„Romuvą“ parduos varžytynėse?

“Kavingais“, bet ne kovingais veidais penktadienio vidurdienį kauniečiai vėl kviečiami susirinkti „Romuvos“ prieigose ir bent savo buvimu gelbėti tarpukario kino teatrą.

„Taikus kavos gėrimas - su gedulo ženklu“, - atsiduso ketvirtą penktadienį vyksiančios akcijos organizatorius architektas Audrys Karalius ir pridūrė: „Mes neisime Vilnaus „budulių“ pavyzdžiu, akmenimis nedaužysime verslininko Ramūno Šalūgos viešbučio langų“.

Kava, pasak akcijos sumanytojo, skatina bendravimą. Puodelis šilto gėrimo yra vienintelis akcijos dalyvio atributas. A.Karalius neabejoja, kad į penktadieninį pasimatymą prie „Romuvos“ ateis miesto inteligentai, tai bus neoficialus jų surašymas.

Atėjusieji gali tikėtis improvizuotų gatvės reiškinių. Pavyzdžiui, praėjusį kartą dailininkas ir muzikantas Gražvydas Kardokas saksofonu atliko šiuolaikinę kūrinio „Lietuva, brangi“ versiją.

Akcija siekiama atkreipti ne tik visuomenės, bet ir miesto tarybos dėmesį į „Romuvai“ gresiančią ateitį. Pasak A.Karaliaus, miesto valdžioje yra tokių, kurie linkę palaikyti verslininką R.Šalūgą.

Visuomeninė „Romuvos“ valdyba, kuriai priklauso A.Karalius, yra įteikusi pastatą nuomojančios bendrovės "Rosh" vadovui R.Šalūgai pretenzijas dėl statinio būklės, finansinių ir kitų įsipareigojimų, tačiau dialogo nėra.

Einamosios skolos, A.Karaliaus duomenimis, artėja link milijono litų. Architekto nuomone, R.Šalūgai derėtų kalbėti ne apie jam priklausančių akcijų išpirkimą, o apie pasitraukimą „0:0" sąlygomis.

A.Karaliaus įsitikinimu, bet kada gali būti atsiųstas raštas iš mokesčių inspekcijos, kad „Romuva“ dėl įvairių įsiskolinimų perduodama antstoliams ir pastatas bus parduotas iš varžytinių. Paduoti į teismą R.Šalūgą visuomenininkai neturi lėšų, nebent jų skirtų savivaldybė, kuri yra didysis bendrovės „Romuva“ akcininkas.


Šiame straipsnyje: Romuvakava

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių