Prokurorai „Vilniaus vandenų“ vadovus nori matyti už grotų (papildyta)

Nors antradienį Vilniaus 2-asis apylinės teismas nusprendė nepratęsti suėmimo buvusima “Vilniaus vandenų” vadovui Dariui Norkui ir įmonės pardavimų bei rinkodaros direktoriui Nerijui Laurinaičiui, prokurorai šią teismo nutartį skųs.

„Jau rašau skundą, rytoj jis bus įteiktas teismui“, - portalui sakė ikiteisminį tyrimą kontroliuojantis Vilniaus apygardos Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Giedrius Tarasevičius.

Pasak jo, ir vieną, ir kitą įtariamąjį jis prašė laikyti suimtus dar du mėnesius. „Laikausi nuoseklumo, skundą irgi abiejų atžvilgiu rašau“, - kalbėjo prokuroras.

Jo teigimu, byloje surinkta pakankamai duomenų, kad D.Norkus ir N.Laurinavičius įvykdė jiems inkriminuojamus nusikaltimus.

Jei šis prokuroro skundas nebus patenkintas, buvę „Vilniaus vandenų“ vadovai į laisvę turėtų išeiti ketvirtadienį.

Antradienį kardomosios priemonės suėmimo klausimą svarstęs teisėjas teigė, kad prokuroras nepateikė duomenų, patvirtinančių jo nurodytą suėmimo pagrindą, kad įtariamieji būdami laisvėje gali trukdyti procesui.

„Šia teismo nutartimi nebuvo sprendžiamas D.Norkui ir N.Laurinaičiui pareikštų įtarimų pagrįstumo klausimas, bet konstatuota, kad ikiteisminis tyrimas gali būti atliekamas taikant švelnesnes kardomąsias priemones", - sakoma teismo pranešime.

Tą pačią dieną kaip ir D.Norkus bei N.Laurinavičius buvo sulaikytas ir bendrovės konsultantas viešųjų pirkimų klausimais Saulius Lukošius. 20 dienų už grotų praleidęs S.Lukošius dabar jau laisvėje. Jis paleistas už užstatą.

„S.Lukošiaus pavardė figūruoja tik viename epizode ir jis jame nebuvo vienas pagrindinių dalyvių“, - apsisprendimą neprašyti šiam asmeniui suėmimo, komentavo G.Tarasevičius.

D.Norkus ir N.Laurinavičius, kuriems pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo ir pasikėsinimo prievartauti turtą, yra įtariami 5 epizoduose padarytais nusikaltimais, visi jie susiję su viešųjų pirkimų konkursais.

Pernai spalio 16 d. D.Norkus ir jo bendradarbiai iš konkursą pprojektavimo darbams vykdyti laimėjusios bendrovės „Viltekta“ direktoriaus Tomo Segalio pareikalavo ne  tik sumažinti darbų kainą bet ir penkiems asmenims nupirkti trijų dienų kelionę į Turkiją. Buvo įvardinta ir kelionių agentūra į kurios sąskaitą reikėjo pervesti 10 tūkst. litų.
T.Segaliui buvo pažadėta, kad už grąžų bendradarbiavimą jo bendrovė ir toliau laimės „Vilniaus vandenų“ skelbiamus konkursus.

Lapkritį kyšio buvo pareikalauta iš bendrovės „Inžinerinių sistemų instaliacija“ vadovo Modesto Petkevičiaus. Jam buvo pranešta, kad „Vilniaus vandenys“ skelbs bendrovės pastato fasado tinkavimo darbų atlikimo konkursą. Ir jei bendrovė nori į savo kišenę įsidėti 60 tūkst. litų, privalo už tai atsilyginti.

Gruodį 22 tūkst. litų kyšio paprašyta iš bendrovės “Informatikos ir ryšių technologijų centro“ atstovo Gintaro Romo Šidlausko. Iš šios bendrovės buvo perkami šalto vandens skaitliukai.

Be to, šios bendrovės sąskaita D.Norkus su N.Laurinavičiumi savaitę ilsėjosi Slovakijoje.

Šių metų panašus sandoris buvo pasiūlytas ir bendrovės „Lukoil Baltija“ Baltijos regiono tiekimo ir logistikos direktoriui Raimundui Dabravalskiui. Esą jei jie nori, kad „Vilniaus vandenys“ iš jų pirktų kurą, privalo už pergalę konkurse susimokėti.

Vasarį kyšio buvo pareikalauta iš bendrovės „Komsetas“ darbuotojo Pavelo Kazimerevičiaus. Bendrovė turėjo sumokėti 20 tūkst.litų kyšį, kad laimėtų 160 tūkst. litų vertės konkursą serverinės virtualizavimo darbams atlikti.

Balandžio pabaigoje tiriant šią bylą buvo sulaikytas ir bendrovės Ūkio tarnybos viršininkas Tomas Biknevičius, tačiau jis po apklausos paleistas.


Šiame straipsnyje: Vilniaus vandenysNorkus

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių