Po poros savaičių duris atvers Lazdynų baseinas

Gruodį uždaryto Lazdynų laisvalaikio centro remonto darbai juda link pabaigos. Centro vadovybė atidarytuvių proga lankytojams ketina pasiūlyti ir naujų pramogų.

Kitą savaitę valys vandenį

Šiandien Lazdynų baseinas patrauklumu nepasižymi: patalpa pilna statybinių dulkių, kurių stambus sluoksnis dengia ne tik žiūrovų tribūnas, bet ir baseine vis dar tyvuliuojantį vandenį.

Centro vadovybė paskaičiavo, kad vandenį prieš remontą išleisti, o po jo vėl baseiną pripildyti kainuos apie 15 tūkst. litų. Nuspręsta lėšas pataupyti, tačiau jau dabar aiškėja, kad šių išlaidų išvengti nepavyks.

„Jeigu kas nors dabar vandens kokybę patikrintų, greičiausiai dėl prastų rodmenų higienos centras mus visai uždarytų“, - juokavo Lazdynų laisvalaikio centro direktorius Arturas Praniauskas. „Reikės po remonto vandenį valyti arba keisti. Kitą savaitę mūsų laborantė atliks vandens tyrimus. Jeigu jis bus užterštas tiek, kad bus neįmanoma jo išfiltruoti, teks keisti“.

Baseino atidarytuvės prieš pusmetį planuotos birželio 10-ąją. Tačiau centro vadovybė tikisi, kad baseiną lankytojams atverti pavyks jau gegužės pabaigoje. Ir jau mąsto, kuo nustebinti būsimus lankytojus.

Mat metų pradžioje paskirtas direktoriumi A.Praniauskas tarybos nariams žadėjo ieškoti būdų, kaip pritraukti daugiau lėšų, kad jų pakaktų ne tik centro komunaliniams mokesčiams bei darbuotojų atlyginimams, bet ir specialiam fondui, kurio lėšos ateityje galėtų būti naudojamos remonto darbams.

Ieškoti lėšų spiria ir centrą slegiančios skolos. Mat dėl remonto dalis darbuotojų yra išėję priverstinių atostogų, jiems turėtų būti mokamos prastovos, tačiau vadovybė su darbuotojais teįstengė atsiskaityti tik už sausio-vasario mėnesius. Skola darbuotojams siekia apie 40 tūkst. litų, dar tiek pat centras skolingas už komunalinius mokesčius.

Siūlys pirčių malonumus ir kursus

Kadangi vasarą visuomet krisdavo centro apyvarta, šiemet sumotas naujas planas, kaip pritraukti daugiau lankytojų, o su jais - ir lėšų. Vienas iš būdų - sumažinti bilieto į baseiną kainą.

Jeigu anksčiau vienkartinis bilietas kainuodavo apie 16-19 litų, vasarą kainą ketinama nuleisti iki 10 litų. Moksleiviams, studentams, senjorams bei gyventojams su negalia bus taikomos nuolaidos. Nuo rudens kainos keliais litais kils, bet buvusios ribos nebeturėtų pasiekti.

„Taip tikimės vasarą pritraukti lankytojus, kuriuos praradome. Iki remonto per mėnesį jų sulaukdavome apie 3 tūkst., be sportininkų ir organizacijų“, - sakė A.Praniauskas.

„Be 50 m. ilgio plaukimo baseino centras lankytojams galėtų pasiūlyti pačių įvairiausių pramogų. Prie baseino veikia dvi pirtys, o apačioje - dar viena. Vasarą planuojame jas efektyviau išnaudoti: pasiūlyti pusvalandžio-valandos trukmės įvairius pirčių seansus, kuriems vadovaus profesionalūs pirtininkai. Be to, ketiname rengti pirmosios pagalbos skęstančiajam kursus vaikams ir suaugusiems. Kursus turėtų vesti profesionalūs gelbėtojai, kurie jau čia dirba. Šios paslaugos lankytojams papildomai nekainuotų“, - planus atskleidė Vilniaus mero patarėjas Kęstutis Binkauskas.

Po metų vėl laukia remontai

Šie remonto darbai nėra paskutiniai. Laukia antras etapas, per kurį bus toliau remontuojamas centro stogas. Dėl to baseinas greičiausiai vėl bus uždaromas 2011 vasarą. Paskaičiuota, kad vien stogui sutvarkyti dar prireiks apie 0,5 mln. litų.

„Tiek lėšų per metus vien iš veiklos sukaupti nerealu, tačiau pinigų būtų galima pritraukti organizuojant bendras veiklas su viešosiomis įmonėmis, per kurias gal pavyktų gauti ir europinių lėšų, taip pat su investicinėmis kompanijomis. Bet stogo remontui išlaidos nebūtų vienintelės. Visas pastas reikalauja daugiau investicijų. Būtina viso centro renovacija pradedant stogu, baigiant inžinerinėmis sistemomis“, - tikino Lazdynų laisvalaikio centro direktorius.

„Vilniaus diena“ primena, kad Lazdynų laisvalaikio centras buvo uždarytas praėjusių metų gruodį, nes po ekspertų išvadų paaiškėjo, jog šio būklė avarinė ir kelia grėsmę lankytojams bei darbuotojams.

Iki pat balandžio pabaigos buvo rengiamas remonto projektas, ieškoma rangovų. Remonto darbai centre pradėti balandžio 22dieną: imtos remontuoti virš baseino esančios metalinės konstrukcijos, stiprinamos perdengimo plokštės. Vilniaus miesto savivaldybei projektavimo darbai, pasiruošimas remontui ir patys statybos darbai atsieis apie 190 tūkst. litų. Remonto darbus atlieka bendrovė „Laigirda“.


Šiame straipsnyje: lazdynų baseinas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių