Prasidėjo universitetų mūšis dėl studentų (papildyta)

Likus kelioms dienoms iki registracijos pabaigos, abiturientai suskubo rinktis aukštąsias mokyklas. Kaune tradiciškai populiariausi Kauno technologijos ir Vytauto didžiojo universitetai.

Paskutinės dienos

Iki šiol itin neskubėję pasirinkti aukštosios mokyklos abiturientai pastarosiomis dienomis suskubo pateikti stojimo dokumentus. Kitas pirmadienis – paskutinė internetinėje bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas sistemoje registravimosi diena.

"Visi šįmet mokyklas baigusieji anketas pildo namuose internetu. Sunku pasakyti, kodėl kai kurie delsia, - svarstė Kauno technologijos universiteto (KTU) Priėmimo skyriaus vedėjas Saulius Raila. – Būtų gerai, jeigu iki pirmadienio vakaro dar užsiregistruotų kokie 10 tūkst. žmonių."

Jis atkreipia dėmesį, kad potencialūs aukštųjų mokyklų studentai anketas pildo ne vienu prisėdimu, bet etapais. Vieną dieną suveda dalį duomenų, pavyzdžiui, vidurinės mokyklos pavadinimą, kitą dieną skirto prioritetus.

Trečiadienį apie pietus bendrojo priėmimo sistemoje buvo užsiregistravę daugiau kaip 38 tūkst. potencialių studentų, dalį informacijos pateikę buvo 35 tūkst., o pageidavimus apie mokyklas, į kurias nori stoti buvo pateikę 31 tūkst. abiturientų.

Grumtynės dėl studentų

Vytauto didžiojo universiteto (VDU) Studijų marketingo tarnybos direktorė Miglė Šontaitė džiaugiasi preliminariais stojančiųjų į universitetą duomenimis.

"Neblogos tendencijos, ypač lyginant su kitais Kauno universitetais, - vertino M.Šontaitė. – Tarp VDU ir KTU vyksta didžiausia kova: tai keliais skaičiais vieni pirmauja, tai – kiti".
Jos vertinimu, VDU šįmet tikriausiai prioritetiniu universitetu pasirinks daugiau studentų negu praėjusiais metais.

"Situacija gali keistis, nes konkuruoja visos aukštosios mokyklos ir sunku pasakyti, kurį universitetą pasirinks pažangiausieji, atnešiantys krepšelį", - kalbėjo M.Šontaitė.
Išankstiniais duomenimis, populiariausios VDU studijų programos yra teisė, psichologija, ekonomika, viešasis administravimas ir politikos mokslai.

Į teisės programos valstybės finansuojamas vietas planuojama priimti 80 pirmakursių, į psichologija ir ekonomiką – po 110 pirmakursių. Pirmuoju prioritetu VDU iki trečiadienio pasirinko 1,7 tūkst. potencialių studentų.

Anot S.Railos, KTU daugiausia abiturientų renkasi ekonomiką, informatiką, statybos inžineriją, elektros inžineriją ir transporto inžineriją. Šį universitetą pirmuoju prioritetu iki trečiadienio popietės pasirinko beveik 1,8 tūkst. žmonių, o beveik 4 tūkst. potencialių studentų universitetą nurodė antruoju arba trečiuoju prioritetu.

"Praėjusiais metais pirmuoju prioritetu KTU buvo pasirinkę 2,4 tūkst. abiturientų, tai dar šiek tiek trūksta", - pastebi S.Raila.

Stojimo procesą perkando

Šiomis dienomis visuose universitetuose veikia konsultaciniai punktai potencialiems studentams. Į Priėmimo komisijos skyrius daugiausia kreipiasi brandos atestatus anksčiau negu 2010 m. gavę gyventojai, šįmet vidurines baigusieji aukštąsias mokyklas renkasi internetu.

"Sulaukiame pakankamai daug norinčiųjų pasikonsultuoti, atsakome į visus klausimus", - šypsojosi M.Šontaitė. Jai talkina dar keturios kolegės.
Palyginti dažnai tenka konsultuoti ne kauniečius, bet aplinkinių miestų ir miestelių gyventojus.

"Atvyksta iš Marijampolės, Kėdainių, kai kuriems tiesiog ramiau, kai įsitikina, kad viską užpildė teisingai", - pasakojo M.Šontaitė.

VDU studijuoti pageidaujanti Renata Jarockaja pirmuoju prioritetu nurodė ikimokyklinį ugdymą. Baigusi studijas ji svajoja dirbi vaikų darželyje.

"Kelis metus mokiausi menotyrą, tačiau supratau, kad noriu ko kito. Vieną vaikelį jau turiu, netrukus sulauksiu ir antrojo", - paglostė pilvą R.Jarockaja. Moteris džiaugėsi, kad užpildyti stojimo dokumentus nesudėtinga.

Petrašiūnų vidurinę baigusi Santa Žilinskaitė stodama į universitetą taip pat nesusidūrė su sunkumais.

"Viskas paprasta, labai gera sistema", - sakė mergina. Ji norėtų studijuoti religijų pedagogiką, pasirinktų ir gretutines studijas, pavyzdžiui, lietuvių filologiją. Stoti į VDU Katalikų teologijos fakultetą motyvuoja ir bendrabutis, kuriame galėtų įsikurti su savo vaikeliu.

Į konsultaciją – su tėvais

Dažnokai universitetų darbuotojams tenka bendrauti ne su potencialiais studentais, bet su jų tėvais.

Pateikti dokumentų į KTU Deimantė Janušauskaitė atvyko su mama Zita.
"Mūsų šeimoje visi vieni kitais rūpinamės ir lydime, kai yra svarbių reikalų, nereikėtų stebėtis, kad ir į universitetą einu su dukra", – kalbėjo Z.Janušauskienė.

Jos rekomendacijos paklausiusi Deimantė ketina studijuoti eksporto inžineriją. Jeigu įstoti nepavyktų, nurodė daugiau prioritetų – teisę, socialinį darbą.

"Gerai, kai mama yra šalia – ramiau, saugiau", – įsikibusi mamai į ranką kalbėjo Deimantė.

M.Šontaitės teigimu, palyginti dažnai tėvai teiraujasi, kokios jų vaikų galimybės įstoti į pageidaujamas specialybes, ar pakaks turimo balo.

"Vieni ateina išsiaiškinti realios situacijos, kiti gal nepasitiki savo vaikais", – svarstė M.Šontaitė.

Gandai studentų neišbaidė

Praėjusį rudenį pasklidusios kalbos apie planus naikinti Vilniaus universiteto Kauno humanitarinį fakultetą (VU KHF) reikšmingesnių pasekmių neturėjo.

"Gandai liko gandais. Ne kartą grasino mus uždaryti, prijungti, sujungti, bet mes toliau dirbame, – sakė VU KHF Priėmimo komisijos narė Rasa Poškuvienė. – Priėmimui ar studijų procesui tokios kalbos įtakos nepadarė – esame pakankamai populiarūs."

Preliminariais duomenimis, populiariausios VU KHF programos – kultūros vadyba, lietuvių filologija ir reklama.

"Dauguma pageidauja nemokamo mokslo, tačiau ir į mokamas vietas pretenduoja", – sakė R.Poškuvienė.

Ji neabejoja, kad visos valstybės finansuojamos vietos bus užpildytos, nes studentų priėmimas vyks dviem etapais.


Šiame straipsnyje: stojimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių