Protestuotojams prieš pedofilus gresia baudos (papildyta)

Kauno policijoje pradėtos trys administracinės bylos dėl penktadienį ir pirmadienį prie apygardos prokuratūros surengtų nesankcionuotų protesto mitingų. Jų metu keli šimtai žmonių piktinosi prokurorų darbu tiriant vadinamąją pedofilijos bylą.

Policijos pranešime spaudai rašoma, kad protesto akcijų dalyviai, reikšdami savo nuomonę, pažeidė viešąją tvarką ir kitų žmonių interesus bei teisę į garbę, orumą, sveikatą, gyvybę bei turtą.

Protesto akcijų dalyviams teks atsakyti dėl susirinkimų ir kitų masinių renginių tvarkos pažeidimų, kas užtraukia baudą nuo penkių šimtų iki 5 tūkst. litų arba administracinį areštą iki 30 parų; dėl miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimų, kas užtraukia įspėjimą arba baudą iki dviejų tūkstančių litų; ir dėl tėvų valdžios nepanaudojimo arba panaudojimo priešingai vaiko interesams, kas užtraukia įspėjimą tėvams.

Centro policijos nuovados pareigūnai rinks papildomus duomenis, ar pradėti tyrimą dėl vaikų sugiedoto valstybės himno turinio iškraipymo.

Konstitucija kiekvienam mūsų šalies piliečiui suteikia teisę laisvai reikšti savo nuomonę ir dalyvauti taikiuose susibūrimuose. Tačiau, pasak Kauno apskrities policijos viršininko Algirdo Kaminsko, įstatymai įpareigoja savo interesus reikšti ir ginti teisėtomis priemonėmis, gerbiant ir kitų asmenų teises ir laisves.

Nė vienam iš mūsų nesuteikta teisė kėsintis į kito žmogaus sveikatą, gyvybę ar turtą. Pasak viršininko, Kauno policijos pareigūnai, mitingų metu užtikrinantys viešąją tvarką ir visuomenės saugumą, gerbia kauniečių norą viešai išsakyti savo problemas.

„Ir kauniečiai visada sugebėdavo tai padaryti kultūringai ir civilizuotai, elgtis kaip padorūs, įstatymus žinantys, juos gerbiantys ir saugantys gyventojai.

Tačiau pastarųjų dienų įvykiai rodo, kad kartais ribos peržengiamos ir nuomonės reiškimas virsta viešosios tvarkos trikdymo akcija, o ne civilizuota pilietiškumo išraiška. Tokie veiksmai nėra toleruotini, todėl pažeidėjams teks atsakyti įstatymų nustatyta tvarka“, - teigia A.Kaminskas. 

Nors penktadienį ir pirmadienį protesto akcijos vyko ir Vilniuje, Rinktinės gatvėje, kur įsikūrusios Lietuvos generalinė bei Vilniaus apygardos prokuratūros, tačiau sostinės pareigūnai bausti piketuotojų kol kas neplanuoja. "Bylos neiškeltos ir kol kas nėra minčių jas pradėti", - portalui teigė Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato atstovai.

Kaip jau rašėme, penktadienį prie prokuratūrų Vilniuje buvo susirinkę apie 50 žmonių, o pirmadienį, gal dėl blogo oro, gal dėl ne itin palankaus piketo laiko, jų atėjo vos keli.

Protesto mitingai praėjo taikiai, juose incidentų neužfiksuota. Piketuotojai piktinosi, jog prokuratūra sušvelnino kaltinimus vieninteliam įtariamajam Andriui Ūsui ir nepareiškė jų dviguba žmogžudyste įtariamo Drąsiaus Kedžio dukters motinai Laimutei Stankūnaitei.

Piketuotojai reikalavo, kad šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė atleistų Generalinį prokurorą Algimantą Valantiną, jo pavaduotojus Vytautą Barkauską bei Gintarą Jasaitį, Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiąjį prokurorą Ramutį Jancevičių, pedofilijos bylos tyrimui vadovavusį Ramūną Šileiką bei Kauno apygardos prokuratūros vyriausiąjį prokurorą Kęstutį Betingį.   


Šiame straipsnyje: Kedyspedofilija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių