Po pūgos eismo sąlygos sudėtingos, įkalnėse stringa vilkikai (papildyta)

Naktį visoje Lietuvoje snigo ir pustė, tad eismo sąlygos ankstų penktadienio rytą buvo sudėtingos. Ryte ant tilto per Nerį negalėjo užvažiuoti trys sunkiasvorės transporto priemonės.

Vilkikams - išbandymas

Penktadienio rytą, apie 9 val., kopdama į gana nedidelę įkalnę, vedančią tilto per Nerį link, užstrigo autocisterna, sunkvežimis su priekaba ir vilkikas. Viena šalia kitos susirikiavusios sunkiasvorės mašinos visiškai užtvėrė kelią. Lengvieji automobiliai, norėdami aplenkti susidariusią kliūtį, turėjo važiuoti šalikelėmis.

Kauno kelių policijos pareigūnai, dėl sniego ir pūgos pablogėjus eismo sąlygoms, ragina vairuotojus ir kitus eismo dalyvius būti ypač dėmesingus ir atsargius. Vairuotojams patariama laikytis saugaus atstumo, nedaryti staigių manevrų, sulėtinti greitį ties pėsčiųjų perėjomis, o siekiant išvengti susidūrimų pasirinkti saugų greitį.

Ketvirtadienį Kaune užregistruoti 5 įskaitiniai įvykiai, kurių metu sužaloti 5 žmonės: 1 vairuotojas, 2 pėstieji ir 2 keleiviai. Praėjusią parą užregistruoti 24 techniniai eismo įvykiai. Pareigūnai atkreipė dėmesį, kad eismo įvykių metu susidurdavo dažniausiai 3 arba net keturi automobiliai.

12.50 val. Kovo 11-osios gatve važiavęs automobilis „Audi A3“ nepraleido per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją einančios 34-erių pėsčiosios, ją parbloškė ir sužalojo.

15 val. Kariūnų plentu važiavo automobilis „Merkury Villager“, vairuojamas 50-metės moters. Ji įvažiuodama iš šalutinio kelio į pagrindinį nedavė kelio automobiliui „Ford Transit FT 350“, su juo susidūrė, paskui išvažiavo į kairę kelio pusę, kur susidūrė su priešpriešais važiuojančiu automobiliu „Toyota Highlander“. Eismo įvykio metu sužalota 61-erių „Mercury Villager“ keleivė.

18.30 val. Taikos prospektu važiavęs automobilis „Renault Megane“ nesilaikė reikiamo atstumo ir atsitrenkė į priekyje važiavusį automobilį BMW 320. Dėl eismo įvykio metu patirtos kaklo traumos BMW vairuotojas kreipėsi į Kauno klinikas.

Vakare, apie 19.05 val., Jiesios gatve važiavęs „MB E270“ kelio vingyje dėl slidžios kelios dangos nesuvaldė vairuojamo automobilio, išvažiavo į priešingą eismui skirtą kelio pusę ir susidūrė su atvažiavusiu „Audi A4 Avant“. Eismo įvykio metu sužalota „Audi“ keleivė.

Kaimuose - pusnynai

Anot Lietuvos automobilių kelių direkcijos, per naktį visoje Lietuvoje prisnigo nuo 2 iki 12 centimetrų.

Iki 6 val. ryto daugelyje rajonų snigo ar snyguriavo bei pustė pažeme.

Eismo sąlygos pagrindiniuose keliuose permainingos bei sudėtingos. Šių kelių dangos padengtos puriu ar privažinėtu sniegu, provėžotos, vietomis yra pripustytų sniego liežuvių. Šie keliai valomi, pavojinguose ruožuose barstomi.

Dar blogesnė kelių būklė yra kaimo vietovėse. Visoje Lietuvoje apie 25 proc. rajoninių kelių yra sunkiai išvažiuojami, o Alytaus, Vilniaus ir Utenos apskrityse apie 3 proc. kelių neišvažiuojami. Manoma, kad rajoniniuose keliuose eismo sąlygos pagerės tik įdienojus.

Kokie bus orai?

Penktadienį orai bus ramesni. Kaune dar pasnigs. Pietryčių, pietų vėjas pakeis kryptį ir pasisukęs pamažu silpnės. Temperatūra dieną bus apie 5 laipsnius šalčio.

Savaitgalį oro temperatūra šiek tiek pakils. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šeštadienio naktį snigti neturėtų, oras atšals iki 13, dieną bus apie 6 laipsnius. Dieną numatomas sniegas. Sekmadienio naktį bus apie 7, dieną išsilaikys panaši temperatūra. Sekmadienį pro debesis pasirodys saulė.

Kitos savaitės pradžioje bus giedra, kritulių nenumatoma. Išsilaikys šalti, sausi orai. Pirmadienio naktį laukiama 18 laipsnių šalčio, tačiau dieną bus apie 8 laipsnius.

Vakarykštė pūga - tik žiedeliai

Ketvirtadienio pūga - palyginti nestipri. Lietuvoje yra užfiksuota nemažai oro rekordų, kai stichija gerokai pagąsdino gyventojus.

1982 metų sausio 6,7 dienomis pūga buvo sukėlusi šalies masto nelaimę, ji buvo daugiau kaip trečdalyje Lietuvos teritorijos. Vėjo greitis Nidoje, Ukmergėje, Jurbarke siekė daugiau kaip 20 m/s. Ukmergėje pūga tęsėsi 30 val. 30 min.

1979 metų sausio pabaigoje Nidoje po smarkaus snygio sniego storis padidėjo 20 cm (nuo 46 cm iki 66 cm).  


Šiame straipsnyje: žiemasniegaspūga

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių