Prokuroras siūlo D.Šalugai skirti lygtinę laisvės atėmimo bausmę

Vilniaus apygardos prokuratūra siūlo teismui buvusį Vilniaus miesto savivaldybės administracijos departamento  direktorių Darių Šalugą pripažinti kaltu dėl tarpininko kyšininkavimo.

Nuosprendis šioje byloje bus paskelbtas kitą mėnesį - tai yra praėjus  lygiai ketveriems metams, kai ji buvo perduota teismui.
Byla teismui perduota dar 2007-ųjų gruodį.

Prokuroras Mindaugas Barkauskas Vilniaus miesto 1-ojo teismo posėdyje  penktadienį už 100 tūkst. litų kyšio reikalavimą paprašė D.Šalugai skirti pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę jos vykdymą atidedant trejiems metams. Per visą bausmės atidėjimo laikotarpį be pareigūnų žinios jis negalėtų išvykti iš savo gyvenamosios vietos ilgiau nei septynioms paroms.

Prokuroras taip pat mano, kad D.Šaluga turėtų atlyginti turtinę žalą verslininkui Mariui Benečiui, grąžinti 50 tūkst. litų, kuriuos jis kaltinamas paėmęs kaip kyšį.
Tuo metu kaltinamąjį ginantys du advokatai prašo išteisinti jų klientą.
Prokuratūra kaltina buvusį Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir bendrųjų reikalų departamento direktorių D.Šalugą reikalavus 100 tūkst. litų iš verslininko M.Benečio.

Nukentėjusiuoju byloje pripažintas verslininkas taip pat teisme pareiškė, kad buvęs aukštas savivaldybės tarnautojas turi būti  pripažintas kaltu ir nuteistas.
Valstybės kaltintojas savo kalboje pabrėžė, kad D.Šaluga buvo įtakingas asmuo Vilniaus savivaldybės tarnautojų hierarchijoje.

„Jis ne tik pažadėjo, bet atliko daugybę veiksmų, kuriais paveikė savivaldybės tarnautojus, kad jie veiktų M.Benečio naudai“, - sakė prokuroras.
Kaip pavyzdį prokuroras paminėjo D.Šalugos suorganizuotą susitikimą su Vilniaus miesto meru.

Pasak prokuroro, M.Benečio interesai buvo teisėti ir pagrįsti, tačiau savivaldybėje neteisėtai ilgai vilkinti.

Prokuroras siūlė teismui remtis nukentėjusiuoju byloje pripažinto M.Benečio parodymais, kurie, kaltintojo vertinimu, yra nuoseklūs nuo tyrimo pradžios.

M.Barkauskas atkreipė dėmesį, kad kaltinamojo sugalvota nusikaltimo schema - išskirtinė, nes jis, žadėdamas perduoti pinigus Rusų sąjungai, siekė užsitikrinti būsimų tarybos narių palankumą.

M.Benetis tyrėjams buvo nurodęs, kad D.Šaluga jam aiškino, jog pinigai Rusų sąjungai buvo skirti tik todėl, kad ši politinė jėga prieš rinkimus palaikytų Artūro Zuoko vadovaujamą koaliciją.

Rusų sąjungai pinigų D.Šaluga neperdavė, nes suprato, kad po rinkimų Rusų sąjunga taryboje nebus įtakinga partija.

Bylos duomenimis, 2007 metų žiemą ir pavasarį susitikęs, kalbėdamas telefonu su M.Benečiu D.Šaluga esą įtikinėjo verslininką, kad gali paveikti savivaldybės tarnautojus dėl jam reikiamo sprendimo. Bylos duomenimis, 2007 metų vasarį D.Šaluga sostinės savivaldybės pastate esą nurodė M.Benečiui, kad paveikė savivaldybės tarnautoją Astą Tiškevičienę ir kitus neįvardytus tarnautojus, savivaldybės tarybos narius, jog būtų priimtas verslininkui palankus sprendimas.

2007 metų vasarą A.Tiškevičienė išdavė M.Benečiui reikalingas sąlygas detaliajam planui rengti. Bylos duomenimis, dalis kyšio - 50 tūkst. litų - D.Šalugai perduota prieš tai, likusieji 50 tūkst. litų - po to.

2007 metų liepos 24 dieną D.Šaluga buvo sulaikytas STT pareigūnų. Jo automobilyje rasta 50 tūkst. litų. Pasak prokuroro, gavęs pinigus, D.Šaluga išvyko į kelionę užsienyje, kalbėjo apie automobilio pirkimą.
Pats kaltinamasis teigia, kad M.Benetis buvo pažadėjęs 100 tūkst. litų paaukoti Rusų sąjungai.

„Įrodymai paneigia D.Šalugos gynybinę versiją, jis nori suklaidinti teismą, jo parodymai neatitinka objektyviosios tiesos“, - tvirtino prokuroras M.Barkauskas.
Kaltinimai D.Šalugai grindžiami slapta darytais garso ir vaizdo įrašais, todėl šie įrodymai ištirti ekspertų. Šioje baudžiamojoje byloje yra dešimt garso ir vaizdo įrašų. Ekspertai, įrašus tyrę daugiau nei metus, jų autentiškumu nesuabejojo.

Ši baudžiamoji byla byla Vilniaus miesto 1-ajam apylinkės teismui perduota dar 2007 metų gruodžio 12 dieną. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), kurios agentai sulaikė D.Šalugą, neseniai išreiškė susirūpinimą, kad byla teisme nagrinėjama per ilgai.
Apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senatis D.Šalugos byloje sueis 2012 metų liepos mėnesį.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių