Prezidento atminimo įamžinimas: siūloma labdaros akcija Valdovų rūmams remti

Pirmojo po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos prezidento Algirdo Mykolo Brazausko atminimą jaunystės mieste Kaišiadoryje pasiūlyta įamžinti surengiant labdaros akciją, kurios metu būtų renkami pinigai Valdovų rūmams pabaigti.

Tai vienas iš pasiūlymų, pasiekęs juos mėnesį rinkusią Kaišiadorių savivaldybę.

"Viena kaišiadorietė siūlė suorganizuoti labdaros akciją, kurios metu būtų galima surinkti lėšų Valdovų rūmų užbaigimui", - BNS teigė Kaišiadorių rajono savivaldybės mero patarėja viešiesiems ryšiams Edita Levansavičiūtė.

Jos teigimu, daugiausia iš visuomenės sulaukta pasiūlymų pervadinti A.M.Brazausko vardu įvairias gatves: J.Biliūno, Paukštininkų Kaišiadoryse, Marių gatvę Rumšiškėse. Taip pat pasiūlyta taip pavadinti centrinę miesto aikštę prie savivaldybės, miesto parką prie Kaišiadorių Algirdo Brazausko vidurinės mokyklos, pastatyti paminklą ar kitą meno kūrinį, skirtą prezidentui.

Kaišiadorių savivaldybės taryba dėl pasiūlymų turėtų apsispręsti viename iš artimiausių posėdžių.

Rokiškio savivaldybė kol kas yra apsisprendusi tik dėl atminimo lentelės ant mano, kuriame gimė A.M.Brazauskas. Ją planuojamą pakabinti spalį.

Rokiškio mero pavaduotojas Albinas Urbonas BNS sakė, kad kiti pasiūlymai, tarp kurių - gatvės, skvero pavadinimas prezidento garbei ar muziejaus salės skyrimas su A.M.Brazausku susijusiai ekspozicijai, dar yra svarstomi. Pasak mero pavaduotojo, vis dar laukiama ir miestelėnų pasiūlymų.

Įamžinti mirusio prezidento atminimą ketinama ir Mažeikiuose.

Tokią iniciatyvą paskelbęs Mažeikių meras konservatorius Vilhelmas Džiugelis sako taip nusprendęs dėl A.M.Brazausko indėlio į naftos perdirbimo gamyklą.

"Jis statybas kuravo, daug kartų buvo atvažiavęs. Paskui buvo pastatyta ir naftininkų poliklinika bei kultūros rūmai", - BNS dėstė V.Džiugelis.

Paskelbęs kvietimą teikti pasiūlymus dėl prezidento atminimo įamžinimo meras sako sulaukęs nevienareikšmių vertinimų.

"Va ir šiandien labai piktą laišką gavau", - pasakojo meras.

Jo teigimu, Mažeikių savivaldybės taryba dėl prezidento atminimo įamžinimo turėtų apsispręsti iki rugpjūčio pabaigos.

Iki rugsėjo pradžios opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) ketina apibendrinti ir pateikti savo siūlymus, kaip, jos manymu, reikėtų įamžinti A.M.Brazausko atminimą. Vienas iš siūlymų - jo vardu pavadinti Kauno hidroelektrinę (HES).

"Jis statė šią hidroelektrinę, tai jo pirmoji darbovietė", - yra tokį siūlymą argumentavęs LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius.

A.Butkevičius prieš porą savaičių BNS sakė, kad siūlymai, kaip įamžinti buvusio šios partijos pirmininko, prezidento, ekspremjero atminimą plūsta nuolat.

Tarp variantų - ir siūlymas prie Prezidentūros įkurti visų Lietuvos prezidentų parką, kuriame galėtų būti eksponuojama skulptoriaus Vytauto Karčiausko išlieta prezidento pėda.

Taip pat galvojama atkurti A.M.Brazausko labdaros ir paramos fondo veiklą, rugsėjį, per prezidento gimtadienį, surengti konferenciją.

LSDP pirmininko teigimu, iki rugsėjo pradžios turėtų būti apsispręsta, kuriuos įamžinimo variantus teikti partijos vardu.

Pirmasis tiesiogiai išrinktas Lietuvos prezidentas A.M.Brazauskas po sunkios ligos mirė birželio 26 dieną Vilniuje.

Lietuvos prezidento pareigas jis ėjo 1993-1998 metais, o 2001-2006 metais buvo Vyriausybės vadovas. Lietuvos tautinio išsivadavimo metu 1988-1990 metais A.M.Brazauskas vadovavo Lietuvos komunistų partijai.


Šiame straipsnyje: Brazausko atminimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių