Prasidėjo universitetų mūšis dėl studentų (papildyta)

Likus kelioms dienoms iki registracijos pabaigos, abiturientai suskubo rinktis aukštąsias mokyklas. Kaune tradiciškai populiariausi Kauno technologijos ir Vytauto didžiojo universitetai.

Paskutinės dienos

Iki šiol itin neskubėję pasirinkti aukštosios mokyklos abiturientai pastarosiomis dienomis suskubo pateikti stojimo dokumentus. Kitas pirmadienis – paskutinė internetinėje bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas sistemoje registravimosi diena.

"Visi šįmet mokyklas baigusieji anketas pildo namuose internetu. Sunku pasakyti, kodėl kai kurie delsia, - svarstė Kauno technologijos universiteto (KTU) Priėmimo skyriaus vedėjas Saulius Raila. – Būtų gerai, jeigu iki pirmadienio vakaro dar užsiregistruotų kokie 10 tūkst. žmonių."

Jis atkreipia dėmesį, kad potencialūs aukštųjų mokyklų studentai anketas pildo ne vienu prisėdimu, bet etapais. Vieną dieną suveda dalį duomenų, pavyzdžiui, vidurinės mokyklos pavadinimą, kitą dieną skirto prioritetus.

Trečiadienį apie pietus bendrojo priėmimo sistemoje buvo užsiregistravę daugiau kaip 38 tūkst. potencialių studentų, dalį informacijos pateikę buvo 35 tūkst., o pageidavimus apie mokyklas, į kurias nori stoti buvo pateikę 31 tūkst. abiturientų.

Grumtynės dėl studentų

Vytauto didžiojo universiteto (VDU) Studijų marketingo tarnybos direktorė Miglė Šontaitė džiaugiasi preliminariais stojančiųjų į universitetą duomenimis.

"Neblogos tendencijos, ypač lyginant su kitais Kauno universitetais, - vertino M.Šontaitė. – Tarp VDU ir KTU vyksta didžiausia kova: tai keliais skaičiais vieni pirmauja, tai – kiti".
Jos vertinimu, VDU šįmet tikriausiai prioritetiniu universitetu pasirinks daugiau studentų negu praėjusiais metais.

"Situacija gali keistis, nes konkuruoja visos aukštosios mokyklos ir sunku pasakyti, kurį universitetą pasirinks pažangiausieji, atnešiantys krepšelį", - kalbėjo M.Šontaitė.
Išankstiniais duomenimis, populiariausios VDU studijų programos yra teisė, psichologija, ekonomika, viešasis administravimas ir politikos mokslai.

Į teisės programos valstybės finansuojamas vietas planuojama priimti 80 pirmakursių, į psichologija ir ekonomiką – po 110 pirmakursių. Pirmuoju prioritetu VDU iki trečiadienio pasirinko 1,7 tūkst. potencialių studentų.

Anot S.Railos, KTU daugiausia abiturientų renkasi ekonomiką, informatiką, statybos inžineriją, elektros inžineriją ir transporto inžineriją. Šį universitetą pirmuoju prioritetu iki trečiadienio popietės pasirinko beveik 1,8 tūkst. žmonių, o beveik 4 tūkst. potencialių studentų universitetą nurodė antruoju arba trečiuoju prioritetu.

"Praėjusiais metais pirmuoju prioritetu KTU buvo pasirinkę 2,4 tūkst. abiturientų, tai dar šiek tiek trūksta", - pastebi S.Raila.

Stojimo procesą perkando

Šiomis dienomis visuose universitetuose veikia konsultaciniai punktai potencialiems studentams. Į Priėmimo komisijos skyrius daugiausia kreipiasi brandos atestatus anksčiau negu 2010 m. gavę gyventojai, šįmet vidurines baigusieji aukštąsias mokyklas renkasi internetu.

"Sulaukiame pakankamai daug norinčiųjų pasikonsultuoti, atsakome į visus klausimus", - šypsojosi M.Šontaitė. Jai talkina dar keturios kolegės.
Palyginti dažnai tenka konsultuoti ne kauniečius, bet aplinkinių miestų ir miestelių gyventojus.

"Atvyksta iš Marijampolės, Kėdainių, kai kuriems tiesiog ramiau, kai įsitikina, kad viską užpildė teisingai", - pasakojo M.Šontaitė.

VDU studijuoti pageidaujanti Renata Jarockaja pirmuoju prioritetu nurodė ikimokyklinį ugdymą. Baigusi studijas ji svajoja dirbi vaikų darželyje.

"Kelis metus mokiausi menotyrą, tačiau supratau, kad noriu ko kito. Vieną vaikelį jau turiu, netrukus sulauksiu ir antrojo", - paglostė pilvą R.Jarockaja. Moteris džiaugėsi, kad užpildyti stojimo dokumentus nesudėtinga.

Petrašiūnų vidurinę baigusi Santa Žilinskaitė stodama į universitetą taip pat nesusidūrė su sunkumais.

"Viskas paprasta, labai gera sistema", - sakė mergina. Ji norėtų studijuoti religijų pedagogiką, pasirinktų ir gretutines studijas, pavyzdžiui, lietuvių filologiją. Stoti į VDU Katalikų teologijos fakultetą motyvuoja ir bendrabutis, kuriame galėtų įsikurti su savo vaikeliu.

Į konsultaciją – su tėvais

Dažnokai universitetų darbuotojams tenka bendrauti ne su potencialiais studentais, bet su jų tėvais.

Pateikti dokumentų į KTU Deimantė Janušauskaitė atvyko su mama Zita.
"Mūsų šeimoje visi vieni kitais rūpinamės ir lydime, kai yra svarbių reikalų, nereikėtų stebėtis, kad ir į universitetą einu su dukra", – kalbėjo Z.Janušauskienė.

Jos rekomendacijos paklausiusi Deimantė ketina studijuoti eksporto inžineriją. Jeigu įstoti nepavyktų, nurodė daugiau prioritetų – teisę, socialinį darbą.

"Gerai, kai mama yra šalia – ramiau, saugiau", – įsikibusi mamai į ranką kalbėjo Deimantė.

M.Šontaitės teigimu, palyginti dažnai tėvai teiraujasi, kokios jų vaikų galimybės įstoti į pageidaujamas specialybes, ar pakaks turimo balo.

"Vieni ateina išsiaiškinti realios situacijos, kiti gal nepasitiki savo vaikais", – svarstė M.Šontaitė.

Gandai studentų neišbaidė

Praėjusį rudenį pasklidusios kalbos apie planus naikinti Vilniaus universiteto Kauno humanitarinį fakultetą (VU KHF) reikšmingesnių pasekmių neturėjo.

"Gandai liko gandais. Ne kartą grasino mus uždaryti, prijungti, sujungti, bet mes toliau dirbame, – sakė VU KHF Priėmimo komisijos narė Rasa Poškuvienė. – Priėmimui ar studijų procesui tokios kalbos įtakos nepadarė – esame pakankamai populiarūs."

Preliminariais duomenimis, populiariausios VU KHF programos – kultūros vadyba, lietuvių filologija ir reklama.

"Dauguma pageidauja nemokamo mokslo, tačiau ir į mokamas vietas pretenduoja", – sakė R.Poškuvienė.

Ji neabejoja, kad visos valstybės finansuojamos vietos bus užpildytos, nes studentų priėmimas vyks dviem etapais.


Šiame straipsnyje: stojimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Jonučiuose atidarytas šiuolaikinis darželis
  Jonučiuose atidarytas šiuolaikinis darželis

  Kauno rajono savivaldybė trečiadienį Jonučiuose oficialiai atidarė vaikų darželį, kuriame įsikūrė šešios ikimokyklinio ugdymo grupės. ...

  4
 • Pėsčioji: dėl automobilio vos neužšokau ant tvoros
  Pėsčioji: dėl automobilio vos neužšokau ant tvoros

  Prieš kelerius metus Panemunėje įrengta žiedinė sankryža kelia pavojų. Važiuojantys automobiliai nuolat kliudo šaligatvį, kuriuo į mokyklą keliauja būrys vaikų. ...

  2
 • ŽŪM Kaune įsikūrė beveik prieš 100 metų
  ŽŪM Kaune įsikūrė beveik prieš 100 metų

  Nors nekilnojamojo turto ekspertai ir įvairių organizacijų, institucijų atstovai viešumoje nepritaria Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) perkėlimui į Kauną, bet miesto valdžia viliasi, kad ŽŪM ir Aplinkos ministerijos galėtų įsikurti Kauno ...

  2
 • Pašto ženkle – ketvirtis amžiaus draugystės
  Pašto ženkle – ketvirtis amžiaus draugystės

  Lietuvos trispalvė Dovydo žvaigždėje – tokia dviejų tautų santykių 25-metį įamžinantis Kaune besimokančios studentės kurtas logotipas jau kitų metų sausį virs pašto ženklu. ...

 • „Britanikos“ vaiduokliui teliko pusmetis?
  „Britanikos“ vaiduokliui teliko pusmetis?

  Kauniečiai laukia nesulaukia, kol ir antrąjį brolį vaiduoklį ištiks toks pats likimas. Pirmojo viešbučio "Respublika" griaučiai jau griaunami. Planuojama, kad "Britanikos" reikalai pajudės galbūt vasarą. ...

  2
 • „Britanikos“ vaiduoklis: kas slepiasi viduje?
  „Britanikos“ vaiduoklis: kas slepiasi viduje?

  Ramesnę dieną įsiklausęs gali girdėti, kaip serijomis lyg kulkosvaidžiai pokši "Respublikos" viešbutį griaunantys ekskavatoriai. Šis garsas girdimas ir nuo kito vaiduoklio – "Britanikos". Čia užsuko ir &q...

  2
 • Kauniečių pamėgtame Santakos parke – svarbūs pokyčiai
  Kauniečių pamėgtame Santakos parke – svarbūs pokyčiai

  Kauniečių pamėgtame Santakos parke – malonūs pokyčiai. Šią žiemą senamiestyje esanti erdvė pasitinka kur kas ryškiau apšviesta. Santakos parke iš viso įrengti 56 modernūs ir taupūs LED šviestuvai. ...

  7
 • Kalėdų sostinė kuria naujas tradicijas
  Kalėdų sostinė kuria naujas tradicijas

  Kauno mero Visvaldo Matijošaičio kabinete įprastą kasdienį pasitarimą šįryt nutraukė trimitų garsai ir garsus netikėto svečio sveikinimas. Kalėdų Senelio pirmtakas ir Kauno globėjas šventasis Mikalojus didžiųjų metų &scaro...

  3
 • Prie rotušės surinktas įspūdingas lobis
  Prie rotušės surinktas įspūdingas lobis

  Gruodžio 6-ąją, Šv.Mikalojaus dieną, Kauno senamiesčio draugija kartu su seserimis benediktinėmis surinko lobį iš vaško lydymo krosnies palei rotušės duris. ...

  1
 • G. Mažeikis: suprantantis kito unikalumą, nesmurtauja
  G. Mažeikis: suprantantis kito unikalumą, nesmurtauja

  Visuomenės sąmoningumo didinimo akcijos dalyvis Gintautas Mažeikis – filosofas, kultūros teoretikas, antropologas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius. Su juo kalbasi Kauno apskrities vyrų krizių centro psichologė Dovilė Bubnienė. ...

  1
Daugiau straipsnių