Populiariausieji: „Metallica“, „Idiotas“, „Urvinis žmogus“ ir dinozaurai (papildyta)

Bilietų platinimo bendrovės užbaigė Lietuvos renginių rinkai sudėtingus 2009 metus. Bilietų pardavimai smuko trečdaliu, tačiau į naujus metus žvelgiama su viltimi.

Atsipalaidavo tik gruodį

Rengti tarptautinio lygio koncertus Lietuvoje 2009-aisiais buvo per didelė prabanga. Anksčiau kviesdamiesi pasaulinio garso atlikėjus, kad renginys neatsipirks, verslininkai rizikuodavo 50 proc., pernai sėkmės tikimybė esą buvo sumažėjusi iki 10 proc. Todėl vasara buvo tuščia – Lietuvoje nesužibėjo nė viena pasaulinė žvaigždė. Stambių komercinių projektų vakuumas bumerangu grįžo ir bilietų platintojams. Nors smulkių renginių netrūko, metai bilietų platintojams buvo nelengvi.

Renginių lankytojai atsipalaidavo ir šiek tiek plačiau pravėrė savo pinigines tik prieš žiemos šventes. Gruodį „Tiketa“ išplatino bilietų už 5,4 mln. litų – 25 proc. daugiau nei 2008-ųjų gruodį. Tačiau bendrų visų metų nuostolių tai iš esmės nekompensavo. 2009 metais „Tiketa“ iš viso pardavė 493 tūkst. bilietų už 27 mln. litų. Tai – beveik trečdaliu mažiau nei 2008 metais, kai pramogų verslo kompanijų grupei „SEVEN entertainment“ priklausanti bendrovė išplatino bilietų už 40 mln. litų.

„Pernai „Tiketos“ sistemos aptarnautų renginių kiekis išaugo 28 proc., palyginti su 2008 metų duomenimis, ir viršijo 5 tūkstančius. Renginių skaičių auginome šalia bilietų platinimo renginių organizatoriams pasiūlę pridėtinę vertę kuriančių paslaugų paketą – konsultacijas bilietų kainodaros, tiesioginių pardavimų klausimais“, - sakė „Tiketos“ vadovas Vidmantas Šiugždinis.

Metų sėkmingiausieji

Renginiu, į kurį „Tiketa“ per parą pardavė daugiausia bilietų, 2009-aisiais tapo „Metallica“ koncertas. Į balandžio 20 dieną „Siemens“ arenoje įvyksiantį pirmąjį kultinių rokerių koncertą per 24 val. buvo išplatinta daugiau nei 6 tūkst. bilietų.

Greičiausiai išparduotas renginys – Eimunto Nekrošiaus spektaklis „Idiotas“, kurio premjera atšaukta net du kartus. Lapkričio pabaigoje premjeriniai „Idioto“ spektakliai buvo nukelti dėl pagrindinio vaidmens - Kunigaikščio Myškino - atlikėjo jauno aktoriaus Daumanto Ciunio ligos. Sausį premjera atidėta, kai dėl ūmaus apendicito priepuolio aktorius Vytautas Rumšas atsidūrė ligoninėje.

Bilietai atpigo ketvirtadaliu

Bendrovės „Bilietai LT“ veiklos vadovė Dovilė Aleksandravičienė sakė, kad pernai įmonė išplatino apie 600 tūkst. bilietų už 25 mln. litų. Bendrovės metinė apyvarta smuko daugiau nei trečdaliu palyginti su 2008 metais, kai išplatintų bilietų apyvarta litais siekė 40 mln. litų.

„Stebėdami parduotų bilietų kiekį matome, kad jis palyginti su 2008-aisiais sumažėjo apie 15 proc. Galima teigti, kad renginių rinka krito į 2007 metų lygį“, - lygino D.Aleksandravičienė. 

Geros naujienos renginių lankytojams: bilietai.lt kasose 2009-aisiais vidutinė bilieto kaina nukrito ketvirtadaliu – nuo 55 litų 2008 metais iki 42 litų 2009 metais.

„Pastebėjome, kad populiarūs išliko vidutinių kainų bilietai į įvairius spektaklius, koncertus. Žmonės atsargiau planuoja, kur išleisti uždarbį, tačiau kultūrinių renginių neatsisakė, tik galbūt sumažino apsilankymų kiekį ir išleidžiamų pinigų krepšelį. Pernai, kaip niekada anksčiau, pirmiausia išgraibstomi pigiausi bilietai”, - kalbėjo D.Aleksandravičienė.

„Tiketos“ metų renginiai, vertinant bendrą salės užpildymo procentą, bilietų pardavimo greitį:

Metų koncertai - James Blunt koncertas ir „MTV B-Day“ (parduota apie 95% visų bilietų).

Metų festivalis - „Bliuzo naktys“ (daugiau nei 4 tūkst. lankytojų).

Metų klubinis renginys - „Tabami goes Michael Jackson“ klube „Pacha“ (100 proc. salės užpildymas).

Metų sporto renginiai - Pasaulio ledo ritulio čempionato A grupės varžybos (3 dienos – 12039 bilietai, per vieną dieną parduota 2173 bilietai) ir krepšinio rungtynės Lietuva–Ispanija (100 proc. salės užpildymas).

Metų teatro ir meno renginiai - baletas „Korsaras“ (2 pasirodymai – parduoti visi bilietai) bei komedija „Urvinis žmogus“ (daugiau nei 60 spektaklių – parduota daugiau nei 20 tūkst. bilietų).

Metų renginiai šeimai - Didysis Maskvos cirkas (12 pasirodymų, apie 21 tūkst. lankytojų) bei „Pasivaikščiojimas su dinozaurais“ (4 pasirodymai, daugiau nei 18 tūkst. lankytojų).

Metų konferencija - „Login 2009“ (apsilankė apie 1,5 tūkst. žmonių).

 


Šiame straipsnyje: Tiketakoncertairenginiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių