Rotušė – ne jaunavedžiams, o vienam politikui?

Konservatorius Raimundas Kaminskas sugalvojo Kauno rotušėje įkurdinti miesto muziejų ar net įrengti mero darbo kabinetą, o civilinės metrikacijos biurą siūlo iškraustyti kitur.

Parūpo kabinetai rotušėje

Kultūros, bendruomenių ir savivaldos plėtojimo komitetui vadovaujantis R.Kaminskas prieš kelis mėnesius prabilo apie tai, kad rotušėje turėtų įsikurti miesto muziejus, o dabar ten jaunavedžius tuokiantys ir gimusius Kauno piliečius registruojantys Civilinės metrikacijos biuro darbuotojai galėtų kraustytis kur nors kitur. Pasiūlęs sovietinius simbolius nuo Vytauto Didžiojo (Aleksoto) tilto nuimti politikas užsimena, kad ir jie galėtų būti saugomi Rotušės aikštėje įkurtoje ekspozicijoje. Tokie politiko pasiūlymai kelia nuostabą tiek miesto vadovams, tiek kauniečiams.

Pats R.Kaminskas idėjos autorystės sau priskirti neskuba ir teigia, jog toks sumanymas kilo Kultūros, bendruomenių ir savivaldos plėtojimo komitete. „Daugelyje Europos šalių rotušės yra atviros visuomenei, ten dirba merai, o po pietų gali lankytis miestiečiai ir turistai. Tam tikrose vietose būtų galima įrengti ekspozicijas“, - savo poziciją dėstė R.Kaminskas.

Politikas užsimena, kad iškilmingos santuokos ceremonijos galėtų likti rotušėje. Labiausiai jam kliūva keli pastate dirbantys Civilės metrikacijos biuro darbuotojai. „Ar vieta valdininkams ten sėdėti? Manau, kad ne. Išskyrus aptarnaujantį personalą: valytojas, rūbininką ir fotografą“ - užsiminė R.Kaminskas.

Jis viliasi, kad savivaldybės administracija imsis ryžtingų veiksmų ir įgyvendins komiteto siūlymą. „Sunkmetis, turime taupyti lėšas. O ten patalpos naudojamos neracionaliai“, - pareiškė konservatorius.

Pasiteiravus, ką konkrečiai reikėtų iškelti iš miesto gulbe vadinamo pastato, R.Kaminskas kiek sutriko ir prisipažino nežinantis.

Miestiečiams būtų nepatogu

„Mes, administracija, tokiais dalykais neužsimename, tik galvojame, kaip išgyventi. Politikai politikuodami gali sau leisti ir tokius pasiūlymus“, - kritiškai R.Kaminsko siūlymą įvertino savivaldybės administracijos direktorius Vygantas Gudėnas. Anot jo, klausimą turės svarstyti tarybos kolegija.

Administracijos vadovą stebina politiko įsivaizdavimas, kad jo siūlymas padės sutaupyti lėšų. „Ne taip paprasta Civilinės metrikacijos biurą kur nors iškraustyti ir ten įrengti muziejų. Viskam reikia pinigų, o jų nėra“, - konstatavo V.Gudėnas. Jo teigimu, iš rotušės iškėlus jaunavedžių prašymus ir vaikų gimimus registruojančius darbuotojus, nepatogumų patirtų miestiečiai, o rengti parodas ar eksponuoti istorines vertybes rotušėje ir dabar niekas nedraudžia.

Savo bendrapartiečio R.Kaminsko siūlymą santūriai vertina ir miesto meras Andrius Kupčinskas. „Žinau, tos idėjos sklando jau ne vieną mėnesį, tačiau reikėtų apie tai daugiau padiskutuoti su miesto šviesuomene“, - sakė meras. Jis neabejoja, kad tiek darbuotojų iškėlimui, tiek muziejaus įrengimui reikės nemažai lėšų, o sunkmečiu jų rasti tikrai nepavyks.

„Komiteto pirmininkas teigia išlandžiojęs visus rotušės kabinetus ir matantis galimybių racionaliau naudoti patalpas. Aš pirmiausia žvelgiu į finansinius ir ekonominius aspektus“, - nesureikšmino R.Kaminsko pasiūlymo miesto vadovas.

Rotušė bus tuščia?

Nors nuo rugsėjo jaunavedžiai gali pasirinkti santuokos vietą, kol kas pateiktas tik vienas prašymas kitąmet tuoktis ne miesto rotušėje. Kitų miestų jaunavedžių pageidavimus ceremoniją rengti Kauno rotušėje miesto meras vertina kaip privalumą.

„Rotušėje vyksta daug įvairių renginių, lankosi oficialios užsienio delegacijos, tuokiami jaunavedžiai. Pirmajame aukšte registruojami naujagimiai, fiksuojamos bažnyčioje ar užsienyje įvykusios santuokos, priimami jaunavedžių prašymai. Jeigu yra norinčiųjų, surengiame ir ekskursijas“, - aiškino Civilinės metrikacijos biuro vedėjas ir miesto rotušės ceremonimeistras Kęstutis Ignatavičius. Visa tai jis išdėstė ir Rotušės aikštės draugijos, vienijančios gyventojus, verslininkus ir kitų institucijų atstovus, nariams.

„Čia lankosi ir oficialūs miesto svečiai, ir jaunavedžiai kartu su savo svečiais, ir ekskursijos. Kam griauti natūraliai per daugelį metų susiformavusį neformalų ir gausiai lankomą muziejų - rotušę? Visa tai sunaikinus, čia bus dar vienas tuščias muziejus“, - politiko siūlymu stebėjosi Rotušės aikštės draugijai priklausantis restorano „Medžiotojų užeiga“ savininkas Ričardas Mačiulaitis.

„Skliautų miestas“ projektų vadovas Ąžuolas Gaižutis įsitikinęs, kad prieš įgyvendinant tokias idėjas reikėtų atsiklausti kauniečių nuomonės. Draugijos atstovai pritaria, kad unikali Kauno rotušė turi būti atvira visuomenei, tačiau jų manymu, ji ir dabar nėra uždaryta. Rotušės rūsyje veikiantis Keramikos muziejus sulaukia ne itin daug lankytojų, o į ten esančią buvusio miesto kalėjimo patalpą būtų galima rengti turistų ekskursijas. Pačioje rotušėje dėmesio vertas burmistro kabinetas ir jo asmeninis tualetas. Tai pirmas mieste tualetas, įrengtas ne lauke, o pastato viduje. Draugijos atstovų manymu, norint labiau atverti rotušę kultūriniams renginiams ir ekskursijoms tereikia apgalvoti tvarką, kaip tai organizuoti. Savo pasiūlymus draugija pateiks savivaldybei.

„Vis tik rotušė ir santuokos yra neatsiejami dalykai, todėl Civilinės metrikacijos biuras turėtų likti šiame pastate“, - pastebėjo viešbučio „Daugirdas“ direktorius Vidimantas Žekas. Santuokų rūmai Kauno rotušėje veikia nuo 1973 m.

Vilma Kasperavičienė, Kauno rajono mero patarėja:

Jau pernai Kauno rajono vadovybė paskelbė žinią, kad Civilinės metrikacijos skyrius ir santuokų ceremonija bus perkelta į Raudondvario pilį. Norinčiųjų registruotis pasitaiko jau dabar, neabejojame, kad tai bus labai graži ir populiari vieta tuoktis. Pirmiausia turime įgyvendinti pilies sutvarkymo projektą. Į Raudondvario pilį turėtų išsikelti visi rajono Civilinės metrikacijos darbuotojai, registruojantys santuokas, vaikų gimimus, mirtis, ištuokas, priimantys jaunavedžių prašymus, išduodantys reikalingus dokumentus. Pilyje bus įrengta speciali menė iškilmingoms santuokoms. 


Šiame straipsnyje: vestuvės kauno rotušėje

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių