Prokurorai ieško antro D.Kedžio automobilio vairuotojo (dar papildyta)

Dvigubą žmogžudystę tiriantys Kauno apygardos prokurorai pagaliau apsigalvojo ir prabilo apie eismo įvykį, kuriame žudynių dieną dalyvavo antras įtariamojo Drąsiaus Kedžio turėtas automobilis - 22 metų senumo "VW Golf", o jo vairuotojas paspruko.

Iš pradžių davę interviu bulvarinei televizijos laidai, Kauno apygardos prokurorai, praėjus dienai, nutarė išplatinti savo kreipimąsi į visuomenę ir didesniu mastu. Ketvirtadienį po pietų išplatintame pranešime spaudai prokurorai ragina atsiliepti vairuotojus ar praeivius, kurie spalio 5 dieną, apie 12.20 val., matė Panemunėje įvykusią automobilių avariją.

Tąkart Kariūnų plento ir Kurtinių gatvės sankryžoje susidūrė „Mercedes Benz 815“ markės sunkvežimis ir „Volkswagen Golf“ lengvasis automobilis (valstybinis numeris BEK 334). Pastarasis nuo Kauno medicinos universiteto onkologijos ligoninės nuokalne važiavo Panemunėje esančios Vaidoto gatvės link. Naujausiais pareigūnų duomenimis, šį tamsiai mėlynos spalvos automobilį, kaip ir žudynėse dalyvavusį baltą „Volkswagen Transporter“ mikroautobusą, dar iki lemtingos spalio 5-osios buvo įsigijęs pats D.Kedys.

Valstybės įmonės „Regitra“ duomenų bazėse pateikiamoje informacijoje apie automobilį paminėta, kad dar šių metų liepos 20 dieną buvo deklaruotas nuosavybės teisės perleidimas į šį 1987 metų gamybos „VW Golf“.

Po susidūrimo su krovininiu automobiliu, „Volkswagen Golf“ vairavęs vyras paskubomis išlipo laukan ir pasišalino iš avarijos vietos. Jo požymiai - apie 180 cm ūgio, sportiško kūno sudėjimo, vilkėjo tamsia medžiagine pusilge striuke, ant galvos buvo užsidėjęs pilkos spalvos medžiaginę kepurę su snapeliu. Kalbėjo lietuviškai. Su savimi turėjo didelį tamsios spalvos pailgą krepšį su dviem rankenomis.

Prokurorai atkreipia dėmesį, kad apibūdintas „Volkswagen Golf“ vairuotojas galimai pasišalino iš įvykio vietos nuosavu, ar viešuoju transportu.

Apie šį įvykį ar minėtą asmenį informacijos turintys gyventojai prašomi paskambinti bylą tiriantiems prokurorams telefono numeriais 409 658 arba 409 630. Informacijos pranešėjams anonimiškumas garantuojamas.

Mikroautobusas „Volkswagen Transporter“ (valstybinis numeris HSB 427) su užrašais ant šonų "Kauno keliai" tos pačios spalio 5-osios vakarą buvo rastas Noreikiškių gyvenvietėje, Šiltnamių gatvėje, prie nebaigto statyti gyvenamojo namo.

Netoliese gyvena ir pareigūnų vis dar akylai saugomas šiuo metu žmogžudysčių byloje liudytojo statusą turintis kaunietis verslininkas Andrius Ūsas, kuris pedofilijos byloje laikomas įtariamuoju.

Papildyta

Dar prieš dvi savaites vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjęs Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis ir jo pavaduotojas Vladimiras Kakoškinas buvo užsiminę, kad pareigūnams pavyko nustatyti visų nusikaltime dalyvavusių transporto priemonių šeimininkų kaitą. Paprašyti tiksliai įvardyti, kokias konkrečias transporto priemones turi galvoje, tuomet prokurorai apie „Volkswagen Golf“ nutylėjo, sakydami, kad nei jų markės, nei spalvos neturi jokios reikšmės.

Dar keisčiau atrodo tai, kad jau tuomet prokurorai žinojo apie D.Kedžiui priklausančio automobilio sukeltą avariją, bet plačiau jos komentuoti nepanoro. Pareigūnai netgi pareiškė, kad įvykio niekas negalėjo matyti, nors dabar, praėjus dviem savaitėms, prašo atsiliepti asmenis, ką nors žinančius apie avariją.

„Mus domina atitinkamos markės automobilis ir atitinkami autoįvykiai, kuriuos žmonės galėjo matyti minėtą dieną, laikotarpiu nuo pirmųjų įvykių iki sekančių. Taip galėtume neapibrėžtai pasakyti“, - itin aptakiai spalio 16 dieną sukviestiems žurnalistams kalbėjo K.Betingis, turėdamas galvoje Kauno apygardos teismo teisėjo Jono Furmanavičiaus nužudymą Senamiestyje ir po to sekusią kitą žmogžudystę Vaišvydavoje, kuomet auka tapo D.Kedžio buvusios sugyventinės sesuo Violeta Naruševičienė.

Abstraktūs prokurorų teiginiai visuomenės dėmesio nesulaukė. Juolab kad K.Betingiui antrinęs V.Kakoškinas pridūrė: „Tuo metu, toje vietoje nebuvo asmenų, kurie galėjo matyti šitą įvykį. Išskyrus tuos, kuriuos mes jau radome.“


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių