Policija įsitraukė į Solomono medžioklę

Solomonu save vadinančio sienų tepliotojo gaudynės vyksta jau ne tik socialiniame tinkle "Facebook". Į medžioklę pagaliau įsitraukė ir iki šiol snaudusios policija bei Vilniaus savivaldybė.

Pradėtas tyrimas

Dėl užrašais "Solomon" miestą išmarginusio asmens ar asmenų grupės sostinės policija pradėjo ikiteisminį tyrimą. Tai 1diena.lt patvirtino Solomono medžioklės iniciatorius, TV laidų vedėjas ir sostinės savivaldybės tarybos narys Algis Ramanauskas-Greitai. Jis pabrėžė, kad iškelta ne administracinė, o baudžiamoji byla.

"Iškelta baudžiamoji byla. Policija tiria. Daugiau nieko komentuoti negaliu. Tik pabrėžiu – byla yra baudžiamoji. Tas žmogus ar žmonės niekur nedings", – sakė A.Ramanauskas-Greitai.

Baudžiamosios bylos iškėlimas reiškia, kad prieš Solomoną gali būti naudojamos įvairios operatyvinės priemonės. Sienų tepliotojo ieškantys policijos pareigūnai gali pagal IP adresus atsekti internautus, galbūt susijusius su Solomonu, taip pat gali būti vykdomos apklausos, kratos.

Pakvipo belange

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešųjų ryšių poskyrio vedėja Evelina Pagounis 1diena.lt sakė, kad tyrimas vykdomas pagal Baudžiamojo kodekso 187 straipsnio 2 dalį. Vandalui ar vandalams gali būti pritaikyta atsakomybė už didelės vertės turto ir kultūros vertybių niokojimą.

Jei Solomonas bus pagautas, sienų tepliotojas bauda neatsipirks. Mat Baudžiamasis kodeksas numato, kad už tokius nusižengimus baudžiama areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Ir tuo sienų terliotojų bėdos veikiausiai nesibaigs. Mat sostinės savivaldybė tikina sieksianti, kad vandalai atlygintų miestui padarytą žalą. Skaičiuojama, kad vien užrašų "Solomon" padaryta žala miesto tiltams ir kitiems statiniams gali siekti apie milijoną litų.

Be to, miesto valdžia skatins ir privačių namų savininkus, kad jie, pagavus Solomoną, taip pat paduotų civilinius ieškinius dėl nuostolių atlyginimo.

Kaip 1diena.lt teigė sostinės savivaldybės Kalbos kontrolės ir administracinės veiklos skyriaus vedėjas Gintaras Tamošiūnas, apie Solomono tapatybę turima daug įvairių duomenų. Esą daugiausia informacijos kol kas gauta iš internautų.

Prašys miestiečių pagalbos

Savivaldybė sieks, kad į sienų tepliotojų medžioklę įsijungtų ne tik policija, bet ir patys vilniečiai. G.Tamošiūno teigimu, jau rengiama informacijos kampanija, nukreipta ne tik prieš Solomoną, bet ir prieš kitus vandalus.

"Šiuo metu ruošiami specialūs informaciniai plakatai. Į detales nenorėčiau leistis, bet juose vilniečiai bus raginami pranešti apie pastebėtas tepliones ar vandalus", – kalbėjo G.Tamošiūnas.

Beje, premija už Solomono galvą tebegalioja. Prie pradinės A.Ramanausko-Greitai skirtos 500 litų sumos medžioklės šalininkai pridėjo dar apie 1000 litų. Jau kurį laiką Solomono medžioklės pinigai keliauja ne į A.Ramanausko-Greitai sąskaitą – lėšas savo žinion perėmė Pilietinės atsakomybės fondas.

Bijo neapykantos protrūkio

Gatvės menininkų bendruomenės Graffiti.lt atstovas Julijus Gurevičius 1diena.lt teigė palaikantis sostinės savivaldybės iniciatyvą šviesti visuomenę. Tačiau pati Solomono medžioklė esą tik be reikalo kursto miestiečių nepakantumą teisėtai savo darbus kuriantiems žmonėms."Kol piešėjai nebus kviečiami dalyvauti sprendžiant šią problemą, tol ji bus tik opesnė. Priemonės, kurios pasitelktos sprendžiant šią problemą... jos nėra pačios efektyviausios. Yra kitokių priemonių rasti dialogui su piešėjais. Jeigu taip toliau bus, Vilnius netaps gražesnis", – kalbėjo J.Gurevičius.

Anot jo, Solomono medžioklė panašesnė ne į pilietinę iniciatyvą, o į vieno žmogaus savireklamą. "Tokios akcijos duoda tiktai dar didesnį neigiamą atspalvį. Konkrečiai apie šitą akciją kalbant, ji yra agresyvoka", – tęsė Graffiti.lt atstovas.

Beje, J.Gurevičius teigė numanantis, kas gali būti tas žmogus, kuris miestą išmargino užrašais "Solomon". Esą tai veikiausiai vieno žmogaus darbas. "Bet manau, kad šitas žmogus jau pasiekė savo. Apie jį jau  kalbama. Bet kokia antireklama – jau reklama. Jo darbas – ne tik "Solomon", bet ir kiti užrašai. Manau, tai yra vienas žmogus, bet negaliu pasakyti tiksliai", – aiškino pašnekovas.

Kas ką gaudo?

Kaip jau skelbėme, A.Ramanausko-Greitai paskelbta Solomono medžioklė sužavėjo toli gražu ne visus. Tame pačiame socialiniame tinkle "Facebook" suburtos dvi tokiai medžioklei prieštaraujančių žmonių grupės.

Pirmoji, pavadinta "Pilietine akcija pagauti Algį Ramanauską", skelbiasi esanti taiki ir kovojanti ne su pačiu pramogų pasaulio atstovu, o su jo veiklos metodais. Tiesa, šios grupės kūrėjai Solomono medžiotojui negaili aštrių žodžių, pavyzdžiui, lygindami jį su Adolfu Hitleriu ar Josifu Stalinu.

Antroji A.Ramanauskui-Greitai oponuojanti grupė pavadinta "Pagauti Solomoną? Tai kodėl nepagavus Radioshow?". Šios grupės dalyviai mano, kad Solomonas ir jo medžioklės organizatorius nudrėbti iš vieno molio. "Ar jie tikrai tokie skirtingi? Vienas terlioja miestą, o kitas jau dešimtmetį dulkina sąmonę savo rasizmais, keiksmais ir nesąmonėmis", – rašo A.Ramanausko veiksmais pasipiktinęs grupės kūrėjas.


Šiame straipsnyje: Solomon

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių