Prekybos centre „Savas“ - pirmasis pašto mokomatas

Prekybos centre "Savas" pastatytas pirmasis Kaune mokomatas - į bankomatą panašus įrenginys, kuriuo galima apmokėti sąskaitas, vakar dar neveikė, bet traukė kauniečių dėmesį.

Pristatė modernią naujovę

Pastaruoju metu vis daugiau modernių technologinių sprendimų klientams siūlantis "Lietuvos paštas" žengia dar vieną žingsnį vartotojų link - didžiuosiuose šalies prekybos centruose planuojama įrengti iki 300 vadinamųjų mokomatų tinklą.

Iš pažiūros niekuo nuo įprasto bankomato nesiskiriančiu įrenginiu, anot pašto specialistų, naudotis bus paprasta: pakaks nuskaityti sąskaitos brūkšninį kodą arba suvesti jos numerį ir sumokėti grynaisiais pinigais reikiamą sumą. Kol kas atsiskaityti bankų kortelėmis negalima, bet esą artimiausiu metu tokia galimybė bus.

Pristatydamas naujuosius mokomatus "Lietuvos pašto" generalinis direktorius Andrius Urbonas didžiavosi, kad dabar pašto paslaugos bus patogesnės ir prieinamesnės klientams bei padės plėsti įmonės veiklą.

Jis pabrėžė, kad finansinei veiklai prioritetą šiandien teikia daugelis pašto sektoriaus įmonių visame pasaulyje, ne išimtis ir Lietuva. 2009 m. finansinės veiklos pajamos sudarė 30 proc. visų "Lietuvos pašto" pardavimo pajamų.

Bilietai į teatrą ir kiną

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis šį technologinį sprendimą vertino kaip galimybę "Lietuvos paštui" priartėti prie gyventojų: "Ši naujovė parodo, kad Lietuvos paštas nori ir gali būti modernus, lankstus, novatoriškas ir gebantis pritaikyti naujas technologijas".

"Mokomatų" sistemą sukūrusios ir techninį diegimą įgyvendinančios informacinių technologijų ir verslo konsultacijų bendrovės ERP generalinis direktorius Markas Zbarskis pabrėžė, kad panašūs mokomatai yra populiarūs užsienio valstybėse. Esą ten jau įprasta mokesčius mokėti naudojantis tokiais įrenginiais.

Ateityje naudojantis mokomatais bus galima įsigyti bilietų į renginius, kino filmus, peržiūrėti kino ištraukas, atlikti įvairius kitus veiksmus.

Piemieji mokomatai įrengti Vilniaus "Europos" prekybos ir verslo centre, pramogų ir verslo centre "Akropolis", Savanorių pr. ir Žirmūnų g. esančiose "Rimi Hypermarket" bei Kauno prekybos centre "Savas".

Naudojantis mokomatu galima apmokėti sąskaitas daugiau kaip 1,5 tūkst. skirtingų įmonių, institucijų sąskaitas už suteiktas paslaugas.

Reikalinga ne visiems

Antradienį prekybos centre "Savas" pastatytu mokomatu kauniečiai naudotis dar neturėjo galimybės. Įrenginio monitoriuje švietė užrašas "Jau greitai".

Naująjį įrenginį smalsiai tyrinėjusi kaunietė inžinierė Izabelė tikino, kad naujuoju mokomatu naudosis, jeigu čia apmokėti sąskaitas bus pigiau negu kitur. Šiuo metu kaunietė už komunalines paslaugas atsiskaito per loterijos "Perlo" terminalus.

"Tuo pačiu ir loterijos bilietą nusiperku, ir mokesčius sumoku", - apie įprotį pasakojo Izabelė.

Pensininkė Ona pasakojo, kad šeimoje mokesčių mokėjimo reikalais rūpinasi dukra. Esą ji už komunalines paslaugas sumoka internetu. Šį mėnesį mokesčiai už komunalines paslaugas, anot jos, sieks 700 litų. Kaunietis Marijonas pasakojo, kad naujasis mokomatas jo nedomina. Esą jis yra pratęs mokėti mokesčius viename banke ir įpročio keisti neketina.

Naudojantis mokomatais galima apmokėti sąskaitas už komunalines, telekomunikacijų, interneto, kabelinės televizijos, draudimo ir kitas paslaugas. Iki kovo 31 d. įmokos ir mokesčiai "Mokomatuose" bus priimami nemokamai.


Šiame straipsnyje: Lietuvos paštas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių