Protestuotojai prieš pedofiliją reikalavo daugiau prokurorų galvų (papildyta)

Prieš pedofilijos apraiškas protestavę kauniečiai atsitraukė nuo prokuratūros langų. Drąsiaus Kedžio artimieji ir maždaug pusantro šimto juos palaikančių žmonių šeštadienio popietę rinkosi Vienybės aikštėje.

Dviguba žmogžudyste įtariamo ir jau beveik pusmetį teisėsaugininkų bergždžiai ieškomo D.Kedžio šeimos nariai po neilgai trukusios pertraukos vėl pakvietė savo šalininkus susirinkti į protesto akciją ir garsiai ištarti: “Stop pedofilams ir jų gynėjams.”

Dar prieš 13 val. Vienybės aikštėje ėmę būriuotis protestuotojai buvo nusiteikę piketuoti apie porą valandų. Kaip įprastai, juos stebėti ir saugoti buvo pavesta keliems policijos patrulių ekipažams.

Šįkart mitinge ir vėl reikalauta atsistatydinti generalinio prokuroro pavaduotojus Gintarą Jasaitį ir Vytautą Barkauską, o taip pat skubiai savo postą palikti ir Vaiko teisių apsaugos kontrolierę Rimantę Šalaševičiūtę.

Susirinkusieji rankose laikė plakatus su užrašais "Ištirkite VIP iškrypėlių bylą", "Motiną sąvadautoją - į teismą", "Šalaševičiūtė - pedofilų teisių šauklė", "Patraukti baudžiamojon atsakomybėn G.Jasaitį, V.Barkauską, R.Jancevičių, R.Šileiką, K.Betingį!", "Už Lietuvą be pedofilų", "Kur antroji mergaitė - pedofilų auka?".

"Ir toliau rengsime mitingus. Sakoma, kad tiesa vis tiek turi ateiti pėsčia ir mes tuo tikime, - kalbėjo D.Kedžio krikšto mama Audronė Skučienė. - Norime, kad prokurorai ne tik pasitrauktų iš užimamų pareigų, bet ir būtų patraukti baudžiamojon atsakomybėn, nes jie deramai netyrė bylos ir netgi viską falsifikavo. Prokurorai nieko nedarė ir stengėsi tik dėl to, kad niekas nebūtų daroma. Jie atmetė visus Neringos ir Aido Venckų pateiktus įrodymus ir skundus."

Paklausta, ar tiki, kad jos krikšto sūnus D.Kedys jau gali būti surastas, moteris teigė kol kas neturinti nuomonės šiuo klausimu: "Net nežinau, ką pasakyti. Norėčiau, kad jis būtų gyvas ir nesurastas."

Progos atsidurti visuomenės dėmesio centre nepraleido ir keli politikai, atvykę į Vienybės aikštę ir minios akivaizdoje rėžę kritikos teisėsaugininkų adresu. Anot jų, būtina keisti teisėsaugos sistemą, nesugebančią laiku tirti tokių nusikaltimų, kaip vadinamoji Kauno pedofilijos byla. Tarp atvykusiųjų buvo matyti Seimo narys Saulius Stoma ir buvęs parlamentaras Algimantas Matulevičius bei Algirdas Paleckis.

Vietoje pedofilus smerkiančių plakatų savo iškeltomis vėliavomis mojavo ir pigios reklamos vaikėsi kelių visuomeninių organizacijų atstovai. Kai kurie jų susirinkusiems mitingo dalyviams dalijo lapelius su raginimais "kovoti prieš partinės valdžios nusikaltimus" ir panašiai.

Tai buvo bene pirmas kartas, kai piketo organizatoriai pasirūpino gauti iš savivaldybės leidimus, kad bendraminčių susibūrimas nebūtų traktuojamas kaip nesankcionuotas mitingas.

Juolab kad po paskutinės jų protesto akcijos, vykusios kiek daugiau nei prieš mėnesį po Kauno apygardos prokuratūros langais, Kauno policijoje buvo pradėti keli tyrimai dėl galimų administracinių teisės pažeidimų, o miesto policijos vadovai nedviprasmiškai pareiškė daugiau neketinantys taikstytis su Laisvės alėjoje keliama netvarka. Tąkart liudytojos statusu policijoje buvo apklausta A.Skučienė.

Į pareigūnus kreipėsi triukšmo po langais neapsikentęs Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis. Prokuratūros valytojoms po kiekvieno mitinguotojų susibūrimo nuo durų, langų stiklų ir prokuratūros iškabų tekdavo gramdyti lipdukus su D.Kedžio atvaizdu ir užrašu “Pedofilijai - stop. Kiek tavyje Drąsiaus?”.

Dar labiau prokuratūros vadovus papiktino incidentas, kai paskutinio mitingo metu buvo apstumdyta iš Kauno apygardos prokuratūros pastato po darbo išeinanti valytoja. Paaugliai pribėgo nueinančiai moteriai iš nugaros ir jai nematant priklijavo prie palto tą patį lipduką.

Teisėsaugininkų kantrybės taurę perpildė vasario pirmąją vykusio paskutinio piketo metu užfiksuotas momentas, kai prie Kauno apygardos prokuratūros durų išsirikiavę mokyklinio amžiaus vaikai ėmė giedoti iškraipytą Lietuvos himną: „Lietuva, tėvyne mūsų, pedofilų žeme, iš praeities tavo sūnūs vaikus prievartavo...“

Šeštadienį į Vienybės aikštėje vykusią protesto akciją susirinkę kauniečiai tokių išsišokimų nebekartojo.


Šiame straipsnyje: Kedyspedofilijaprotestas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių