Prie Seimo protestavo kiaulių kaimynystėje gyvenantys žmonės

Prie Seimo ketvirtadienį piketavę kiaulių kompleksų kaimynystėje gyvenantys žmonės reikalavo, kad politikai užtikrintų jų teisę į švarią aplinką ir sutramdytų verslininkų apetitą.

Iš Pakruojo, Pasvalio, Kalvarijos, Mažeikių, Šiaulių, Radviliškio rajonų atvykę apie pusšimtis žmonių skundėsi, kad esą priversti nuolat kęsti smarvę, juos užpuolė ligos, turtas tapo bevertis.

"Seimūnai, nemažinkite sanitarinių zonų, nes miegosime su kiaulėmis", "Danų kiaulės okupavo Jusevičius", "Norime ekologiško medaus" - tokius ir panašius plakatus laikė piketuotojai. Kai kurie jų ant veido buvo užsidėję "kiaulių šnipus", šūkius skandavo tratant būgnams.

Radviliškio rajono Šiaulėniškių bendruomenės pirmininkas, Šiaulėnų seniūnaitijos seniūnaitis Edvardas Stonkus BNS sakė, kad jis su kitų bendruomenių atstovais siekiąs, jog politikai išgirstų jų bėdas ir priverstų verslininkus laikyti įstatymų, teismų sprendimų.

"Jauni žmonės išvyksta, senieji, kurie gyvena tokiose vietose, priversti gerti užterštą vandenį, kvėpuoti užterštą orą, jų pastatų vertė nukrenta ir yra lygi nuliui. Žmogus gyvendamas investuoja į turtą, kad galėtų ką nors palikti vaikams, bet šiandien mūsų namo niekas nepirks, - kiaulių kompleksų kaimynystės keliamas problemas vardijo E.Stonkus. - Pažeidžiamos mūsų konstitucinės teisės gyventi švarioje aplinkoje."

Šiaulėniškių bendruomenės pirmininko teigimu, nuo pavasario iki žiemos jie negali atidaryti savo namų langų.

"Su tuo kvapu ateina ir toksinės medžiagos, kurios sukelia, sakykime, žarnyno, kvėpavimo takų uždegimus. Gyvenvietėse padaugėjo musių. Gyventojai išsiplovę negali net drabužių išnešti į lauką padžiauti, kadangi smirda", - teigė jis.

Mažeikių rajono Bugenių kaimo bendruomenės narys Stanislovas Skurvydas BNS sakė negalįs suprasti aplinkosaugininkų veiksmų. Tuo metu, kai bendruomenė teismuose kovoja dėl kiaulių kompleksų plėtros, aplinkosaugininkai tokią plėtrą palaimino ir esą net nepaprašė poveikio aplinkai vertinimo ataskaitos.

E.Stonkus pabrėžė, kad bendruomenės reikalauja, jog būtų laikomasi įstatymų ir kad būtų sukurta efektyviai veikianti tokių kompleksų kontrolės sistema. Dabar, anot jo, tarpusavyje "barasi Sveikatos apsaugos ministerija su Aplinkos ministerija, kas turi kontroliuoti tokias įmones".

"Jeigu nieko nedarysime, po kelerių metų mūsų aplinka atrodys kaip po atominio karo", - kalbėjo radviliškietis.

Seimo narys valstietis liaudininkas Antanas Baura tvirtino, kad politikai palaiko bendruomenių reikalavimus. Jis apgailestavo, kad žmonių skundų ministerijų valdininkai neišgirdo, tuo metu, kai juos priėmė Seimo pirmininkė Irena Degutienė, buvo sudaryta darbo grupė ir problemos sprendimas pajudėjo iš mirties taško.

"Kaip Seimo narys norėčiau, kad sprendimai Vyriausybės lygiu gimtų greičiau. Juk bendruomenių atstovai nesako, kad šitam kiaulių verslui turi būti padėtas visiškas kryžius ir jo neturėtų būti tose vietose. Jie nekelia tokio reikalavimo. Jie sako, kad kiaulių skaičius, jų koncentracija turi būti proto ribose", - pabrėžė parlamentaras.

Po piketo bendruomenių atstovai Seime susirinko į konferenciją, skirtą kiaulininkystės ūkių plėtros keliamoms problemoms aptarti.


Šiame straipsnyje: piketasprotestas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių