Remonto darbai brangsta ir dėl projektuotojų klaidų

Dalies projektų, kurie didžiąja dalimi finansuojami ES lėšomis, įgyvendinimas stringa. Išauga ir jų sąmatos. Teigiama, kad taip įvyksta ir dėl projektuotojų klaidų.

Nespėjo nupirkti baldų

Kaip įgyvendinami projektai, kurie finansuojami ES lėšomis, ketvirtadienį buvo pristatyta miesto tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje. Iš viso tokių yra 25.

Klaipėdos savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas tvirtino, kad dalis projektų vyksta sklandžiai, dalis vėluoja dėl objektyvių priežasčių.

Problemų kyla praėjusią savaitę atidarytame Moterų krizių centre. Nors įstaiga duris yra atvėrusi, baldai dar nenupirkti. Šis procesas užsitęsė, nes teko nutraukti pirmąjį konkursą dėl per didelės kainos. Antras konkursas jau įvyko.

Nesklandumų kilo ir dėl Senyvo amžiaus asmenų dienos socialinės globos bei Suaugusiųjų asmenų su psichine negalia socialinės globos centrų įsteigimo. Jie turi įsikurti Kretingos gatvė 44.

Vėluojama parengti techninį projektą. Dabar jis yra parengtas ir derinamas. Šio projekto įgyvendinimas atsilieka šešis mėnesius. Numatoma, kad jis turi būti užbaigtas kitų metų gegužę.

Nori kitokios dangos

J.Janonio ir Joniškės gatvės rekonstrukcijos vyksta pagal planą.

Tačiau, anot Klaipėdos savivaldybės Projektų valdymo poskyrio vedėjo Gintaro Dovidaičio, minėtų gatvių atnaujinimui reikės papildomų lėšų. J.Janonio gatvei – 600 tūkst., Joniškės – 818 tūkst. litų.

Tiek išlaidų, vertinant paraišką, pripažintos netinkamomis. Taip nutiko, nes į techninį projektą buvo įtraukti įvažiavimai iš J.Janonio ir Joniškės gatvės į kitas gatves.

Rangovui, kuris valys vadinamąsias laivų kapines, buvo skelbti keli konkursai. Rangovas jau išrinktas ir sutartis derinama.

Problemų kilo ir tiesiant dviračių-pėsčiųjų taką palei Danės upę nuo Biržos tilto iki Klaipėdos gatvės. Klaipėdos universitetas nori, kad pro botanikos sodą einančio tako dalies danga būtų pakeista ir labiau pritaikyta prie šio gamtos kampelio. Taip pat paaiškėjo, kad vietoje, kur eis takas, yra tinklai. Juos reikia apsaugoti. Dėl to gali padidėti projekto išlaidos.

Dėl „Varpo" gimnazijos šiluminės renovacijos problemų kilo, nes bankrutavo išrinktas rangovas. Šiuo metu jau išrinkti nauji.

Nepastebėjo kūdros

Savivaldybės išlaidos gali padidėti, jei reikės grąžinti „Santarvės„ pagrindinės mokyklos ir „Vėtrungės“ gimnazijos pastatų rekonstrukcijoms, kurios jau užbaigtos, panaudotą dalį ES lėšų.

Netinkamos išlaidomis pripažinta pirmojoje įstaigoje beveik 382 tūkst., antrojoje 562 tūkst. litų. Savivaldybė su tuo nesutinka ir pabrėžia, kad paraiškos buvo peržiūrėtos. Stebėtasi, kad išlaidos netinkamomis pripažintos, užbaigus darbus.

Papildomų lėšų gali prireikti, atliekant Šveplių gatvės rekonstrukciją. Atsirado nenumatytų darbų.

Teigiama, kad taip nutiko, nes projektuotojai, atlikdami techninį projektą pagal topografinę nuotrauką, nepastebėjo kūdros ir kelių suprojektavo tiesiai. Savivaldybė derisi dėl šių darbų finansavimo. Ketinama kreiptis į teismą, kad būtų nustatyta, kas kaltas šioje situacijoje.

Pasak R.Zulco, kai kurie projektai yra labai sudėtingi. Todėl reikėtų „antrų akių" – samdyti įmonę, kuri peržiūrėtų projektus. G.Dovidaitis teigė, kad tikrinti ekspertų ir projektuotojų darbo nereikėtų. Už tai jie atsako savo atestatais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Javol

Javol portretas
Keista,kad jie neapsidraude,ir is ju niekas nereikalauja,darbu Draudos?

saulius

saulius portretas
kada buvo nors kas už klaidą nubaustas??? papildomas milijonas šen, papildomas ten... :( už klaidelę. nejuokinga

Klaipedietis

Klaipedietis portretas
AR PRISIIMS SAVIVALDYBES PROTEGUOJAMA EKSPERTIZES IMONE "STATYBU PROJEKTU EKSPERTIZES CENTRAS" ATSAKOMYBE ???!!!
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Apdovanoti ryškiausi Laivų parado dalyviai
  Apdovanoti ryškiausi Laivų parado dalyviai

  Įspūdingais fejerverkais gegužės 19-ąją palydėtas Laivų paradas. Spalvingai iliuminuoti bei išmoningai papuošti laivai, kurie šventinį vakarą nudažė Kuršių marias, šiandien buvo įvertinti ir apdovanoti. Įspūdi...

 • Stebina grybautojų laimikiai
  Stebina grybautojų laimikiai

  Itin šilti šių metų gegužės orai pažėrė netikėtumų – grybautojai miškuose ir parkuose jau aptinka baravykų. ...

 • Pasieniečiai su nelegalia migracija kovos Viduržemio jūros regione
  Pasieniečiai su nelegalia migracija kovos Viduržemio jūros regione

  Į tarptautinę operaciją „Poseidon 2018“ Viduržemio jūros regione ketvirtadienį Klaipėdoje bus išlydėti greitaeigis pasieniečių kateris „Boomeranger 1100“ ir jo įgula. Kitą savaitę į šią operaciją išs...

 • Lengvatos tėvams – tik svajos?
  Lengvatos tėvams – tik svajos?

  Daugiau nei vieną mažylį auginantiems lietuviams sauskelnės – sunkiai įkandamos. Ne tik šių, bet ir kitų vaikiškų prekių kainos Norvegijoje, Anglijoje ar Airijoje yra perpus mažesnės nei Lietuvoje. To neapsikentę tūkstančiai t...

  2
 • Pajūryje šeštą kartą rengiamos pratybos „Ugninis griausmas”
  Pajūryje šeštą kartą rengiamos pratybos „Ugninis griausmas”

  Klaipėdos rajone šeštą kartą vyks pratybos „Ugninis griausmas”. ...

  9
 • Vėjaraupiai dažniausiai pakerta jaunus tėvus
  Vėjaraupiai dažniausiai pakerta jaunus tėvus

  Pastebima, kad per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje daugėja sergančiųjų vėjaraupiais. Panaši tendencija fiksuojama ir uostamiestyje. Nors vėjaraupiai dažnai laikoma vaikiška liga, tačiau sergančiųjų pasitaiko ir tarp suaugusi...

  4
 • Palangoje – špagato rekordas
  Palangoje – špagato rekordas

  Gegužės 26 d. Palangos vasaros sezono atidarymo metu, šokių mokykla „Coda“ ir „Palangos vasaros parkas“ bandys pagerinti „Super špagato“ rekordą. Dar 2011 m. vasarį „Coda“ subūrė daugiau nei ...

  1
 • Nidoje neliko vienintelio knygyno
  Nidoje neliko vienintelio knygyno

  Belaukiant vasaros, Nidoje neliko paskutinio knygyno. Jo savininkė teigė veiklą ėmusi stabdyti dar pernai rudenį, o jau šį turistinį sezoną knygynas nebeveiks. Trylika metų šiuo verslu užsiėmusi verslininkė apgailestavo, kad jos knygy...

  6
 • Palangos verslininkai skundžiasi dar neprasidėjus sezonui: neranda darbuotojų
  Palangos verslininkai skundžiasi dar neprasidėjus sezonui: neranda darbuotojų

  Nors vasara dar neprasidėjo, tačiau Palangoje veikiantys verslininkai jau pradėjo skųstis darbuotojų trūkumu ir situaciją vadina kone tragiška. Tuo metu įdarbinimo agentūros specialistė teigia, kad dėl susidariusios padėties kalti patys vers...

  19
 • Vairuotojams pavojų kelia smegduobės
  Vairuotojams pavojų kelia smegduobės

  Uostamiesčio gatvėse per keletą savaičių užfiksuota nemažai keistų įgriuvų. Pirmadienį smegduobė atsivėrė Sportininkų gatvės vidury, kiek anksčiau įgriuva pastebėta Senajame turguje. ...

  2
Daugiau straipsnių