Prisnigo – laukia traumos

„Žmogus turi teisę būti žioplas“,– sako Traumatologijos punkto vedėjas Algimantas Pamerneckas, artėjant slidžiajam sezonui, kai sostinėje padaugėja traumų.

Nors Lietuvoje dar kalendorinis ruduo, šiąnakt į Vilnių atėjo tikra žiema – pašalo ir kaip reikiant pasnigo. Greitosios medicinos pagalbos stotis duomenimis, per pastarąją parą sostinės gatvėse paslydo ir dėl traumų kreipėsi pora asmenų. Greitosios medicinos pagalbos stoties Traumatologijos punkto vedėjas Algimantas Pamerneckas portalui sakė, kad tokios traumos dar nėra masinis reiškinys.

„Kol kas lauke pliurza. Ji nepavojinga. Tačiau, jei kitą parą pašals ir ryte nenutirps, traumų gali padaugėti",- sakė jis. A.Pamerneckas pastebėjo, kad per pastarąją parą šiek tiek padaugėjo avarijose sužalotų žmonių, nes vairuotojai nesuvaldė slystančių automobilių.

Kelių patrulių vadas Marius Putrimas portalui sakė, kad sureguliavus naująją šviesoforų sistemą, eismo sąlygos mieste turi pagerėti, tačiau sistemai visiškai sureguliuoti prireiks laiko.

Paprastai per parą į Traumatologijos punktą pristatoma apie pusantro šimto žmonių, patyrusių sužalojimus. Slidžiuoju metų sezonu šis skaičius išauga iki 300.

Paskutines tris savaites traumas patyrusių vilniečių buvo gerokai sumažėję. Per parą jų skaičius nesiekė ir šimto. Algimantas Pamerneckas sakė, kad traumų sumažėja, kai žmonės baigia laukų darbus. Pašalus, traumų padaugėja dvigubai ar net trigubai.

Paklaustas, kaip patartų vilniečiams saugotis nuo galimų sužalojimų, A.Pamerneckas  atsakė - „kaip automobiliams rekomenduojama keisti padangas, taip žmonės turėtų pasikeisti batus. Jei pašalus išbėgsit į gatvę rudeniniais bateliais, žinoma, kad paslysit. Dažniausiai nelaimės ištinka, kai jų nesitiki, nesiruoši iš anksto". Traumatologas rekomendavo stebėti ir orus.

Greitosios medicinos pagalbos stoties atstovas sakė, kad ruoštis slidžiajam metui reikia iš anksto.

Anot jo, blogiausia, kad kelininkai pradeda barstyti kelius per vėlai. „Kaip įspėjame žmones profilaktiškai tikrintis sveikatą, taip profilaktiškai reikėtų barstyti ir kelius. Blogiausia, kad kelininkai kartais pradeda darbą apie 8 val. ryto, o gatvėse eismas juda gerokai anksčiau", - teigė jis.

Vilniaus miesto savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus vedėja Silvestra Miškinienė portalui sakė, kad kelių priežiūra pavesta UAB „Grinda", kurios darbuotojai budi visą parą. Keliai barstomi naktį, kad netrukdytų eismui.

„Grindos“ vadovas Algimantas Viliūnas portalą patikino, kad žiemai pasiruošta. Iš viso sukaupta apie 13 tūkstančių tonų druskos ir dar tiek pat smėlio. Nuo pirmadienio, kai sostinėje pasirodė pirmosios šalnos, į miesto gatves  išvažiavo dešimt kelių barstymo mašinų. Tą naktį gatvėse buvo išpiltos 97 tonos druskos ir smėlio mišinio.

Dar viena priežastis, dėl kurios, anot A.Pamernecko, šiemet  gali padaugėti traumų - išaugęs sostinės šviesoforų skaičius. „Kuo dažniau reikia stabdyti, tuo labiau išauga avarijų tikimybė", - sakė jis.

Miesto tarnybos stengiasi, kad traumų būtų kiek įmanoma mažiau. Žinoma, visiškai jų išvengti nepavyks. „Žmogus turi teisę būti žioplas,- ironizavo traumatologas. Pasistenkit žiūrėti po kojomis  bent metrą į priekį".


Šiame straipsnyje: trauma

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių