Renginiai Kaune: kaip tirpdyti žiemos stingulį

Tamsiuoju ir šaltuoju metų laiku mieste gyvenančioms šeimoms reikia gerokai pasukti galvas, ką veikti savaitgaliais ir ilgais metų pradžios bei pabaigos vakarais.

Galbūt jums padėtų atsikratyti šio galvos skausmo renginiai ir paskaitos Kauno tautinės kultūros centre (A.Jakšto g. 18) – čia beveik visi renginiai nemokami arba mokama simboliškai – kelis litus.

Sausio 4 d. paskaitą „Sausio kalendorius: Naujieji metai, Trys karaliai, Kristaus krikštas, Laisvės gynėjų diena, Pusiaužiemis“ skaitys lektorius Aleksandras Žarskus.

Sausio 6 d. vyks miesto šventė ,,Trys karaliai atvažiavo – visas svietas uždainavo“:

15.30 val. – Karalių sutiktuvės Laisvės alėjoje.

16.30 val. – koncertas Rotušės aikštėje.

Sausio 7 d. 18 val. – paskaita „Blogio problema ir sąmoningumo evoliucija“, skirta Laisvės gynėjų dienai.

Sausio 11 d. 15 val. vyks respublikinio projekto-konkurso ,,Giminės medis“ parodos pristatymas, skirtas Sausio 13-osios metinėms pažymėti. Dalyvaus Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos Kauno krašto bajorų draugija.

Sausio 14 d. paskaitą „JIS ir JI: meilės išbandymai pasakose“ skaitys psichologė Jūratė Vyžintienė.

Sausio 14 d. 16 val. – paskaita „Natūrali ir patologinė mirtis“, o 18 val. – paskaita „Mityba ir prieskoniai pagal metų kaitą“ – Danutė Kunčienė.

Sausio 18 d. 18 val. – paskaita „Maisto rūšys: fizinis, emocinis, mentalinis, dvasinis“.

Sausio 19 d. 18 val. tradicinių lietuviškų šokių vakaronę jaunimui „Šokim!“ ves Daugailė Braziulytė.

Sausio 21 d. paskaitą „Prieskoniai ir mityba pagal metų laikus“ skaitys Danutė Kunčienė.

Sausio 25 d. 18 val. – paskaita „Maistas ir žmogaus sąmonės būsenos“.

Sausio 26 d. 18 val. vyks tradicinis žiemos vakarojimas su folkloro ansambliu.

Sausio 28 d. 16 val. – paskaita „Didieji gyvenimo virsmai: gimimas, vestuvės, lydėtuvės“, 18 val. – „Sapnavydos vartai, arba senųjų legendų pėdsakais“ – istorikas Kęstutis Kasparas

Mokymai

Sausio 3, 10, 17, 24, 31 d. – vėlimo, siuvinėjimo mokymus „Vakarojimai seklyčioje“ ves Daiva Vainauskienė.

Sausio 5, 12, 19, 26 d. – tapybos mokymus "Prie molberto“ ves Gvidas Latakas.

Parodos

Iki sausio 6 d. veiks tautodailininkių Dalios Lovčikienės (Molėtai) paroda „Piešiniai ant stiklo“, Alinos Vitkauskienės (Garliava) auklėtinių darbų paroda „Prakartėlės“, Odetos Bražėnienės (Utena) karpinių paroda „Oi, atvažiavo šventos Kalėdos“, Faustos Cikanavičienės (Jonava) sodų, šiaudinių dirbinių paroda ,,Šiaudinė eglutė“.

KTKC etninės veiklos studijoje (Kalniečių g. 180) – tautodailės studijos „Šlamutis“ (tapyba ir grafika) narių darbų paroda „Laukiu Kalėdų“. Vadovė Dalia Žiurkelienė.

Iki sausio 8 d. vyks meninės akcijos „Laimina miestą angelai" knygų skirtukų paroda.

Nuo sausio 8 d. bus eksponuojamos tautodailininkų Raimondo Stapulionio (Kaunas) vytinių juostų, Albino Šileikos (Utenos r.) verpsčių ir prieverpsčių bei respublikinio konkurso „Giminės medis“ parodos.

Edukaciniai užsiėmimai sausį Etninės veiklos studijoje (Kalniečių g. 180, tel. 8 679 36 783).

„Lietuviški žiemos ženklai“ – ikimokyklinio amžiaus vaikams, pradinių klasių mokiniams. Veda Vitalija Bajorienė, Gintarė Putinienė.

„Šiaudiniai dirbiniai. Rugelio kelias“ – ikimokyklinio amžiaus vaikams, pradinių klasių mokiniams. Veda Jurgita Kilikauskienė.

"Šiaudiniai dirbiniai. Sodas“ – ikimokyklinio amžiaus vaikams, pradinių klasių mokiniams. Veda Jurgita Kilikauskienė.

„Gyvybės medis karpiniuose“ – vaikams, jaunimui, suaugusiesiems. Veda Eglė Vindašienė.

"Karpiniai-angelai“ – vaikams, jaunimui, suaugusiesiems. Veda Eglė Vindašienė.

"Tradicinės popieriaus užuolaidėlės“ – vaikams ir visai šeimai. Veda Eglė Vindašienė.

"Pažink savo šaknis – pažink save“ – vyresniųjų klasių mokiniams. Veda Aleksandras Žarskus.

"Kai senieji daiktai prabyla“ – ikimokyklinio amžiaus vaikams, pradinių klasių mokiniams. Veda Zita Jakinevičienė.

"Molio džiaugsmai. Angelo lipdymas“ – pradinių klasių mokiniams. Veda Zita Jakinevičienė.

Ir sielai, ir pilvui

Nors 2012 m. paskelbti kultūrinio turizmo metais, tačiau žiema nėra pats tinkamiausias metas kelionėms. Nepaisant to, bendrovė „VP sprendimai“ siūlo nebrangias, "šildančias“ vienos dienos išvykas (jų ciklas pavadintas „Ir sielai, ir pilvui“) po Kauną ir Lietuvą.

Štai sausio 7 d. jūsų laukia "skani“ ekskursija „Šokoladinis Kaunas“, kurioje ne tik degustuosite šokoladą, bet ir sužinosite nemaža pikantiškų prieškario bohemos gyvenimo istorijų.

Tą pačią dieną planuojama per Aukštadvario regioninį parką keliauti į Trakus, o sausio 8-osios vakarą jau galėsite  atsikvėpti dviejų valandų kelionėje limuzinu po senąjį Kauną.

Sausio 14 d. bus galima keliauti į Marijampolę, pakeliui aplankant įžymiojo Lietuvos partizano J.Lukšos-Daumanto muziejų, Skausmo kalnelį, Senųjų kalendorių ir Rimorystės muziejų.

Sausio 21 d. išvykoje panemuniais tema „Pynimas arba audimas staklėmis, duonelės kepimas“ aplankysite patricijaus Palemono ir kunigaikščio Gedimino kapus, Raudonės pilies parką, o viename muziejų jūsų lauks iškūrenta krosnis, neminkyta tešla ir nekepta duonelė, audimo staklės ar pynimo iš žilvičių šakelių pamoka.

Sausio 28 d. nepraleiskite progos aplankyti didikų Radvilų miestą Kėdainius, užsukti į evangelikų reformatų bažnyčią, kur įrengtas mauzoliejus, aplankyti kitus istorinius pastatus, o viename iš jų paragauti patiekalo su populiariu škotišku akcentu.

Jei susidarytų 15 asmenų grupė, kuri norėtų pakeliauti siauruko legendų traukiniu,  reikėtų pasirinkti vieną iš dviejų kelionės variantų, tačiau bet kuriuo atveju jūsų laukia karšta čiobrelių arbata, nuotykiai, akistata su senąja istorija. O gal jūs norite pailsėti po didžiųjų metų švenčių maratono? Tuomet nedvejodami užsisakykite dviejų dienų poilsinę kelionę savaitgalį į Druskininkus, kur ne tik pasižvalgysite po šį nuostabų kurortą, pasimaudysite Vandens atrakcionų parke, bet ir pabuvosite „Snow arenoje“.

Blukvilkio diena

Trinkos vilkimas – tūkstantmetis paprotys. Jam skirtus renginius bus galima pamatyti antrąją Kalėdų dieną Vilniuje, kur 15 val. prie LR Seimo rūmų esančioje Nepriklausomybės aikštėje renginio dalyviai virvėmis suriš Blukvilkį (trinką), o 16 val.,  skambant lietuvių liaudies kalėdinėms dainoms, būgnams, plojimams ir lietuviškiems keiksmams 13 persirengėlių nuo LR Seimo rūmų virvėmis vilks Bluką Lietuvos etnokultūros centro link – čia 17 val. Blukas bus sudegintas, o sausio 7-ąją 13 val. iš Sereikiškių parko pajudėję persirengėliai jį vėl atvilks į pirmykštę vietą.

Galintieji pramogai prie jūros žiemą skirti daugiau nei 100 litų, sausio 14-ąją turės progą išvykti į pajūrį, pakeliui užsukant į Klaipėdą, Palangą, aplankant Baublius.

Visi į Sartus ir prie Nemuno!

Sausio 21-ąją siūloma išvyka į katinų miestą – Šiaulius, aplankant Šiluvą ir Kryžių kalną, o 28 d. smalsučiams bus suteikta proga įsitikinti, kad Anykščiai – ne vien vyno sostinė, kur degustuojamas šis gėrimas. Na, o vasarį, kaip jau įpratę, lėksime į žirgų lenktynes Sartuose. Tad vasario 4-ąją organizuojama ekskursija taip ir vadinasi „Visi keliai veda į Sartus“, bet pakeliui bus progos Etnokosmologijos centre pasižvalgyti po žiemišką dangų.

Vasario 11-oji – puiki galimybė pasmalsauti prie Nemuno. Pirmąją įdomybę ekskursijos metu pamatysite Zapyškyje, antrąją – Gelgaudiškio dvare ir jo parke, trečiąją... Bet ką čia pasakoti – reikia tiesiog nuvažiuoti, pamatyti, sudalyvauti.

Vasario 18-ąją per Kėdainius pasieksite saldžiausią Latvijos miestą, kuriame gaminama ir degustuojama ne tik „Karvutė“, aplankysite Rundalės pilį. O štai vasario 25-ąją galėsite papramogauti prie Neries, miške su haskiais, paskanauti karštų blynų, miško arbatos iš didžiulio katilo nuo kaitraus laužo. Jei žiemą jums patinka toks aktyvus laisvalaikio praleidimo būdas, tai jums pakeliui su „Mūsų odisėja".

 


Šiame straipsnyje: renginiailaisvalaikis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių