„Pramprojektas“ ar „Respublikos“ viešbutis - kur įsikurs valdžia?

Kur bus antrasis Kauno valdžios pastatas, miesto savivaldybė turės rinktis iš dviejų variantų: buvusios "Respublikos" ir "Pramprojekto".

Atplėšė vokus

Ne vienus metus apie būtinybę pasistatyti naują administracinį pastatą kalbėję Kauno savivaldybės politikai ir tarnautojai praėjusį rudenį pagaliau apsisprendė paskelbti ilgalaikės biurų pastato nuomos konkursą. Vakar paaiškėjo, kad savivaldybės norus pasiryžusios patenkinti dvi bendrovės. Tarnautojams reikės pasirinkti arba "Pramprojekto" pastatą Vienybės aikštėje, arba vadinamąjį "Respublikos" viešbutį Karaliaus Mindaugo prospekte.

Anksčiau miesto valdžios atstovai tikino, kad konkursu susidomėjo 5-6 bendrovės. Kalbėta, kad realiais kandidatais tapti tarnautojų buveine pretenduoja "Lituanicos" pastatas ir statinys, kuris iškils vietoje nugriauto "Merkurijaus". Tačiau šiuos pastatus valdančios bendrovės pasiūlymų savivaldybei nepateikė.

"Mums tiesiog netiko konkurso sąlygos", - nedalyvavimo konkurse priežasties detalizuoti nepanoro "Merkurijaus" savininkės "Homburg Merkurijus" direktoriaus pavaduotojas Arūnas Salanauskas.

Prieš du dešimtmečius pradėtą, bet taip ir nebaigtą statyti "Respublikos" viešbutį tarnautojų poreikiams pasiryžusios pritaikyti bendrovės "Kauno arka" direktorius Vaidas Repečka mano, kad kitos bendrovės konkurse galėjo nedalyvauti dėl šiuo metu bankų itin atsargiai vertinamų nekilnojamojo turto projektų.

"Sunku spręsti apie konkurentų veiksmus, bet iš savo patirties galiu pasakyti, kad rengiant šį projektą pats sudėtingiausias buvo finansų klausimas. Gal kitoms bendrovėms jo nepavyko išspręsti", - svarstė V.Repečka.

Žada kvartalo atgimimą

Praėjusią vasarą "Pramprojekto" pastatą apžiūrėję keli aukšto rango Kauno savivaldybės tarnautojai ir politikai jį įvertino teigiamai, tačiau nenurašė nė vieno galimo kandidato.

Žinoma, nebaigtame statyti "Respublikos" viešbutyje vertintojams nebuvo ko sukiotis. Tačiau V.Repečka mano, kad savivaldybei pateiktas architektų biuro "G.Natkevičius ir partneriai" parengtas techninis projektas neleis suabejoti, kad bus įgyvendinti visi savivaldybės įgeidžiai.

Pastate būtų įrengta 280 kabinetų, kuriuose galėtų dirbti 600 tarnautojų. Numatyta įrengti 150 vietų konferencijų salę, pasitarimų kambarius. Maža to, ateityje prireikus tarnautojams skirtus plotus galima plėsti. Taip pat nekiltų problemų, kur pastatyti automobilius, pastatą lengva pasiekti.

"Drąsiai galiu sakyti, kad patenkintume visus savivaldybės reikalavimus", - teigė V.Repečka.

"Kauno arkos" vadovas neneigė, kad laimėtas konkursas paskatintų plėtoti visą bendrovei prie Karaliaus Mindaugo prospekto priklausančią teritoriją. Pagal projektą dabartinio monolitinio pastato vidurys būtų išgriautas. Dešinysis pastato korpusas atitektų savivaldybės reikmėms, o kairiajame galėtų įsikurti biurai, kavinės, laisvalaikio praleidimo vietos.

"Sutvarkytume daug metų buvusią apleistą teritoriją. Iki kitais metais vyksiančio Europos krepšinio čempionato gerokai pagerintume miesto įvaizdį", - kalbėjo V.Repečka.

Kraustysis kitais metais

Savivaldybės viešųjų pirkimų ir koncesijų skyriaus vedėjo Raimondo Mačikėno teigimu, jei konkurso dalyviai pateikė tvarkingus dokumentus ir paskelbus nugalėtoją nė vienas jų neprieštaraus, dokumentai dėl patalpų įrengimo ir vėlesnės jų nuomos gali būti pasirašyti jau balandį. Konkurso nugalėtoją spaus griežti terminai, nes pastatas turėtų būti priduotas iki kitų metų liepos. V.Repečka mano, kad pastatą tarnautojams sugebėtų įrengti per 12-14 mėnesių, bet dar neatskleidė, kiek visi darbai kainuotų.

"Sumų neslepiame, bet palaukime konkurso pabaigos. Galiu pasakyti, kad miestiečiams duotume darbo už keliolika milijonų, nes mūsų potencialūs partneriai yra Kauno statybų bendrovės. Pirminiais apskaičiavimais, statybos laikotarpiu jos Kauno miesto biudžetą papildytų 3-4 mln. litų", - kalbėjo "Kauno arkos" direktorius.


Savivaldybės pastatai

Šiuo metu savivaldybės tarnautojai dirba 26 skirtinguose pastatuose. Daug patalpų jau reikalauja ne tik kosmetinio, bet ir kapitalinio remonto. Subūrus tarnautojus po vienu stogu, nereikėtų leisti pinigų senoms patalpoms remontuoti, sumažėtų komunalinės išlaidos. Šiems pastatams remontuoti ir nuomoti kasmet išleidžiama 2-3 mln. litų. Be to, nemažai finansinių ir laiko išteklių reikalauja tarnautojų lakstymas iš vieno skyriaus į kitą.

Prastos būklės ir pagrindinis savivaldybės pastatas Laisvės alėjoje, tačiau nuspręsta jo neparduoti. Čia liks mero institucija, taryba, komitetai, kai kurie skyriai.

Anksčiau savivaldybė pati galvojo statyti naują pastatą, tačiau ji neturi laisvos žemės. Be to, prasiskolinusiai savivaldybei kažin ar kas duotų paskolą, kurios užtektų tokiam dideliam projektui.


Pagrindiniai konkurso kriterijai

Nuomos kaina

Atstumas nuo savivaldybės pastato Laisvės alėjoje

Terminas, per kurį konkurso dalyvis parengtų patalpas

Savivaldybės pastatas turėtų būti: Centro seniūnijos ribose, iki 10 tūkst. kv. m ploto, 1 kv. m pastato nuomos kaina neturi viršyti 25 litų per mėn.


Gintautas Natkevičius

Architektas

Naujas pastatas savivaldybei reikalingas ne tiek valdininkų, kiek žmonių patogumui. Nereikėtų maltis po visą Kauną. O Karaliaus Mindaugo prospektas yra labai patogi vieta. Lengva privažiuoti, yra daug vietos automobiliams. Be to, naujo savivaldybės pastato atsiradimas labai pakeltų tos vietos prestižą. Jau stovi traukos centras "Akropolis", statoma arena, kuri pritrauks žmones į Nemuno salą. Ten darosi labai smagi, lengvai pasiekiama vieta. Naujas pastatas dar padidintų tos vietos patrauklumą, pagydytų vieną miesto piktžaizdę. Patį pastatą pritaikyti savivaldybės poreikiams nebūtų sudėtinga.


Ugnius Meidus

Finansų ir nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės "Re&Solution" Turto vertinimo departamento direktorius

Savivaldybės pasirinktas ilgalaikės nuomos variantas šiuo metu yra pats geriausias, nes nuomos kainos yra labai žemos. Be to, šiuo metu turbūt nė viena savivaldybė neturi tiek lėšų, kad galėtų pati pasistatyti pastatą. Ilgalaikės nuomos variantas visur veikia, tad kodėl jis neturėtų veikti Lietuvoje? Savivaldybei reikia atlikti šiuo metu turimų patalpų studiją ir nuspręsti, kurias iš jų dabar parduoti, o kurias nuomoti ir laukti, kol pabrangs ateityje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių