Policininkai „nebėga“ ieškoti vagių

Jei pastebėjote, kad dingo jūsų piniginė ir horizonte nematote bėgančio vagies, galite nesivarginti skambinti 112. Teks pačiam vykti į policijos komisariatą registruoti nusikaltimo.

Per devynis šių metų mėnesius Vilniuje užfiksuota daugiau nei septyni su puse tūkstančio privačios nuosavybės vagysčių. Per savaitę sostinėje įvyksta apie 50 asmeninių daiktų vagysčių gatvėse ir baruose.

Nenorėjusi asmeniškai prisistatyti portalo skaitytoja pasakojo, kad praradusi rankinę, pasipiktino pagalbos tarnybų požiūriu į vagystes.

Policija naktimis nedirba

Praėjusios savaitės penktadienio vakarą moteris pastebėjo savo rankinės vagystę vienoje sostinės vyninėje. Norėdama pranešti apie tai policijai, moteris pagalbą bandė prisišaukti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Tačiau paskambinusi išgirdo, jog šiuo metu policija nedirba. Telefono operatorė pasiūlė moteriai rytoj kreiptis į policijos komisariatą ir pačiai pranešti apie įvykį. Moteris teigia pasipiktinusi tokiu pagalbos tarnybos darbuotojos požiūriu į nukentėjusiuosius.
Bendrojo pagalbos centro Organizacinio skyriaus vedėja Auksė Čibirė portalui sakė, kad policija, be abejo, dirba ir naktį, tačiau policijos komisariatuose lieka tik budėtojai, „tą greičiausiai ir turėjo omenyje mūsų operatorė“, - sakė A.Čibirė.

Anot A.Čibirės, skambinti bendruoju pagalbos telefonu reikia tik tuo atveju, jei nusikaltimas vyksta dabar pat – kai nukentėjusysis mato bėgantį vagį. Jei žmogus pastebi, kad vagystė jau įvykdyta, policininkai nevyksta į įvykio vietą, nes jie nieko nebegali padėti. Užpildyti pareiškimą apie vagystę geriausia pačiam atvykus į policijos komisariatą.

Skambinti vis dėlto verta

Vilniaus apskrities Viešosios policijos viešosios tvarkos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys portalui sakė, kad policija dirba visą parą, o nukentėję nuo vagių asmenys turi teisę visada kreiptis pagalbos. Tačiau, atsižvelgiant į aplinkybes, nukentėjusiajam gali būti rekomenduota atvykti į policijos komisariatą ir užpildyti pareiškimą apie vagystę. „Jei vagystė aptikta vėliau, patrulio atvykimas neduos jokio efekto",–  sakė jis.

Dar vienas apvogtas vilnietis portalui pasakojo, kad jam praėjo noras iš viso informuoti policiją apie vagystę, nes netiki, kad vagis bus surastas.

Vytautas Grašys pripažino, kad surasti pavogtos rankinės ar piniginės vagį, jei vagystė pastebėta vėliau, galimybių yra mažai, nes dažniausiai vagys išsiima pinigus ir rankinę išmeta. Paprastai įkliūna tie vagys, kurie mėgina pasinaudoti banko kortele. „Tada juos galima susekti“, - pasakojo policijos viršininkas.

Bet kuriuo atveju pareigūnas pataria registruoti vagystę policijoje, nes žmonėms bent jau grąžinami dokumentai, kurių dažniausiai vagys nenaudoja, o išmeta. Anot jo, Vilniuje yra ir sąžiningų žmonių, kurie atneša rastus daiktus.

Apie tai, kaip sostinės vyninės saugosi nuo vagių, skaitykite portale rytoj.


Šiame straipsnyje: vagisvyninė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių