Rasizmo kurstymu kaltinamas E.Trusevičius prašo neiškraipyti jo žodžių

Lenkų sąjungos sekretorius Edvardas Trusevičius prašo į jo lūpas nedėti žodžių, kurių jis nesakė.  Šitaip politikas sureagavo į Tolerantiško jaunimo asociacijos Generalinei prokuratūrai pateiktą ieškinį, neva jis, E.Trusevičius, savo kalbomis kursto rasizmą Lietuvoje.

Viename naujienų portale publikuotame interviu E. Trusevičius teigė: „Neužkirtus kelio panašiems išpuoliams gali nutikti, kad tautinių mažumų reikalams mūsų valstybėje darys įtaką imigrantai iš Azijos šalių. Esu tikras, kad Lietuvos piliečiai gebės ir toliau darniai sugyventi, ir toliau sutars. Nereikia mums arbitrų, kuriais bando tapti kai kurie – pvz. gimusieji Azerbaidžane – imigrantai“

Portalui diena.lt Lenkų sąjungos sekretorius teigė, kad jo žodžiai tiek žurnalistų, tiek rasizmu jį kaltinančios asociacijos atstovų buvo neteisingai interpretuoti.

„Aš kalbėjau apie tai, kad Lietuvoje iki šiol neegzistuoja Tautinių mažumų įstatymas ir iš čia kyla daug dviprasmybių ir neaiškumų. Kas yra tautinė mažuma? Remiantis egzistuojančiais įstatymais Lietuvoje nėra tautinių mažumų“, - dėstė politikas.

Nesant teisinio reguliavimo, pasak E.Trusevičiaus, atsiranda imigranto teisinio statuso problema. „Ar imigrantai yra tautinės mažumos? Jeigu žmogus gimė ir atvažiavo į Lietuvą iš Azijos, Afrikos ar kito pasaulio krašto, kas jis? Imigrantas ar tautinė mažuma?“, - retoriškai klausė pašnekovas.

E.Trusevičius pabrėžė, kad šie jo pasvarstymai nėra skirti konkrečiai M.Gamzajevui. Jis, politiko nuomone, yra greičiau tautinės mažumos atstovas, nei imigrantas.

„Jeigu kalbėtume apie M.Gamzajevą. Jis gimė Azerbaidžane, bet atvyko gyventi į Lietuvą, turi Lietuvos pilietybę. Mano akimis žvelgiant, jis yra tautinės mažumos atstovas. Ir nei dabar, nei tame interviu dėl kurio kreiptąsi į prokuratūrą, aš nekalbėjau konkrečiai apie jį. Tai tik interpretacijos reikalas“, - pabrėžė vyriškis.

Baigdamas pokalbį E.Trusevičius teigė, gerbiantis pareiškėjų pilietinę poziciją ir pareiškė tikįs, kad prokuratūra priims objektyvų sprendimą.

„Mano ir Lenkų sąjungos vadovybės atžvilgiu toks skundas yra pirmas. Vis dėlto gerbiu šiuos žmones ir jų norą išsiaiškinti tiesą. Atitinkamai, manau, kad ir prokuratūra atliks savo darbą“, - apibendrino politikas.

„Manome, kad rasistinių idėjų skleidimas, skirstant žmones į galinčius daryti įtaką ir jos daryti negalinčius pagal kilmės šalį, nesuderinamas su konstituciniu visų asmenų lygybės prieš įstatymą principu. Siūlymai riboti asmens teisę reikšti savo nuomonę tuo pagrindu, jog žmogus kilęs iš Azijos, turi kurstymo diskriminuoti dėl asmens tautybės ir etninės kilmės požymių. Tikimės, kad principingas tokių pasisakymų įvertinimas prisidės prie atviros visuomenės, kurioje gerbiamas kiekvienas žmogus nepaisant jo rasės, tautybės, kilmės, lyties, seksualinės orientacijos ir kitų požymių, kūrimo bei užkirs kelią tautinės ir rasinės diskriminacijos kurstymui ateityje,“ – komentuodamas kreipimąsi teigė Tolerantiško jaunimo asociacijos valdybos pirmininkas Artūras Rudomanskis.NAUJAUSI KOMENTARAI

ruslanas

ruslanas portretas
Tipo jau nerasizma pavare. Keistai cia kazkaip. Jei jau lenkas, tai ksenofobas ir rasistas negali neva buti. Gal ir nereiksmingas ivykis, bet vistiek principingo sprendimo reiktu.

Janina

Janina portretas
Lietuva savo Politiką rašo ant tualetinio popieriaus. Pasaulio kvailų politikų, kuriais seka Lietuva, "demokratija" save jau pasmaugė,bet jiems šito maža. Dėka "demokratijos" prancūzai prarado 5 milijardus Banke praloštų Eurų, JAV sukėlė pasaulinę krizę, per vieną dieną prarado 700 milijardų dolerių, vardan "demokratijos" aukoja trilijonus ir šimtus tūkstančių gyvybių Irake ir Afganistane, Lenkija gavo užnuodytas vištų fermas ir prichvatizuotą ekonomiką, kaip Lietuvoje. Anglija nuo tokios "demokratijos" sėja į visas puses piliečių asmens duomenis. Vokietija ir visas pasaulis iš naujo pradeda murkdytis holokausto prisiminimuose ir kalbose apie skriaudas žydų tautai... ES "konstitucija" ir Sutartis, kala visiems: "Išsižadėkit savęs, bet privalote mylėti ir gerbti iki batų laižymo atėjūną į savo žemę, reikia gerbti tik imigrantą, gerbti ir mylėti labiau už save, už savo tėvą ir motiną, brolį ir seserį..." Ar gali būti didesnė šizofrenija? Kodėl Politikai tapo antžmogiais ir šitaip baisiai klupdo savo Tautas? Kodėl antžmogiai uždeda visuotinį sekimą,kodėl antžmogiai padaro pasus su mikrosiųstuvais? Nėra ateivių iš kosmoso,yra ligoti šizofrenikai - iškrypėliai,yra narkotikai,kuriais šizofrenikai politikoje bukina savo liaudį,bet nepaviešina,kad tai daro dėl iškrypėlių. Kodėl tiek daug surogato ES perėmė iš Amerikos? O kur geri dalykai žmogui? Kodėl tiek daug blogos Amerikos yra Europoje? JAV „demokratijoje“ lakštingalos balsą turinčią Brytney Spears suteneris padarė pigia kekše siauram „išrinktųjų“ ratui. ES taip pat murkdosi prostitucijos ir nusikalstamumo liūne. Mes su jais – irgi...

JJ

JJ portretas
O kas dabar belieka.Tik išsisukinėti.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių