas pažemino K.Betingį pareigose saugodamas prokuratūros garbę

Buvęs Kauno apygardos prokuratūros vadovas Kęstutis Betingis buvo pažemintas pareigose, kad būtų sustabdytas puolimas prieš prokuratūrą, teismo posėdyje teigė tokį sprendimą priėmęs tuometinis laikinas generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas.

"Tuo metu aš maniau, kad tai išeitis. Tikslas buvo vienas - noras sustabdyti puolimą", - teisme sakė R.Petrauskas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) penktadienį toliau nagrinėjo K.Betingio skundą, kuriuo šis siekia, kad įsakymas dėl jo pažeminimo pareigose būtų panaikintas ir jis būtų grąžintas į buvusias pareigas.

Savo verdiktą teismas skelbs spalio 25-ąją.

K.Betingis yra teigęs, kad R.Petrauskas jį pažemino pareigose pažeisdamas teisės aktus, nes specialiai sudaryta komisija neįžvelgė tarnybinio pažeidimo. Komisija padarė išvadą, kad buvo padarytas galimas prokuroro etikos pažeidimas. Pasak jo, specialiai sudaryta komisija išvados dėl etikos padaryti negalėjo - tai turėjo atlikti Prokurorų etikos komisija, tačiau R.Petrauskas vis dėlto nusprendė išsyk skirti nuobaudą.

Liudytoju apklaustas R.Petrauskas tvirtino, kad K.Betingio per balandžio pabaigoje vykusią spaudos konferenciją pasakyti teiginiai padarė žalos prokuratūrai kaip institucijai.

"Apygardos vyriausiasis prokuroras yra atsakingas už tai, kas vykdoma jo vadovaujamoje prokuratūroje. Kai jis bendrauja su žiniasklaida, jis atstovauja prokuratūros pozicijai (...) Jam kaip specialiam subjektui yra keliamas reikalavimas kaip lojalumas prokuratūrai", - teismo posėdyje kalbėjo R.Petrauskas.

Jis tvirtino suprantąs, kad K.Betingis tuomet patyrė didžiulį spaudimą, ir teigė žinantis, kad pareiškėjas yra karšto būdo, tačiau jo teiginiai padarė žalos prokuratūros sistemai. R.Petrauskas sakė spaudimo tarnybinei komisijai nedaręs.

"Kaip tuometinis vadovas aš turėjau galvoti, kaip sustabdyti prokuratūros menkinimo kampaniją, ir tikrai, kaip matote, kai buvo atliekamas tarnybinis patikrinimas, jokia įtaka nebuvo daroma", - kalbėjo tuometinis laikinasis generalinis prokuroras.

"Žinant tą situaciją, kaip buvo žiūrima į prokuratūrą, ir vienos prokuratūros vadovas teigia, kad prokuratūra netarnauja žmonėms, kad priimami sprendimai, kurie tiktų visiems, kad dirbama ne ta linkme, tai turėjo pradžiuginti tik tuos asmenis, kurie stengėsi sumenkinti prokuratūrą kaip instituciją", - tikino R.Petrauskas.

Jis teigė manęs, kad generalinis prokuroras nėra susaistytas komisijos išvados, ir galėjęs vienašališkai priimti sprendimą - kreiptis, anot jo, į Prokurorų etikos komisiją nebuvo pagrindo.

Teismo posėdyje K.Betingis tvirtino per minėtą spaudos konferenciją norėjęs pasakyti, kad prokurorai yra apkrauti darbais, jie tiesiog negali susikoncentruoti vykdyti tyrimus, nes mažėja darbuotojų, net dėl mažiausių pažeidimų vykdomi tarnybiniai patikrinimai. Prokurorai, pasak jo, nebegali, kai patys nusprendžia, perduoti bylų teismams, nes jei asmuo išteisinamas, kyla skandalai.

"Turėjau omenyje, kad visa teisinė sistema, tarp jų ir prokuratūra, yra probleminė, perkrauta darbais", - kalbėjo buvęs Kauno prokurorų vadovas.

R.Petrauskas su tuo nesutiko. Jis tvirtino, kad teigdamas, jog prokurorai bijo bylas atiduoti teismams, sako netiesą, niekas prokurorų nespaudžia.

"Aš, teikdamas informaciją visuomenei, kaip tik stengiausi parodyti, kad prokuratūra dirba aktyviai, yra problemų tiek teisinėje sistemoje, tiek prokuratūroje ir jau neužtenka uždarame rate spręsti problemas (...) Jokiu būdu negalima teigti, kad teikiant informaciją visuomenei, galima būtų padaryti kažkokią žalą", - po posėdžio žurnalistams sakė buvęs Kauno prokurorų vadovas.

R.Petrauskas per teismo posėdį taip pat tvirtino, kad K.Betingis pažeidė Prokurorų etikos kodekse numatytą atsakomybės principą, esą tarnybinis patikrinimas buvo pradėtas tada, kad buvo rastas Drąsiaus Kedžio lavonas. Tuo metu, pasak buvusio laikinojo generalinio prokuroro, buvo skelbiama, kad D.Kedys beveik jau rastas.

Anot jo, K.Betingis, kaip vadovas, turėjo prisiimti atsakomybę dėl ikiteisminio tyrimo, ir iš to ir sekė tarnybinis patikrinimas.

Su tuo nesutiko pats buvęs Kauno prokurorų vadovas, teigdamas, kad už kiekvieno tyrimą jis tiesiogiai negali būti atsakingas - tam yra atskiri pareigūnai.

Laikinasis generalinis prokuroras R.Petrauskas birželio 9 dieną pasirašė įsakymą dėl tarnybinės nuobaudos - perkėlimo į žemesnes pareigas - K.Betingiui skyrimo. Nuobauda K.Betingiui skirta dėl blogai įvertinto jo vadovaujamų prokurorų atlikto Kauno pedofilijos bylos ir su ja susijusių dviejų žmogžudysčių tyrimo. Šį įsakymą K.Betingis ir apskundė teismui.


Šiame straipsnyje: Kęstutis Betingis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių