Po juokų apie bombą ministras siūlo permąstyti baudos filosofiją

Šįryt melagingas pranešimas apie Vilniaus oro uoste užminuotą lėktuvą sukėlė visas specialiąsias tarnybas ant kojų, iš esą užminuoto lėktuvo teko išvesti 89 į Antaliją planavusius vykti keleivius. Vidaus reikalų ministras (VRM) Regimantas Čiupaila, vertindamas nuolat besikartojančius pokštus Lietuvos oro uostuose teigia, kad jau atėjo metas permąstyti baudos filosofiją.

Ankstų ketvirtadienio rytą, 6 val., iš Vilniaus oro uosto „Aurela" lėktuvas „Boeing 757“ turėjo išskristi į Antaliją. Deja, skrydį sustabdė 33 metų vyriškis, lėktuvo salone pareiškęs, kad turi bombą.

Kaip portalui vilniausdiena.lt sakė Tarptautinio Vilniaus oro uosto atstovas spaudai Arūnas Marcinkevičius, laikantis visų oro uosto žaidimo taisyklių, teko evakuoti 89 keleivius ir vėl pertikrinti bagažą. Jokios bombos nebuvo rasta.

Netikusiai pajuokavusį vyrą, atvykusį į Antaliją skristi iš Kelmės, sulaikė policija. Vyriškis buvo blaivus, teisinosi tiesiog norėjęs pajuokauti.

8 val. ryto lėktuvas tebestovėjo oro uoste neišskridęs. Anot Arūno Marcinkevičiaus, trys keleiviai po tokios situacijos iš viso atsisakė skristi – jiems sugadintos atostogos.

Nuo pernai iki šių metų rudens tai jau trečias kartais, kai skrendantis keleivis taip netikusiai papokštauja. Pernai rudenį turintis bombą pareiškė pusamžis vyras, kadaise dirbęs VRM, šių metų pavasarį – 20-metis klaipėdietis.

Arūnas Marcinkevičius teigė, kad labai apmaudu, jog tokie pokštautojai baudžiami tik administracine nuobauda. Anot jo, gal tokie pajuokavimai baigtųsi, jei būtų iškeltas milijoninis ieškinys.

Portalo kalbintas VRM ministras R. Čiupaila teigė, kad toks pokštas – tai puikios pratybos mūsų teisėsaugos institucijoms. „Pirmiausia norėčiau pasveikinti visus su tuo susijusius pareigūnus, pradedant nuo stiuardesių ir baigiant specialiomis tarnybomis tinkamai sureagavus į tokį pokštą“, - pasakojo R. Čiupaila.

Jo teigimu, lietuviai dar nesuvokia, kad aviacinis saugumas yra labai sustiprintas, todėl, greičiausiai, jaudindamiesi prieš skrydį, laido pokštus, kurie vėliau brangiai kainuoja ne tik valstybei, bet ir paties pokštininkams.

„Atėjo metas permąstyti baudos filosofiją“, - prasitarė VRM ministras, vertindamas jau trečią kartą Vilniaus oro uosto darbą sutrikdančius melagingus pareiškimus. „Jei Latvijoje bankas įtariamas atlikęs pinigų plovimo operaciją, jam gresia bauda iki pusės milijono litų. Lietuvoje už tokius įtarimus maksimali nuobauda yra du tūkstančiai litų“, - pasakojo ministras. Anot pašnekovo, šis pavyzdys – tik vaizdinga iliustracija, kad Lietuvoje baudas tam tikrose srityse reikia ženkliai didinti.

Vis dėlto, VRM ministro teigimu, apie bombą pajuokavusi porelė jau nusibaudė save. „Dabar jie sėdi areštinėje ir dar neaišku, koks bus jų likimas. Jiems atostogos jau sugadintos, o atsakomybė tikrai neapsiribos vien administracine bauda. Tam yra teisinės procedūros, kurios tikrai bus pritaikytos“, - pažadėjo R. Čiupaila.

LR Baudžiamajame kodekse, siekiant apsaugoti viešąją tvarką, nustatyta, kad už melagingas pranešimas apie visuomenei gresiantį pavojų ar ištikusią nelaimę gali grėsti  bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

„Tas, kas melagingai pranešė ar paskleidė žinią apie visuomenei gresiantį pavojų arba didelę nelaimę, jeigu dėl to kilo žmonių sumaištis ar buvo padaryta didelės turtinės žalos ir  jeigu dėl to buvo iškviestos specialios tarnybos, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu“, - rašoma Baudžiamojo kodekso 285-jame straipsnyje.


Šiame straipsnyje: bomba,oro uostas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių