Prie Kauno klinikų - karas dėl automobilių stovėjimo

Nesiliaujantis eismo chaosas Kauno medicinos universiteto klinikų prieigose galėtų pretenduoti į opiausių miesto problemų dešimtuką.

Įsisenėjusi bėda

Vairuotojai dažnai piktinasi, kad prie Klinikų nėra kur palikti transporto priemonių, o aplink gydymo įstaigą  zuja techninės pagalbos automobiliai, kurie su policijos palaiminimu nuvelka ne vietoje paliktus automobilius. Kitoje barikadų pusėje esantys vietos gyventojai piktinasi, esą eismo prižiūrėtojai ir automobilius nuvežanti tarnyba dirba pernelyg vangiai.

Panašu, kad viešosios tvarkos sergėtojai pasyvesni tapo, kai automobilių stovėjimas čia buvo apmokestintas, o situacija liko nepakitusi, tik vairuotojai už prastovėtą valandą turi atseikėti po litą.

Ženklus persuka

Akivaizdus netvarkos pavyzdys - automobilių (ne)stovėjimą reguliuojantys kelio ženklai, įrengti Eivenių g. ir A.Jasaičio g. sankirtoje. Ant to paties stulpo nedideliame aukštyje iš skirtingų pusių pritvirtinti priešingų reikšmių kelio ženklai. Vieni jų žymi Eivenių g. esančių mokamų automobilių stovėjimo vietų pabaigą ir draudžia sustoti gretimoje gatvėje. Kiti iš A.Jasaičio g. pusės nurodo, kad nuo tos vietos prasideda mokama, žalioji stovėjimo zona.

Vadovaujantis kelio ženklais, A.Jasaičio g. netgi sustoti draudžiama. Į nurodytą vietą atvykę "Kauno dienos" žurnalistai vidurdienį rado išsirikiavusią automobilių virtinę. Tai erzina  vietos gyventojus, tačiau policijos pareigūnams šie pažeidimai nė motais.
Bene labiausiai šioje situacijoje džiaugtis gali bendrovė "Automobilių stovėjimo aikštelės", nes ir po draudžiamu ženklu paliktuose automobiliuose buvo tvarkingai padėti mokėjimo kvitai.

"Atsibundi ryte ir matai, kad ženklai stovi vienaip, o vakare jie jau žiūri į priešingas puses. Kam kaip patogiau, taip juos ir pasuka", - pasakojo A.Jasaičio g. įsikūrusių Alzheimerio globos ir slaugos namų "Amžiaus žiedas" direktorius dr. Edmundas Jonynas-Koževnikovas.

Anot pašnekovo, įžūlesni veikėjai nesibodi apgręžti ženklo 180 laipsnių kampu ir A.Jasaičio g. atkarpa, kur sustoti draudžiama, staiga tampa "legali" žalioji stovėjimo zona. Susimokėjai litą už valandą ir gali būti ramus, kad policininkai baudos neišrašys.

Stato ir ant vejos

"Keisčiausia, kad ne tik vairuotojai, bet ir policininkai nepaiso elementarių ženklų. Iškvietus, jie atvažiuoja, pastovi ir pasišalina lyg niekur nieko. Pastebime, kad kasdien čia stovi tie patys automobiliai. Susidaro įspūdis, kad kažkas čia ne taip, - pastebėjo globos įstaigos vadovas. - Tas ženklas stovi pačiame kampe, o juk Kelių eismo taisyklės numato, kad 5 m nuo sankryžos apskritai stovėjimas yra draudžiamas."

Kitas kaimynystėje gyvenantis vyras piktinosi rodydamas į juodas tepalo dėmes ant žaliosios vejos: "Gal jie čia sustoję variklio alyvą keičia? Išdėliojau kelkraštyje masyvius akmenis. Žinau, kad tai nėra gera išeitis, bet jei niekas ženklų nepaiso, gal bent  akmenys juos sulaikys."Gyventojai guodėsi, kad pateko į beviltišką situaciją. Jiems kol kas nepadeda ir policija. Pareigūnai ne sykį buvo iškviesti į A.Jasaičio g., tačiau atvykę tik pažiūrėdavo, ir tuo viskas pasibaigdavo.

"Kelio ženklus derėtų iškelti aukščiau, kad kiekvienas pyplys jų nepasiektų ir negalėtų persukti. Be to, galbūt nederėtų jų visų kabinti ant vieno stulpo", - piktinosi vienas gretimo namo gyventojas.

Erzina įžūli netvarka

Prisistatyti nepanoręs vyras pasakojo, kad  ne kartą diskutavo su policijos pareigūnais ir su inžinieriais. Jie patvirtino, kad šioje vietoje ženklai įrengti ne visai logiškai, tačiau ištaisyti tos klaidos niekas nesiėmė.

"Gal, paviešinus šią problemą spaudoje, kas nors pasikeis į gera. Nesame kokie gobšuoliai, kurie nori turėti gatvę sau ir niekam kitam. Jei pamatome gatvėje besiblaškantį iš atokesnio Lietuvos krašto atvykusį vairuotoją,  kartais ir į kiemą įleidžiame automobilį pasistatyti. Juk negaila. Savaime aišku, kad ne į pokylį čia atvažiuojama", - pasakojo vienas vietos gyventojų.

Jo, kaip ir daugelio kaimynų, kantrybės taurę perpildė piktybiški vairuotojai, nepaisantys elementarios tvarkos, savo automobilius paliekantys ant žaliosios vejos.

"Pasitaiko atvejų, kai į gatvę išvežtą šiukšlių konteinerį nustumia šalin ir jo vietoje pastato automobilį. Būna, kad užstato ir įvažiavimo kelią į mūsų įstaigą. Esame išsipirkę keturias stovėjimo vietas, bet ir tos retai kada būna laisvos globos namų lankytojams - jas užima pašaliniai, - pridūrė E.Jonynas-Koževnikovas. - Kartą turėjau skubiai išvykti, bet kelias buvo užtvertas. Iškviečiau policiją."


Šiame straipsnyje: stovėjimas prie KMUK

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių