Profesinės sąjungos reikalauja premjero atsistatydinimo (papildyta)

Trečiadienį vykstančiame mokytojų, bibliotekininkų ir medikų profesinių sąjungų mitinge prie Vyriausybės susirinko per 200 žmonių. Gausiausio minios palaikymo sulaukė raginimai nuversti Vyriausybę.

Policija sukėlė juoką

Vyriausybė, regis, kiek prisibijojo mitingo. Apie Vyriausybės pastatą, Gedimino prospekte ir net prie artimiausių tiltų išrikiuoti policijos pareigūnai.

Tokia situacija minioje sukėlė pasipiktinimą ir juoką. „Negi mokytojas ims akmenį ir svies į langą?“, - retoriškai klausė vienas mitingo organizatorių, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Aleksas Bružas. Ši frazė susilaukė audringo palaikymo ir šūksnių „Gėda!“.

Minios rūstybę užsitraukė Vyriausybės kancleris Devidas Matulionis. Jis paragino mitingo dalyvius elgtis santūriai ir pakvietė profsąjungų atstovus į Vyriausybės rūmus susitikti su premjeru Andriumi Kubiliumi. Susirinkusieji ėmė reikalauti, kad premjeras pats išeitų prieš minią. „Andriau, išlįsk, bjaurus baily!“, - sušuko vienas mitingo dalyvis, čia pat sulaukęs bendraminčių palaikymo.

Tačiau padėtį kiek sušvelnino A.Bružas, su medikų, ugniagesių bei kitų profesinių sąjungų atstovais priėmęs D.Matulionio kvietimą ir nuėjęs į Vyriausybės rūmus.

Kol profsąjungininkai kalbėjosi su premjeru, aistros netilo. Vienas po kito, žmonės lipo į tribūną, kone kas antras akcentavo tą pačią mintį - esą premjeras, vieno kalbėtojų pavadintas „aklu invalidu“, turėtų atsistatydinti. Nemažo palaikymo sulaukė pasiūlymai paleisti Seimą ir rengti priešlaikinius rinkimus, o priminus, kiek parlamentarai skiria kanceliarinėms išlaidoms, minioje nuvilnydavo pasipiktinimo šūksniai.

Iš visų valdžios atstovų susirinkusiems neužkliuvo tik Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tiesa, mitinguotojai tikisi, kad būtent ji imsis veiksmų ir atstatydins Vyriausybę bei paleis Seimą.

Baiminasi mokyklų uždarymo ir ligoninių privatizavimo

Kaip portalui teigė A.Bružas, pagrindinė problema yra ne algos. „Artėjama prie tokios situacijos, kai bus uždaryta pusę mokyklų“, - nuogąstavimų neslėpė mokytojų atstovas.

Anot jo, dabartinis Švietimo ir mokslo ministras labiau rūpinasi savo posto išsaugojimu nei švietimo sistema.

A.Bružui pritarė ir gausus būrys ant tribūnos lipusių pedagogų.

Medikų atstovai labiausiai nuogąstavo dėl galimo sveikatos apsaugos sistemos privatizavimo. Anot jų, Sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko vykdomos reformos veda prie visiško sistemos privatizavimo, o tai susiję su milijoninės vertės nekilnojamuoju turtu, priklausančiu sveikatos sistemos įstaigoms.

Pateikė siūlymų

Taikiai nusiteikę mitingo dalyviai atėjo ne tuščiomis. Jie pateikė Vyriausybei konkrečius pasiūlymus, kaip galima būtų išgyventi sunkmetį. Anot jų, lėšas kirpti reikia ne tik nuo dirbančiųjų, bet ir nuo verslo - ypač vertėtų apkarpyti antpelnius.

Nuo mitinguotojų labiausiai kliuvo VP dešimtuko, Viktoro Uspaskicho ir Broniaus Lubio bendrovėms. Anot protestuojančiųjų, esą jei Vyriausybė ryžtųsi sunkmečio naštą perkelti ir jiems, galėtų gauti papildomus 2 mlrd. litų.

Rašte, skirtame premjerui Andriui Kubiliui ir Seimo pirmininkei Irenai Degutienei, mitingo dalyviai surašė reikalavimus, kuriuos įgyvendinus, anot jų, pavyktų išbristi iš krizės:

Papildomai apmokestinti viršpelnį (nauda - 2 mlrd. litų)
Įvesti turto mokestį (nauda - 1,5 mlrd. litų)
Sutvarkyti viešųjų pirkimų sistemą (nauda - 2,5 mlrd. litų)
Skatinti smulkųjį ir vidutinį verslą
Įvesti progresinį pelno mokestį
Suvienodinti verslo sąlygas
Įkurti valstybinį banką


Šiame straipsnyje: protestasmitingas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių