Potvynio aukoms - „operatyvi“ Kauno savivaldybės pagalba

Savaitės pradžioje Aleksote kelis namus apsėmęs potvynis - ekstremalus įvykis. Tam suprasti savivaldybei prireikė kelių dienų, bet tai nesutrukdė jai pasigirti neva reaguota buvo operatyviai.      

Padėjo draugai ir šaltukas

„Kauno diena“ rašė, kad antradienį iš pievų paplūdęs vanduo užliejo kelis Aleksote esančios Armoniškių gatvės namus. Vieno iš užlietų sklypų savininkė Laimutė Visockienė apie gresiantį pavojų pranešė iš anksto, o visais varpais ėmė skambinti vandeniui pasiekus jos kiemą. Vandens lygis kilo milžinišku greičiu, su juo nespėjo kovoti keturi vandens siurbliai, tačiau pagalbon iškviestų tarnybų vyrai pastoviniavo, parūkė ir išsiskirstė. Visockams padėjo tik vandens tėkmę vakarop pradėjęs stingdyti šaltukas. Sklypo šeimininkai su draugais visą naktį statė užtvaras vandeniui, jį pumpavo ir išplėšė permirkusias namo grindis.  

Realių darbų savivaldybės nurodymu buvo imtasi tik kitą dieną. Penktadienį susirinkę savivaldybės vyrai palingavo galvas ir nustatė, kad įvykis Aleksote - iš ties ekstremalus, o jo likvidavimui reikia skirti lėšų. Nuo pirmojo potvynio smūgio iki šio sprendimo praėjo kelios dienos, tačiau savivaldybė nepraleido progos pasigirti savo operatyvumu.   

„Norėtume pabrėžti, kad spaudoje pasirodę komentarai apie tai, kad savivaldybei nerūpi susiklosčiusi situacija, yra netiesa. Visos specialiosios tarnybos iš karto atvyko į nelaimės vietą ir ėmėsi reikiamų priemonių padėti gyventojams“, - penktadienį  pareiškė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Abramavičius.

Pagalba vėžlio greitumu

Z.Abramavičius teigė, kad tądien, kai vanduo plūstelėjo į Visockų valdas, ką nors daryti nebuvo tikslo. Neva vandens pumpavimas būtų nepadėjęs, nes vandens kiekis buvo per didelis, o paros metas jau buvo per vėlus, kad galėtų susirinkti ir veiksmų planą numatyti speciali komisija. Kol komisijos nariai per naktį parpė lovose, Visockai sudarė mėgėjišką planą ir išpumpavo vandenį iš kiemo. Dainius Visockis pasakojo, kad prisišaukti ugniagesių gelbėtojų pagalbos nepadėjo nei siūlomas kuras, nei pinigai.

Kitą dieną atvažiavęs traktorius iškasė griovį, kuriuo vanduo galėjo plūsti neužsukdamas į sklypą. Vėliau ties vieta, pro kuria vanduo plaukia iš laukų buvo supiltas pylimas iš žvyro, o Armoniškių gatvės gyventojo Zigmanto Stančiausko sklype atsiradusį vandens telkinį išpumpavo ugniagesiai gelbėtojai.

„Prašiau, reikalavau, bet padėjo tik straipsnis „Kauno dienoje“. Jie jau padarė viską, ką turėjo padaryti pirmą dieną“, - sakė L.Visockienė.

Apsemtųjų bus daugiau

Aleksoto seniūnė Liukrecija Navickienė Civilinės saugos tarnybai turi pateikti pavojingiausių vietų sąrašą, kuriose ekskavatoriaus pagalba reikės iškasti griovius, kad būtų galima išvengti didesnių potvynių seniūnijoje. Mažiausiai vieną tokią vietą seniūnė buvo nurodžiusi dar praėjusiais metais, tačiau griovio per metus iškasti nesugebėta.

Realiausia pastaraisiais metais kylančių didelių potvynių priežastis - per menkai kontroliuojamos statybos. Naujakuriai skiria pernelyg maža dėmesį drenažo sistemų įrengimui, sklypuose pripila daug žemių, todėl vanduo neturi kito kelio, kaip tik bėgti į žemesnes vietas.


Šiame straipsnyje: potvynis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių