Renkamos lėšos įamžinti monsinjoro K.Vasiliausko atminimą

Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko labdaros fondas ieško rėmėjų, kad galėtų įgyvendinti suplanuotus darbus.

Kovą buvo nuspręsta, kad Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko atminimas Vilniuje prie Šv. Rapolo bažnyčios bus įamžintas lauko rieduliu, inkrustuotu bronziniais žolynais.

Konkursą, kuriam buvo pateikta trylika projektų, laimėjo skulptorius Juozas Gencevičius ir architektas Tauras Budzys.

Kaip pasakojo sulptorius J. Gencevičius, šiuo metu vyksta paruošiamieji skulptūros sukūrimo darbai. Dar nėra apsispręsta dėl riedulio, kuris bus naudojamas projekte.

„Esu apžiūrėjęs nuotraukas Biržų riedulių, kurie gal bus naudojami, gal nebus. Riedulys, atrodo, toks paprastas daiktas, bet kad iš tiesų būtų tinkamas tai vietai, pasirodo, gan sudėtinga rasti“, - sakė skulptorius.

Pasak įamžinimo idėjos autorės Ramunės Sakalauskaitės, architektas T. Bundzys jau baigia rengti skvero sutvarkymo projektą. Monsinjoro K. Vasiliausko skvere žadama įrengti suoliukus, memorialinę lentą su K. Vasiliausko gyvenimo ir darbo Šv. Rapolo bažnyčioje datomis. „Žadame išrauti senus krūmus ir jų vietoje pasodinti pušelių“, - planus pasakojo R. Sakalauskaitė.

Jos teigimu, reikia per 100 tūkst. litų, kad būtų sukurta skulptūra ir sutvarkytas skveras. Lėšų tikimasi surasti per rėmėjus, o skverą, buvo kalbėta, imsis tvarkyti miesto savivaldybė. R. Sakalauskaitė sako, kad prieš mėnesį lankantis pas sostinės merą Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko labdaros fondas buvo paragintas ieškotis pinigų ir skulptūrai, ir skvero sutvarkymo darbams.

Vilniaus miesto savivaldybės Miestovaizdžio skyriaus vyr. specialistė Beatričė Raguotienė komentuodama savivaldybės indėlį į skvero sutvarkymą pabrėžia, kad kol savivaldybei nėra pateiktas skvero sutvarkymo projektas, negalima numatyti, kiek savivaldybė prisidės prie projekto.

„Vyko konkursas, kurį organizavo Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko labdaros fondas, ir mes dar nesame gavę projekto. Buvo kalbėta, kad teritoriją sutvarkys savivaldybė, o paminklo sukūrimą ir pastatymą finansuos fondas iš savo ar rėmėjų lėšų. Tačiau kol nėra [savivaldybei] pateiktas projektas, nėra ką kalbėti apie konkrečias lėšas, kurias skirs savivaldybė. Pateikus projektą bus matyti, kiek reikia lėšų“, - lrt.lt sakė B. Raguotienė.

„Prieš Velykas mes kreipėmės raštu į Vilniaus apskrities viršininko administraciją, nes norint statyti akmenį, reikia gauti Vilniaus apskrities viršininko sutikimą. Iki šiol atsakymo negavome. Skambinau praeitą savaitę į savivaldybę ir pasakė, kad rengia atsakymą. Tad yra biurokratinių kliūčių. Mes mielai eitume su visais pasiūlymais į savivaldybę, bet prieš tai turime gauti leidimą“, - komentavo R. Sakalauskaitė.  

Savivaldybės specialistė patikino, kad miesto kampelis, kuriame žadama atidengti skulptūrą, tikrai bus sutvarkytas.

Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko labdaros fondas ieško rėmėjų ir renka lėšas, reikalingas idėjos realizacijai. Daugiau informacijos - specialioje interneto svetainėje monsinjoras-vasiliauskas.lt.

Skvero atidaryti ir skulptūrą atidengti planuojama šių metų rudenį.

Monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas (1922-2001), politinis kalinys ir tremtinys, ilgametis Vilniaus arkikatedros bazilikos klebonas, Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčios emeritas, buvo žinomas ir gerbiamas visuomenės narys. Vikaru adjutoriumi Šv. Rapolo bažnyčioje jis dirbo nuo 1975 iki 1989 m.

K. Vasiliauskas -   Vilniaus miesto garbės pilietis.


Šiame straipsnyje: Vasiliauskas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių