Prieš beveik 20-metį gimusias dukras tėvai pamiršo užregistruoti

To Vilniaus policininkai dar nematė - dėl vagystės sulaikytos dvi Vilniaus gyventojos, pasirodo, oficialiai neegzistuoja. Merginos neturi gimimo liudijimų ar kitokių savo tapatybę patvirtinančių dokumentų.

Merginos buvo sulaikytos vasario 23 d. Vilniaus Visorių soduose su tėvais gyvenančios vagilės prisistatė V.R., gimusia 1990 metų gegužės 10-ąją, jos sesuo tvirtino esanti E.R., gimusi 1989 metų gegužės 11 dieną.

Kadangi merginos dokumentų neturėjo, kaip ir įprasta tokiais atvejais, pareigūnai patikrino Vidaus reikalų ministerijos (VRM) informacinės sistemos naršyklės Gyventojų registro duomenų bazę. Joje jokios informacijos apie šias pilietes nebuvo.

Toje pačioje bazėje patikrinus tėvų tapatybes, pareigūnai dar labiau nustebo: merginų tėvai G.R. ir V.S. egzistuoja, tačiau nėra jokių įrašų apie jų turimus vaikus.

Vagyste įtartos merginos, kaip nelegalias sulaikė 48 valandoms.

Vilniaus migracijos valdybos Užsieniečių skyriaus pareigūnės peržiūrėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie VRM Sienos kirtimų duomenų bazę, Užsieniečių registrą, Šengeno informacinės sistemos duomenų bazę, tačiau jokių duomenų apie V.R. ir E.R. taip pat nerado.

Kokių nors dokumentų, patvirtinančių merginų tapatybę, neturėjo ir į Vilniaus migracijos valdybą iškviesti merginų tėvai.

Jie patvirtino, kad V.R. ir E.R. yra jų dukros, tačiau pareigūnams sugebėjo pateikti tik gimdymo namuose išduotas medicinos pažymas. Iš jų matyti, kad E.R. gimė 1989 m. gegužės 11 d. Vilniaus gimdymo namuose.

Antroji pažyma apie mergaitės gimimą yra išduota Antakalnio klinikų, tačiau ji yra be jokio numerio.

Tėvai mergaičių gimimo jokiame civilinės metrikacijos skyriuje neįregistravo, jos neturi ir gimimo liudijimų.

Kodėl to nepadarė, merginų tėvai pareigūnams paaiškinti negalėjo.

Anot motinos, kai gimė dukterys, šeima gyveno Vilniuje, Gerovės gatvėje., vaikus lankė Naujosios Vilnios poliklinikos gydytoja. Į vaikų darželį ar mokyklą nei viena merginų nėjo, tėvai jas patys mokė namuose. Vėliau šeima persikėlė į Visorių sodus, kur iki šiol ir gyvena.

Tokia situacija, kad Lietuvoje gyvenantys dvidešimtmečiai neturėtų jokių asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų, anot Vilniaus migracijos valdybos pareigūnų, sunkiai įsivaizduojama.

Nesuprantama, kaip niekam iš merginų aplinkos - kaimynams, giminėms nekilo klausimų, kodėl jos nuolat namuose, nelanko mokyklos, nedalyvauja jokioje kitoje vaikus ir jaunuolius dominančioje veikloje.

Anot Statistikos departamento specialistų, vaikas turi būti registruojamas civilinės metrikacijos skyriuje, kur jam suteikiamas asmens kodas. Registruoti vaiką privalo tėvai ar jo globėjai. Vilniaus civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Kalinauskaitė patvirtino, kad jos praktikoje pasitaikė keletas atvejų, kai tėvai atėjo užregistruoti vaikų gimimą sulaukus jiems dvejų ir daugiau metų.

Tačiau, kad vaikai būtų neužregistruoti porą dešimtmečių, niekas net įsivaizduoti negalėjo.

Po sulaikymo abi be dokumentų gyvenusios merginos nuvežtos į Užsieniečių registracijos centrą Pabradėje. Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo prašoma leisti jas ten laikyti iki šių metų rugpjūčio 23-osios.

Per tą laiką, tikimasi, bus nustatyta jų tapatybė, teisinė padėtis ir išduoti Lietuvos Respublikoje galiojantys asmens tapatybę bei pilietybę patvirtinantys dokumentai.

Tokia situacija, kad žmonės kone 20 metų gyventų Lietuvoje ir neturėtų jokio asmens tapatybės dokumento, nustebino ir daug mačiusius teismo proceso dalyvius.


Šiame straipsnyje: be dokumentų

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių