Po eitynių - riaušės. P.Gražulis ir K.Uoka išvesdinti jėga

Vos pasibaigus gėjų parado leidimo laikui, apie 14.30 val., įniršę protestuotojai pralaužė tvorų užkardas ir puolė į saugomą teritoriją. Prasidėjo riaušės.

Užtvaros dviem parlamentarams - ne kliūtis

Pirmasis per tvorą peršoko parlamentaras Petras Gražulis. Paskui jį - visi kiti gėjų eitynių oponentai. Kilus maištui, į policijos pareigūnus skrido buteliai, obuoliai, dešrelės, išlaužti kelio ženklai.

Policija minią sutramdė keletą kartų paleisdama ašarines dujas. Dalis aršiausiųjų buvo sulaikyta. Policija iš teritorijos jėga išvesdino neramumus kursčiusius Seimo narius - P.Gražulį ir Kazimierą Uoką. Į politikų sulaikymą minia reagavo skanduodama "Gėda!"

Nors politikai iš įvykių epicentro buvo išvesdinti policijos pareigūnų, jie nebuvo suimti. Kažkokiu būdu P.Gražulis ir K.Uoka sugebėjo atsidurti prie likusių eitynių dalyvių, kur atvažiuojančio jų paimti transporto laukė žmonės, netilpę į anksčiau išvažiavusius penkis autobusus. Tuo metu eitynių dalyviai buvo paraginti judėti link "Forum Palace", nes buvo gauta informacijos apie prasidėjusias riaušes prie Centrinės universalinės parduotuvės. 

P.Gražulis ir K.Uoka homoseksualus ragino kuo greičiau išsiskirstyti garsiai rėkdami, kad renginiui skirtas laikas jau baigėsi.

P.Gražulio grumtynės: kas buvo varžovai?

Eitynių dalyviams ir į jų minią įsimaišusiems dviem Seimo nariams judant link "Forum Palace", įvyko incidentas. Pareigūnams mėginant atkirsti P.Gražulį nuo kitų eitynių dalyvių, parlamentaras kibo vienam policininkui į atlapus. Kilo grumtynės. Seimo nariui nepavyko įveikti pareigūno ir P.Gražulis atsidūrė ant žemės. Įsikišus kitiems pareigūnams, grumtynės nutrauktos. Seimo narys nebuvo suimtas ir toliau kartu su eitynių dalyviais bei tvarkos sergėtojais žygiavo link "Forum Palace".

Pakeliui įvyko dar vienas incidentas. Aršiai nusiteikusiam P.Gražuliui raginant eitynių dalyvius greičiau nešdintis ir primenant apie pasibaigusį renginiui skirtą laiką, Tolerantiško jaunimo asociacijos pirmininkas Vytautas Valentinavičius griebė Seimo nariui už marškinių. Tačiau laiku įsikišus tvarkos sergėtojams konfliktas neperaugo į muštynes.

Prie "Forum Palace" eitynių dalyviams sustojus laukti atvykstančių pareigūnų, žurnalistai paprašė P.Gražulio paaiškinti, kaip jam pavyko prasmukti pro užtvaras ir ką jis nori parodyti tokiu savo elgesiu.

"Pasibaigus renginiui skirtam laikui kelias turėjo būti atlaisvintas, todėl mes kartu su kolega norėjom praeiti (pro užtvaras - red.past.). Mes laikėmės įstatymo", - tikino Seimo narys. P.Gražuliui aiškinant savo versiją, kodėl jis prasiveržė pro užtvaras, prie žurnalisto apsupto Seimo nario prisiartinęs vienas gėjų eitynių dalyvis šliūkštelėjo P.Gražuliui į veidą buteliuką vandens. 

Seimo narį apliejo buvęs VDU dėstytojas

Šalia įvykį stebėję gėjų eitynių dalyviai tokį kolegos poelgį palydėjo gausiomis ovacijomis. "Pažiūrėkite, va tolerantiškas jaunimas", - šluostydamasis vandenį nuo veido žurnalistams kalbėjo P.Gražulis.

Parlamentarą vandeniu apliejęs vyras nenorėjo sakyti savo pavardės, tačiau įkalbinėjamas parodė ant kaklo kabančią gėjų eitynių dalyvių kortelę. Paaiškėjo, kad taip pasielgė 38-erių kaunietis Arnoldas Zdanevičius, iš Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) prieš kurį laiką atleistas dėstytojas.

Vyras anksčiau žiniasklaidai yra sakęs, kad universitete buvo persekiojamas dėl savo seksualinės orientacijos, o vėliau dėl šios priežasties esą ir buvo atleistas. A.Zdanevičius buvo padavęs VDU į teismą ir reikalavo atlyginti turtinę ir neturtinę žalą, vadovaujantis Lygių galimybių įstatymu. Iš viso dėstytojas norėjo prisiteisti kiek daugiau nei 154 tūkst. litų.

Visgi Seimo narį vandeniu apliejęs buvęs VDU dėstytojas nebuvo sulaikytas ir kartu su kitais gėjų eitynių dalyviais laukė atvykstančio autobuso.

"Aš susijaudinau, todėl aš taip ir padariau", - sprukdamas nuo žurnalistų savo poelgį portalui pakomentavo A.Zdanevičius. 

Atvykus autobusui, vyras įlipo į transporto priemonę. Vėliau policijos pareigūnai jį iškvietė iš autobuso ir užsirašė asmens duomenis.


Šiame straipsnyje: gėjų eitynės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių