Reidas į Vilniaus poliklinikas: gydytis gali tik pensininkai ir turintieji laiko

Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariai, apsilankę trijose Vilniaus poliklinikose ir tiesiogiai pabendravę su koridoriuose laukiančiais pacientais, teigia įsitikinę, kad šiandien sirgti sau gali leisti tik pensininkai arba žmonės, kurie turi daug laisvo laiko.

Tačiau net ir pakliuvęs pas gydytoją daug jo dėmesio nesulauksi, nes pusę ar net du trečdalius laiko jis užsiima dailyraščiu, rašo delfi.lt.

Užklupus ūmiai ligai gailestingumo tikėtis taip pat neverta, nes pirmiausiai gydytojas priims planinius pacientus, kurių dauguma atvyko tik recepto išsirašyti. Nebent už konsultaciją susimokėtum.

Parlamentarai teigia apsilankę poliklinikose, apie kurias girdi daugiausiai pacientų nusiskundimų. Buvo pasirinktos Antakalnio, Vilniaus rajono bei Naujosios Vilnios poliklinikos. Pastarojoje lankėsi ir komiteto pirmininkas Antanas Matulas. Anot jo, kalbantis su gydytojais akcentuojamos tik sisteminės problemos, kurios nuo įstaigų vadovų esą nepriklauso, o visa kita yra gerai. Tačiau poliklinikoje pasimatė tikroji padėtis.

„Prie vieno šeimos gydytojo sėdėjo septyni žmonės. Du iš jų buvo be talonėlių – jie sirgo ir laukė gydytojo malonės, kada šis juos priims, o visi kiti, užsirašę iš anksto, atėjo tik vaistų, kuriuos jie pastoviai geria, recepto sau ar giminaičiams. Kad šiuos vaistus gautų, šeimos gydytojas juos turi nusiųsti pas specialistą. Beje, viena moteris buvo prieš kelias dienas grįžusi iš ligoninės po kardiologinės operacijos. Vakar jai padarė tyrimus ir liepė atsakymo ateiti šiandien. Tačiau niekas nesuorganizavo, kad jis būtų parengtas – ji laukė bendroje eilėje, kol atsiras laisvas laikas“, - teigė Seimo narys.

Jo teigimu, eilės poliklinikose sudaromos dirbtinai, tačiau Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kažkodėl iki šiol nesugeba parengti supaprastintos kompensuojamų vaistų nuo lėtinių ligų receptų rašymo tvarkos – kad nereikėtų kas mėnesį žmonių siuntinėti pas specialistą, pagaliau, kad vaistus lėtine liga sergantiems žmonėms būtų galima išrašyti ilgesniam laikui.

„Dauguma žmonių laukia tik popieriuko, o šeimos gydytojo institucija neveikia. Jam nesudarytos sąlygos dirbti, jis neturi procedūrinio kabineto, kad galėtų apžiūrėti pacientą, o jei šis pasiskundžia kokio nors organo skausmu, iškart siunčiamas pas specialistą. Sutikome moterį, kuriai skaudėjo ausį. Ji teigė, kad gydytojas net neapžiūrėjo jos, tik parašė siuntimą pas ausų gydytoją.

Kitas pacientas, tolimųjų reisų vairuotojas, buvo labai piktas. Jis kreipėsi dėl skrandžio skausmų, tačiau pas šeimos gydytoją jį registravo tik po savaitės, rašo delfi.lt.

Neapsikentęs skausmo jis išsityrė privačiai – buvo diagnozuota skrandžio opa. Esu nustebęs, kad eilės susidaro tik dėl receptų, o sergantys žmonės nepatenka. Sutikome pacientę, kuri jau dabar buvo pasiėmusi talonėlį pas tą patį gydytoją po mėnesio, nes vėl reikės išsirašyti vaistų“, - sakė A. Matulas.

Registratūros darbas, anot jo, organizuojamas blogai. Nors žmogus užsiregistravęs iš anksto, jo kortelės kabinete nėra, jis siunčiamas jos pasiimti, stovi prie langelio eilėje, o visi jo laukia.


Šiame straipsnyje: poliklinikossveikata

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių