Policininkai apšaudė ir su įkalčiais sulaikė degalų vagį

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Kauno rajone tik po atkaklių gaudynių ir į automobilio ratus paleistų šūvių policijos pareigūnai sučiupo apie toną dyzelino nugvelbusį kaunietį.

Aršios gaudynės Giraitės gyvenvietėje įvyko apie 3.30 val. Maždaug tuo metu Kumpių kaime, greta magistralės Kaunas-Klaipėda esančios „Lukoil“ degalinės pašonėje iš stovėjusio „MAN 19.403 Silent“ markės vilkiko kuro bakų buvo pavogta beveik trys šimtai litrų dyzelino.

Tuo metu 34 metų amžiaus baltarusis vilkiko vairuotojas savo kabinoje miegojo. Tik lemtingą akimirką, kai nusikaltėliai jau buvo įvykdę savo kėslus ir bandė niekieno nepastebėti pasišalinti iš sunkvežimių aikštės, užsienietis netikėtai pabudo ir pastebėjo mikroautobusu sprunkančius du kaukėtus ilgapirščius.

Nukentėjęs tolimųjų reisų vairuotojas apie savo patirtą nelaimę nedelsiant pranešė Kauno rajono policijai. Netrukus į nurodą vilkikų stovėjimo aikštę atvyko patruliai. Pareigūnai greitai susekė iš įvykio vietos jau spėjusių pasprukti nusikaltėlių pėdsakais ir ėmėsi sulaikymo operacijos.

Tolesnė įvykių seka primena veiksmo filmo siužetą. Specialiu švyturėlių ir garsiniu signalu ties vadinamąja Giraitės „kibinine“ sustabdžius kelyje pastebėtą įtartiną mikroautobusą, vienas iš pareigūnų ketino prieiti ir patikrinti vairuotojo bei automobilio dokumentus. Vos tik jam išlipus iš tarnybinio automobilio, priekyje sustojęs vagišių autobusėlio vairuotojas įjungė atbulinę pavarą ir rėžėsi į policijos tarnybinį „Škoda Octavia“ markės automobilį.

Pirmojo susidūrimo metu nukentėjo policijos patrulių mašinos priekis. Pareigūnai beveik neabejoja, kad jų automobilį norėta taranuoti ir nustumti nuo kelio.

Mikroautobusui pajudėjus, teisėsaugininkai ėmė sekti jam įkandin ir progai pasitaikius mėgino jį aplenkti bei užblokuoti. Kaip tik vieno tokio manevro metu persekiojami bėgliai rėžėsi į policijos automobilio šoną ir jį apgadino, tačiau ir tąkart patruliai išsilaikė ant kelio ir toliau tęsė gaudynes.

Vis tik patruliai profesionalumu pranoko bėglius. Galiausiai buvo priimtas sprendimas paleisti šūvius į jų mikroautobuso ratus. Kulkos pasiekė tikslą - galiniai automobilio ratai jau po akimirkos subliūško ir nusikaltėliams nebeliko kitos išeities, kaip tik sustoti.

Tiesa, čia teisėsaugininkų laukė dar viena staigmena - automobilis buvo angliškas, taigi ir jo vairas įrengtas dešinėje pusėje. Iššokę iš užblokuoto automobilio įtariamieji pasileido bėgti. Tarnybinių ginklų apkabos po šūvių serijos į bėglių mašinos ratus jau buvo tuščios. Pareigūnų tandemas, pasikliaudamas liaudies patarle „Geriau žvirblis rankoj, nei briedis lankoj“, pasirinko logišką sprendimą ir leidosi paskui vieną iš bėglių, sėdėjusį prie autobusėlio vairo.

Jau netrukus 28 metų kaunietis su antrankiais sukaustytomis rankomis buvo patupdytas į jo paties dėka nuniokotą policijos automobilį. Teisėsaugininkų turimais duomenimis, sulaikytasis anksčiau už panašius nusikaltimus turėjęs reikalų su užsienio šalių policija. Tikslesni duomenys apie jo biografiją dar renkami. Pareigūnai tiki,kad netrukus paaiškės bei bus sulaikytas ir nuo jų pasprukęs antras nusikaltimų dalyvis.

Beje, patrulius nustebino mikroautobuse rasta talpa su maždaug tona dyzelinio kuro. Manoma, kad būtent tiek degalų buvo surinkta vien per tą naktį. Dar viena tokio paties dydžio talpykla buvo tuščia. Galima įtarti, kad ilgapirščiai turėjo ketinimų pripildyti ir ją. Pareigūnams kyla pagrįstų įtarimų, kad sulaikyti įtariami degalų vagys vilkikų kuro bakus tuština jau ne pirmą kartą ir buvo įnikę į tokias vagystes Kauno rajone.

„Automobilis jau remontuojamas. Jau susisiekėme su draudikais ir sulaukėme patikinimo, kad nuostoliai mums bus atlyginti, - pasakojo Kauno rajono policijos komisariato viršininkas Romas Oželis. - Pradėti du ikiteisminiai tyrimai - dėl vagystės ir dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojams - tai yra policijos pareigūnams.“


Šiame straipsnyje: kuro vagystėDegalų vagystė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių