Politikai mina stabdžius: Lietuvos plaukimo čempionato Kaune nebus?

Kauno miesto savivaldybės taryba ketvirtadienį iš darbotvarkės išbraukė klausimą dėl biudžetinės įstaigos Kauno plaukimo centro įsteigimo. Planuota, kad ši nauja įstaiga administruos ir prižiūrės rekonstruotus „Girstučio“ kultūros ir sporto rūmus, propaguos plaukimą, teiks sveikatinimo paslaugas miesto gyventojams.

Po tokio politikų sprendimo generalinis Lietuvos plaukimo federacijos sekretorius Mindaugas Špokas teigė, kad vasarą plaukimo čempionatas greičiausiai bus perkeltas į Alytų.

Pasigedo aiškumo

Klausimas dėl Kauno plaukimo centro įsteigimo po karštų diskusijų ir balsavimo buvo išbrauktas iš darbotvarkės, nes tarpusavyje nesusitarė koalicijos partneriai – liberalcentristai bei socialdemokratų ir partijos „Taip“ frakcija.

„Kodėl turėtų būti steigiama dar viena savivaldybės išlaikoma įstaiga?“, – klausė socialdemokratas Valys Venslovas.

Švietimo ir sporto komiteto narys Povilas Mačiulis pasakojo, kad kalčiausi šioje situacijoje – klausimą komitetuose pristatinėję savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vadovai.

„Priežastis, dėl kurios tarybos nariai nukėlė klausimą, – visiškai neaiškus šios biudžetinės įstaigos statusas. Jei būtų steigiama viešoji įstaiga, ji pati galėtų užsidirbti pinigus, o ne gyventi iš savivaldybės kišenės. Šitos diskusijos turėjo prasidėti gerokai anksčiau, o ne skubos tvarka. Mūsų komitete klausimas buvo pristatomas visiškai neaiškiai ir neargumentuotai“, – sakė P. Mačiulis.

Kritikos strėlės koalicijai

Opozicijoje dirbantis Liberalų sąjūdžio atstovas Rimantas Mikaitis negailėjo kritikos valdančiajai koalicijai, kuri nesugeba susitarti tarpusavyje.

„Kiek metų vykdoma šio centro rekonstrukcija? Kiek laiko neišrinktas operatorius? Dabar nesugebėta susitarti tokiu klausimu, nors tenka pripažinti, kad klausimas buvo pristatytas paskubomis. Steigiama biudžetinė įstaiga – viskam pasiruošti tikrai reikia nemažai laiko“, – sakė R.Mikaitis.

„Nustebino tarybos narių politinės valios stoka šiuo itin aktualiu miestui klausimu. Moderniausiame Lietuvoje baseine „Girstučio“ kultūros ir sporto rūmuose baigti visi statybos darbai, užbaigtas baseino patalpų tvarkymas ir valymas. Tiek plaukikai, tiek visuomenė laukia, kada baseinas atvers duris. Toks sprendimas – nesvarstyti biudžetinės įstaigos steigimo –nukėlė projekto užbaigimo terminą neribotam laikui“, – apgailestavo Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Iš biudžeto – 400 tūkst. litų

Šiuo metu baigti iš dalies ES lėšomis įgyvendinamos „Girstučio“ rekonstrukcijos statybos darbai, bandomos technologinės linijos, tvarkoma techninė dokumentacija objekto pridavimui valstybinei komisijai.

Teigiama, kad „Girstutyje“ technologiniai įrengimai (filtrai, dozatoriai ir kiti) turi būti nuolat eksploatuojami, reikalauja tiesioginės priežiūros. Būtina ir esamų technologinių linijų, šildymo ir vėdinimo sistemos įrangos eksploatavimo priežiūra. Atlikti šiuos darbus gali tik kvalifikuotas personalas, gebantis dirbti su automatizuota ir kompiuterizuota modernia įranga.

„Buvo planuojama, kad įsteigta biudžetinė įstaiga Kauno plaukimo centras administruos ir prižiūrės naujai pastatyto „Girstučio“ rūmų abi dalis: ir sportinę, ir pramoginę. Tam biudžete numatyta 400 tūkst. litų. Kauno plaukimo centre būtų kultivuojamos plaukimo sporto šakos“, – sakė Kauno vicemeras Stanislovas Buškevičius.

Čempionatą surengs Alytuje?

Sprendimas nesvarstyti Kauno plaukimo centro įsteigimo buvo netikėtas Lietuvos plaukimo federacijai. Birželio 27-29 d. „Girstutyje“ buvo planuota surengti Lietuvos plaukimo čempionatą.

„Kaune išugdyta bene daugiausia olimpiečių. Norėtume „Girstutyje“ rengti Lietuvos čempionatus, tarptautines komercines varžybas su sporto pasaulio žvaigždėmis ir taip dar labiau populiarinti plaukimą. Tačiau iki to laiko neturint baseiną aptarnaujančio personalo, laiko fiksavimo sistemos, čempionato Kaune nebus įmanoma surengti. Keista, kad politikai taip balsavo“, – stebėjosi M. Špokas.

Jo teigimu, miesto merui A. Kupčinskui jau išsiųstas oficialus raštas, kuriame teigiama, kad čempionatas perkeliamas į Alytų, kuriame yra reikalavimus atitinkantis modernus baseinas.

Jei įstaiga šiandien būtų buvusi įsteigta, jai laikinai, kol būtų išrinktas naujas vadovas, būtų vadovavęs pats M.Špokas.

Gali būti, kad Kauno politikai prie šio klausimo dar sugrįš gegužės mėnesį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ei

Ei portretas
Ar ne šis žmogus buvo premjero patarėjas. Kodel negali baseino valdyti sporto mokykla.? Kam dar svarstyti lėšas. Mes kažkaip dėl vieno renginio verčia mes per galva ir sumokama labai brangiai. Manau teisingas sprendimas nes teigti naujos biudžetui nes įstaigos. Geriau neuždarė kaime to ką turime.

mario

mario portretas
.....rytų fronte nieko naujo.....

kitas

kitas portretas
lūūūūzers
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Jonučiuose atidarytas šiuolaikinis darželis
  Jonučiuose atidarytas šiuolaikinis darželis

  Kauno rajono savivaldybė trečiadienį Jonučiuose oficialiai atidarė vaikų darželį, kuriame įsikūrė šešios ikimokyklinio ugdymo grupės. ...

  2
 • Pėsčioji: dėl automobilio vos neužšokau ant tvoros
  Pėsčioji: dėl automobilio vos neužšokau ant tvoros

  Prieš kelerius metus Panemunėje įrengta žiedinė sankryža kelia pavojų. Važiuojantys automobiliai nuolat kliudo šaligatvį, kuriuo į mokyklą keliauja būrys vaikų. ...

  2
 • ŽŪM Kaune įsikūrė beveik prieš 100 metų
  ŽŪM Kaune įsikūrė beveik prieš 100 metų

  Nors nekilnojamojo turto ekspertai ir įvairių organizacijų, institucijų atstovai viešumoje nepritaria Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) perkėlimui į Kauną, bet miesto valdžia viliasi, kad ŽŪM ir Aplinkos ministerijos galėtų įsikurti Kauno ...

  1
 • „Britanikos“ vaiduokliui teliko pusmetis?
  „Britanikos“ vaiduokliui teliko pusmetis?

  Kauniečiai laukia nesulaukia, kol ir antrąjį brolį vaiduoklį ištiks toks pats likimas. Pirmojo viešbučio "Respublika" griaučiai jau griaunami. Planuojama, kad "Britanikos" reikalai pajudės galbūt vasarą. ...

  1
 • „Britanikos“ vaiduoklis: kas slepiasi viduje?
  „Britanikos“ vaiduoklis: kas slepiasi viduje?

  Ramesnę dieną įsiklausęs gali girdėti, kaip serijomis lyg kulkosvaidžiai pokši "Respublikos" viešbutį griaunantys ekskavatoriai. Šis garsas girdimas ir nuo kito vaiduoklio – "Britanikos". Čia užsuko ir &q...

  2
 • Kauniečių pamėgtame Santakos parke – svarbūs pokyčiai
  Kauniečių pamėgtame Santakos parke – svarbūs pokyčiai

  Kauniečių pamėgtame Santakos parke – malonūs pokyčiai. Šią žiemą senamiestyje esanti erdvė pasitinka kur kas ryškiau apšviesta. Santakos parke iš viso įrengti 56 modernūs ir taupūs LED šviestuvai. ...

  5
 • Kalėdų sostinė kuria naujas tradicijas
  Kalėdų sostinė kuria naujas tradicijas

  Kauno mero Visvaldo Matijošaičio kabinete įprastą kasdienį pasitarimą šįryt nutraukė trimitų garsai ir garsus netikėto svečio sveikinimas. Kalėdų Senelio pirmtakas ir Kauno globėjas šventasis Mikalojus didžiųjų metų &scaro...

  3
 • Prie rotušės surinktas įspūdingas lobis
  Prie rotušės surinktas įspūdingas lobis

  Gruodžio 6-ąją, Šv.Mikalojaus dieną, Kauno senamiesčio draugija kartu su seserimis benediktinėmis surinko lobį iš vaško lydymo krosnies palei rotušės duris. ...

 • G. Mažeikis: suprantantis kito unikalumą, nesmurtauja
  G. Mažeikis: suprantantis kito unikalumą, nesmurtauja

  Visuomenės sąmoningumo didinimo akcijos dalyvis Gintautas Mažeikis – filosofas, kultūros teoretikas, antropologas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius. Su juo kalbasi Kauno apskrities vyrų krizių centro psichologė Dovilė Bubnienė. ...

  1
 • Pagerbti aktyviausi Kauno apskrities policijos rėmėjai
  Pagerbti aktyviausi Kauno apskrities policijos rėmėjai

  Vakar vakare, gruodžio 6 d., Kauno apskrities policija į Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčią sukvietė ne tik policijos pareigūnus, socialinius partnerius, savivaldos atstovus, bet ir policijos rėmėjus. ...

Daugiau straipsnių