Reidas į Kalvarijų turgų virto cirku

Ketvirtadienį per savivaldybės surengtą reidą Kalvarijų turguje sučiupti be bilietų prekiavę 58 asmenys. Prekiautojai reidą vadina akibrokštu ir grasina piketu.

Reidą pavadino teroru

Penktadienio rytą portalas sulaukė pasipiktinusių Kalvarijų turgaus prekiautojų laiško. Šiuos esą šokiravęs savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnų elgesys. Pasakojama, kad pareigūnai iš pasalų apsupo turgavietę ir nežinia kieno nurodymu surengė netikėtą kratą: tikrino, ar visi prekiautojai yra įsigiję privalomus vienkartinius prekybos bilietus. Neradę bilietų jie esą spaudė prekiautojus pateikti asmeninius duomenis: asmens kodus, privačius telefonų numerius, visus dokumentus, taip pat ir verslo liudijimus, buhalterinės apskaitos dokumentus.

„Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai apsupo Kalvarijų turgavietę ir staigiai puolė tikrinti, reikalauti kasos kvitų. Bet kvitų dalis prekiautojų dar neturėjo, kadangi dėl žmonių gausos iki jų dar nebuvo priėję kontrolieriai. Prieš turgaus prekeivius buvo panaudota psichologinė prievarta, dėl ko dalis asmenų patyrė didelį šoką, materialinius nuostolius, buvo sutrikdyta prekyba. Neatmestina, kad tokio pobūdžio patikrinimai susiję su vis garsėjančiomis kalbomis apie turgaus privatizavimą“, - įtarimais laiške dalijosi  asociacijos „Kalvarijų turgus visiems“ vadovas Martynas Piečia.

Dėl galimai neteisėtų savivaldybės pareigūnų veiksmų asociacija kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės prokuratūrą, Asmens duomenų apsaugos inspekciją bei Vilniaus merą Vilių Navicką. Prašoma paaiškinti, kieno nurodymu Kalvarijų turguje buvo surengta šokiruojanti krata. Negana to, išgąsdinti panašių, jų žodžiais tariant, terorizmo atvejų, Kalvarijų turgaus prekiautojai jau kitą savaitę žada rengti piketą po savivaldybės langais.

Pažeidėjai puolė bėgti

Pasak Savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamento direktoriaus Rimanto Ramanausko, prekiautojai pabūgo ne paties reido, o galimų jo padarinių. Mat iš poros šimtų tikrintų prekiautojų net 58 jų neturėjo prekybos bilietų. Pažeidimas užfiksuotas 12 val. dienos, kai prekiautojams bilietai parduodami iki 10.30 val. ryto.

„Mes tyliai tyliai, 14 žmonių iš visų pusių įėjome į turgavietę ir paprašėme parodyti bilietukus. Įsivaizduokite, kokią situaciją pamatėme: iš trijų eilių pirmoje ir paskutinėje prekiautojai turi bilietukus, o vidurinėje – visi iki vieno neturi. Šie matyt savi. Tai pamatę mūsų pareigūnus vieni prekiautojai stvėrė už daiktų ir puolė bėgti. Kiti prekiautojai įžūliai iš kišenės ištraukė krūvą senų bilietų ir siūlė pasirinkti, kurį nori. Pamatę, kas vyksta, atlėkė kontrolieriai ir greitai ėmė visiems bilietus dalinti“, - pasakojo R.Ramanauskas.

Departamento vadovas užtikrino, kad jo pavaldinių veiksmai per reidą buvę teisėti: pareigūnai turi teisę tikrinti savivaldybės bendrovę ir prašyti prekiautojų pateikti asmens duomenis. Apie turguje aptiktus pažeidimus surinkta medžiaga perduota Vilniaus merui V.Navickui, o šio komanda spręs, kokioms institucijoms šią informaciją derėtų pateikti.

Reidai turguje – ne naujiena

Tokius reidus Vilniaus valdžios nurodymu Viešosios tvarkos pareigūnai vykdo kartą per savaitę. Reidų tvarka suderinta su pačiu bendrovės „Kalvarijų turgus“ direktoriumi Audriumi Barausku. Tai portalui patvirtino ir pats direktorius. Tačiau pora kartų antradieniais apsilankę Viešosios tvarkos pareigūnai sumojo, kad patys prekiautojai juos ima apgaudinėti.

„Pirmą kartą reidą atlikome dalyvaujant turgaus kontrolieriams ir pastebėjome įdomių dalykų: jeigu vieta žmogui kainuoja 16 litų, priėjus kontrolieriui jis tiesia tik 10 litų ir sako: „Man kaip visada“. Suprask – 10 litų ir bilieto nereikia. Kai pareigūnai buvo šalia, kontrolierius puolė prieštarauti: „Ne ne, ką tu, kokie 10 litų, reikia 16 litų ir še tau bilietas“. Kai antrą kartą antradienį turguje pasirodė pareigūnai, tai jiems visi jau iš tolo bilietais mojavo. Už tai šią savaitę reido dieną ir pakeitėme“, - paaiškino R.Ramanauskas.


Šiame straipsnyje: Kalvarijų turgus

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių