Prie Policijos departamento – Kalvarijos kriminalistus remiančių kolegų protestas

Priešais Policijos departamentą penktadienį ryte surengta protesto akcija. Pareigūnų profesinės sąjungos remia Kalvarijos kriminalistus, prieš kelis mėnesius viešai prabilusius apie korupciją aukščiausiuose teisėsaugos sluoksniuose.

Policijos departamente turėjo įvykti neeilinė Marijampolės apskrities policijos viršininko Kęstučio Kalinausko atestacija. Tačiau departamento vadovybė atestaciją atidėjo.

„Vidaus reikalų ministerija nebaigė vidinio patikrinimo: išvadų mes negavę, todėl atestaciją atidėjome. Kai ministras pasirašys išvadas, tada atitinkamai vertinsime jose išsakytas nuostatas“, – pranešė priešais departamentą susirinkusiems profesinių sąjungų atstovams generalinio komisaro pavaduotojas Algirdas Stončaitis.

Antradienį Vilniaus 1-asis apylinkės teismas panaikino laikinojo generalinio prokuroro Raimondo Petrausko nutarimą, kuriuo buvo atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą aukštų pareigūnų atžvilgiu.

Prokuratūra neketina pradėti ikiteisminį tyrimą dėl kai kurių aukštų policijos ir prokuratūros pareigūnų galimos korupcijos. Antradienį priimtas teismo sprendimas jau apskųstas.

Septyni Kalvarijos policijos komisariato pareigūnai buvusį Marijampolės apskrities policijos viršininko pavaduotoją Edvardą Bukotą įtaria vagyste, piktnaudžiavimu ir trukdymu ikiteisminio tyrimo pareigūnui. Komisariato viršininką K.Kalinauską kriminalistai kaltina tarnybinių pareigų neatlikimu, o Kauno apygardos prokuratūros vyriausiąjį prokurorą Kęstutį Betingį – piktnaudžiavimu.

Kalvarijos kriminalistai apie neleistinus aukštų Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato, generalinės prokuratūros pareigūnų ryšius su kontrabanda ir vagystėmis besiverčiančiais asmenimis prabilo kovo pabaigoje.

Neturėdami kitos išeities kriminalistai kreipėsi į Generalinį prokurorą, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą. Skunde su korupcija siejamas ir Policijos departamento Generalinio komisaro pavaduotojas Visvaldas Račkauskas.

Kalvarijos kriminalistus iš karto ėmė remti pareigūnų profesinės sąjungos. Anot jų, Kalvarijos pareigūnai pradėjo beprecedentį procesą prieš savo vadovus ir susidūrė su milžinišku spaudimu, psichologine ataka. Viso to pagrindinis tikslas – tiesiog juos palaužti. Organizuojami pareigūnų tarnybiniai patikrinimai, jie atribojami nuo tiesioginio darbo, supriešinami kolektyvuose ir viešai smerkiami.

„Šia akcija mes norime parodyti, kad pareigūnų bendruomenė tokiems dalykams nėra abejinga, ji seka visus šiuos įvykius. Žinome, kad pareigūnai pastabomis ir papeikimais baudžiami už tai, kad jie į iškvietimų knygą neįrašo kokio nors skaičiuko. Matydami pirmojo tarnybinio patikrinimo išvadas pareigūnai nesupranta, kodėl taip skirtingai vertinami vieni ir kiti dalykai“, – generalinio komisaro pavaduotojui A.Stončaičiui sakė Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Tomas Vaitkunskas.

„Jūsų profesinė sąjunga turėtų pripažinti, kad policijos departamento ir policijos įstaigų vadovų vykdoma politika, bendravimo su savo darbuotojais problema yra viena iškiliausių. Todėl mes neslopiname nei  tokių akcijų, nei kitų iniciatyvų. Kiekviena iniciatyva, jei yra nukreipta į teisybę, yra teisinga“, – sakė A.Stončaitis.

„Mūsų pozicija dėl galimos korupcijos, neskaidrių sprendimų išgyvendimo sutampa su jūsų pozicija. Šis konkretus atvejis apaugo gandais, kartais neteisinga informacija. Nė vienas darbuotojas, už tai kad iškėlė šią problemą, nebuvo nubaustas. Ir generalinis komisaras savo nurodymais patvirtino, kad nebūtų jokių slopinimų“, – protesto akcijos dalyviams sakė generalinio komisaro pavaduotojas.

Anot protestuotojų, Marijampolės policijos vadovas laikinai, kol įvyks atestacija, turi būti nušalintas nuo pareigų.

„Be abejo, kiekvienas gali susidaryti savo nuomonę, bet norėtume, kad tokie drąsūs pareiškimai turėtų realų pagrindą. Negalime apkaltinti žmogų, net ir aukštus vadovus, jei tie kaltinimai nepasitvirtins“, – apie Kalvarijos policiją kalbėjo A.Stončaitis.

„Visi šie įvykiai prasidėjo po to, kai pamatėme pirmąją išvadą: aš tris kartus skaičiau policijos departamento išvadą ir negalėjau patikėti, kad nepakanka duomenų įvertinti aukštų policijos pareigūnų veiksmus. Ant mano stalo guli daug tarnybinių patikrinimų, kur pareigūnai yra baudžiami už nieką“, – departamento vadovo pavaduotojui sakė T.Vaitkunskas.

„Jūs sakote kviečiate mus į susitikimus, tačiau svarbu yra, kad priimti sprendimai būtų vykdomi. Noriu priminti, kad Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vytautas Bakas pasitraukė iš Policijos departamente sudarytos pareigūnų etikos komisijos vien dėl to, kad mes pamatėme, kaip yra taikomi dvigubi standartai eiliniams pareigūnams ir vadovams“, – priekaištavo T.Vaitkunskas.

„Situaciją  policijos departamente tiria įvairios žinybos, komisijos. Kiek aš žinau, preliminarios išvados lyg tai yra panašios į Policijos departamento padarytas išvadas. Į tyrimą įsijungė visa teisinė sistema: prokuratūra, teismas. Mesti kaltinimai policijos pareigūnams, manau, tikrai bus išnagrinėti iš esmės“, – sako A.Stončaitis.

„Teismas vieną sprendimą priėmė (panaikino generalinio prokuroro nutartį nepradėti tyrimo), jis yra apskųstas, jeigu aš vertinčiau situaciją, viršyčiau savo įgaliojimus“, – žurnalistams sakė situaciją Marijampolės apskrities policijoje įvertinti paprašytas generalinio komisaro pavaduotojas.

„Pas mus daug darbuotojų, daug funkcijų, daug konfliktinių situacijų sprendžiant tas funkcijas, daug nuovargio. Būna kartas tų konfliktų, bet jie nėra tokie, kad nebūtų išsprendžiami policijos sistemoje. Aš nevertinčiau Kalvarijos policijos komisariato veiklos kaip išskirtinės, kad susidarytų nedarbinė atmosfera. Kalvarijos komisariatas dirba, dirba Marijampolės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, dirba Policijos departamentas. Ponas E.Bukota nėra vienintelis vadovas, nuo kurio sprendimų priklausytų policijos komisariato veikla. Jo išėjimas nesukėlė tokių pasekmių“, – sakė generalinio komisaro pavaduotojas A.Stončaitis.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių