Prokurorai: L.Stankūnaitė neatmetė, kad rastas kūnas - D.Kedžio (papildyta)

Pirminės apžiūros metu jokių smurto požymių ant rasto lavono nerasta, teigia Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Vitoldas Guliavičius.

Anot jo, iškart po to, kai šeštadienį Kauno rajono policijos budėtojams buvo pranešta apie rastą mirusiojo kūną, pareigūnai nuvyko į nurodytą vietą ir, kaip įprastai, atliko įvykio vietos apžiūrą. Joje dalyvavo ir teismo medicinos ekspertizės specialistai. Po apžiūros įvykio vietoje lavonas buvo pristatytas į morgą mirties priežasčiai nustatyti.

„Nei policijos pareigūnai, nei teismo medicinos ekspertai, tąkart dalyvavęs įvykio vietos apžiūroje, neatpažino, kad tai būtų buvęs Drąsiaus Kedžio lavonas. Tačiau policijos pareigūnai ėmėsi visų galimų priemonių jo tapatybei nustatyti. Tą pačią dieną Kauno rajono policijoje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl jo mirties priežasties nustatymo, - aiškino V.Guliavičius. - Tik antradienį po pietų Kauno rajono policijos komisariate buvo gauta informacija, kad į Kauno morgą atvykusios D.Kedžio tetos atpažino minėto vyro lavoną.“

Tuomet buvo susisiekta su kitais artimaisiais, kuriems pasiūlyta dalyvauti oficialiame palaikų atpažinime. Jie irgi patvirtino tą patį.

Prokuroro teigimu, šiuo metu yra sudaryta tyrimo grupė iš policijos ir prokuratūros pareigūnų. Numatyta atlikti eilę tyrimų, siekiant patvirtinti rasto lavono tapatybę ir kitus su įvykiu susijusius duomenis.

Kauno rajono policijos komisariato viršininkas Romas Oželis spaudos konferencijoje pridūrė, kad sudaryta pareigūnų darbo grupė, vadovaudamasi neatpažintų lavonų tapatybės nustatymo instrukcijomis, atliko neatidėliotinus asmenybės nustatymo bei operatyvinius veiksmus: „Pirmadienį Kauno rajono policijos komisariato tyrėjai nuvyko į morgą, kur buvo paimti velionio rankų pirštų ir delno lyginamieji pavyzdžiai, lavonas nufotografuotas, išsamiai apžiūrėta ant kūno rasta tatuiruotė. Pradėta asmens tapatybės nustatymo byla, o aplinkraštis dėl rasto neatpažinto vyriškos lyties lavono persiųsta visoms šalies policijos įstaigoms.“

Pirmadienio popietę policijos tyrėjai nuvyko į Kauno rajono Šlienavos kaimą ir ten vietos gyventojams rodė lavono nuotrauką, tačiau niekas iš jų velionio irgi neatpažino.

Antradienį buvo paimti seilių ir kraujo lyginamieji pavyzdžiai, skirti biologinėms DNR ir kitoms papildomoms ekspertizėms.

Vos tik žurnalistams pradėjus uždavinėti papildomus klausimus, prokuroras V.Guliavičius nuo bet kokių komentarų susilaikė: „Šiandien mes pateikėme informacijos tiek, kiek galėjome pateikti. Daugiau jos suteikti negalime.“

Paklaustas, kokios yra tikslios mirties priežastys, V.Guliavičius teigė konkretaus atsakymo neturintis: „Atlieka eilė tyrimų, o šiuo metu ir medicininiai lavono tyrimai. Šiai akimirkai atsakymo dar nėra. Tyrimas atliekamas labai išsamiai, panaudojant geriausią Lietuvoje turimą techniką bei dalyvaujant aukščiausios kvalifikacijos specialistams, teismo medicinos ekspertams. Taigi tyrimas šiek tiek užtruks. Galbūt iki šios dienos pabaigos jau turėsime kažkokį atsakymą. Kaune jokio pirminio tyrimo nebuvo atlikta, taigi viskas vyksta trečiadienį nuo pat ryto.“

Į klausimą, kodėl prireikė laukti keturias dienas ir kodėl palaikų tyrimo imtasi taip vėlai, V.Guliavičius atsakė negalįs atskleisti tyrimo duomenų.

Dėl pasigirdusių kalbų apie narkotikus, alkoholį ir sužalojimus prokuroras žadėjo konkrečiai atsakyti tik gavęs išsamias ekspertizių išvadas, o kol kas visi panašūs duomenys tėra niekuo nepagrįstos kalbos.

Spaudos konferencija, tetrukusi 10 minučių, baigėsi taip ir neišgirdus atsakymų į daugybę žurnalistus dominusių klausimų. Konferencija tapo panaši į farsą. Prokuroras V.Guliavičius padėkojo už dėmesį ir paliko salę. Kauno apygardos prokuratūros vadovas Kęstutis Betingis konferencijoje nė nedalyvavo.

„Kai turėsime daugiau informacijos, pranešime, o tai buvo trumpoji spaudos konferencija“, - K.Betingio žodžius perdavė prokuratūros atstovė spaudai Vaida Kibirkštytė.

K.Betingis su žurnalistais bendrauti ryžosi tik po to, kai jie savo iniciatyva prasibrovę pro pirmojo aukšto tarpduryje stovėjusį budėtoją nuėjo tiesiai iki jo kabineto ir pareikalavo atsakyti į klausimus. Išėjęs iš kabineto, K.Betingis teigė turįs daug darbų, tačiau vis dėlto sutiko nueiti iki konferencijų salės ir atsakyti į žurnalistus dominančius klausimus.

Paklaustas, ar nemano, kad prokuratūra patyrė visišką fiasko ieškodama D.Kedžio, K.Betingis atkirto, kad paieškas vykdė policijos pareigūnai, o ne prokurorai. Pastarieji esą neturi tiek pajėgų, o be to, prokurorų funkcijos ir uždaviniai visai kiti.

Tačiau kartu prokuratūros vadovas ir pripažino, kad tai galėjo būti nedidelis pareigūnų darbo brokas, kad vos tik surasto kūno niekas neatpažino, nors jį ir apžiūrėjo teismo medicinos ekspertai bei policininkai. Pats K.Betingis teigė neturėjęs galimybių nuvykti apžiūrėti surastų palaikų.

Į žurnalistų klausimus apie galimą atsistatydinimą K.Betingis nesileido provokuojamas ir ramiu tonu pareiškė turįs dar atlikti daug darbo, o jį vertinantis gerai.

„Buvusi D.Kedžio sugyventinė Laima Stankūnaitė trečiadienį buvo nuvykusi į Vilnių atpažinti palaikų. Ji neatmetė, kad tai gali būti D.Kedžio kūnas“, - sakė K.Betingis, atsikirsdamas į D.Kedžio artimųjų teiginius, esą teisėsaugininkai apie surastą lavoną pirmiau pranešė šiuo metu saugomai jo buvusiai sugyventinei, o ne namiškiams.

Išgirdęs klausimą apie D.Kedžio giminaičių nuogąstavimus, esą ant velionio kūno išties buvo matyti smurto žymių, K.Betingis patikino, jog pasigirdus tokiems pareiškimams, pareigūnai dukart entuziastingiau ir kruopščiau atliks ekspertizę, kad tokie duomenys būtų patvirtinti arba paneigti: „Patikėkite, šiai užduočiai atlikti pasitelkti paties aukščiausio lygio specialistai ir tikrai naujausia technika. Be to, viskas yra filmuojama, todėl vėliau, kilus pagrįstoms abejonėms, bus galima vaizdo medžiagą pateikti visuomenės teismui, jei tik proceso dalyviai tam neprieštaraus.“

Kauno apygardos prokuratūros vadovas taip pat nerado konkretaus paaiškinimo, kodėl ekspertizių ir intensyvaus tyrimo griebtasi taip vėlai: „Ekspertizės prasidėjo tik šiandien, nes mes tik vakar gavome informaciją, jog namiškiai atpažino D.Kedį. Tai yra procesas, o ne kažkoks vienas trumpas veiksmas, todėl viskas užtrunka.“

Pašnekovas tarsi pripažino, kad šiuo atveju, jei ne savo iniciatyva dėl atpažinimo į morgą atvykę D.Kedžio artimieji, viskas galėjo pasibaigti ir kitaip. Maždaug praėjus mėnesiui, jei palaikų niekas nepasigenda ir pareigūnams nepasiseka nustatyti tikslios tapatybės, velionis palaidojamas neatpažintojo statusu. 


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių