Prabangos muziejus Vilniaus senamiestyje

Galbūt ir tiesa, kad deimantai – geriausi mergaičių draugai, kaip kažkada dainavo legendinė kino žvaigždė Marilyn Monroe. Tačiau prieš patikint šia sparnuota fraze verčiau apžiūrėti patį Deimantų muziejų. Čia galima pamatyti, iš kur, kada atsirado tie „geriausi draugai“, kokių jų yra ir kiek jie kainuoja.

Pasitinka galingu trenksmu

Vilniaus senamiestyje Deimantų muziejus duris atvėrė visai neseniai.

„Mūsų muziejus – unikalus, nes pasaulyje jų labai mažai. Nacionalinių muziejų ir galerijų yra visur, o deimantų muziejai veikia tik Olandijoje, Belgijoje, Izraelyje. Manome, kad toks retas muziejus Vilnių papuoš ir jam bus naudingas“, – kalbėjo muziejaus rinkodaros direktorė Liora Smuškevičiūtė.

Deimantų muziejaus ekspozicija įrengta rūsyje. Tik nusileidusius laiptais žemyn lankytojus pasitinka galingas trenksmas.

„Žmogus turi pajusti, tarsi jis pats eitų ieškoti deimantų. Deimantai susidarė krateriuose, giliuose Žemės plutos plyšiuose, todėl ir pasigirsta tas trenksmas“, – aiškino L.Smuškevičiūtė.

Ekspozicijoje – įvairūs seni prietaisai, kuriais anksčiau deimantai buvo šlifuojami, sveriami. O kaip tai buvo ir yra daroma dabar, lankytojai gaIi pamatyti monitoriaus ekrane. Ekrane rodoma ir viena didžiausių – Tel Avivo (Izraelis) deimantų – biržų.

Apie tai pasakoja ir virtualus gidas, jis pamini ir kai kurias įdomybes iš šių brangakmenių gyvenimo. Pavyzdžiui, jauniausiam žemės deimantui – 900 mln. metų. Didžiausias iki šiol rastas deimantas sveria 620 kg (deimantų svoris matuojamas karatais (ct); 1 karatas – 0,2 g).

Kitoje salėje eksponuojami mineralai iš Amerikos, Rusijos, Čilės, Namibijos ir kitų šalių.

„Mes dirbsime ne tik su Lietuvos gyventojais, turistais, bet ir su viešbučiais, ypatingais klientais. Ekspoziciją, kad žmonėms nebūtų nuobodu čia atėjus antrą, trečią kartą, kas trys mėnesiai atnaujinsime ir papildysime naujais eksponatais. Taip pat įrengsime atskiras vitrinas deimantams ir briliantams“, – sakė L.Smuškevičiūtė.

Tinka įvairioms religijoms

Iš požemių, kur žemės gelmėse „ieškojome“ deimantų, kylame į antrą aukštą. Čia galima ne tik pamatyti, bet ir nusipirkti įvairių suvenyrų ir prabangių juvelyrinių dirbinių, atvežtų iš Izraelio. L.Smuškevičiūtė pabrėžė, kad šie suvenyrai skirti įvairią religiją praktikuojantiems žmonėms. Tarp jų – žvakidės su Jeruzalės vaizdais, kryžių nešantis Jėzus Kristus, paskutinė Jėzaus vakarienė su mokiniais, prabangios taurės.

Vitrinose akį traukia papuošalai su spindinčiais briliantais. Jų kaina prasideda nuo 780 litų. Tai – moteriški ir vyriški žiedai, auskarai, įvairūs pakabučiai, Jordano upės vandeniu pašventinti kryželiai.

Kiekvienas šių kryželių – skirtingos formos, padarytas iš įvairaus dydžio deimantų. Nėra kryželių, panašių vienas į kitą kaip du vandens lašai. Anot L.Smuškevičiūtės, toks kryželis – taip pat universalus, tinkantis įvairią religiją išpažįstantiems žmonėms.

Spalvoti briliantai

Galima įsigyti ir iš mažų briliantukų padarytą apyrankės ar grandinėlės pakabutį, vaizduojantį mergaitę ar berniuką. Kai moteris pagimdo mergaitę, įsigyja (ar gauna dovanų) pakabuką su jos atvaizdu, kai berniuką – su berniuko atvaizdu.

Akį traukia nedažnai pasitaikantys spalvoti briliantai, pavyzdžiui, pakabutis su juodu brangakmeniu. Kai kurių deimantų spalva – modifikuota.

Deimantų muziejaus savininkas – Izraelyje gyvenantis Eli Katzas – yra Tel Avivo deimantų biržos narys. Kadangi jis gimė Vilniuje, norėjo, kad toks muziejus būtų įkurtas būtent šiame mieste.

Karalius briliantas

Deimantas – tai neapdirbtas pats brangiausias akmuo. Nuo neatmenamų laikų jis vadinamas brangakmenių karaliumi. Šlifuoti deimantą – begalinės atsakomybės darbas. Apšlifuotas jis tampa briliantu. Be priekaištų nušlifuotas deimantas – ne tik gamtos, bet ir meistro kūrinys. Brangakmenių hierarchijoje briliantas – ant aukščiausio laiptelio. Po rubinų, smaragdų ir safyrų.

Deimantas tinka visiems Zodiako ženklams, jei tik šie sugeba su juo susidraugauti, nes astrologiniu požiūriu tai labai stiprus akmuo. Šie brangakmeniai kaip magnetas pritraukia turtus ir visokeriopą sėkmę, bet jie turi būti įgyti sąžiningai. Vogti deimantus – vadinasi, pasirašyti sau mirties nuosprendį, o savo šeimos nariams prišaukti įvairiausių nelaimių.

Labiausiai pasaulyje žinoma kino žvaigždės Elizabeth Taylor unikalių deimantų kolekcija. Šį pavasarį aktorei mirus, jos papuošalų kolekcija įvertinta maždaug 150 mln. JAV dolerių.

Deimantai vertinami pagal keturis kriterijus: dydį, švarumą, spalvą ir apdirbimą. Anksčiau pagrindinės deimantų kasyklos buvo Indijoje, dabar – Afrikoje (PAR, Namibijoje, Siera Leonėje, Botsvanoje ir Konge) ir Rusijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

briliantas

briliantas portretas
didziausias deimantas 620 gramu, bet ne kilogramu

Livas

Livas portretas
Siaubingas muziejus. Bilieto kaina 15Lt. Ir žinios google.lt lygio. Nieko naujo. Žiedų kainos 15-22 tūkst Lt.
VISI KOMENTARAI 2

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių