Po D.Grybauskaitės langais aidėjo: „Paduok, sesute, kardą“

Protestuotojai iš Žemaitijos prie prezidentūros negailėjo kritikos planams Lietuvoje išgauti skalūnų dujas. Vėliavos, būgnai, kelios armonikos, barškalai, stilizuotos šakės, užgavėnių kaukės. Taip buvo apsiginklavusi negausi ir pagyvenusi publika. Daukanto aikštėje saujelė protestuotojų skandavo ir plakatuose skelbė ne argumentus, o užkeikimus.

„Mazūroni, nebūk Chevrono beždžione“, „Welcome į pragarą“, „Chevronas = gazpromas”, “Nedarykit žemei skausmo“. Apsiginklavę tokiais ir panašiais plakatais bei Lietuvos vėliavomis į mitingą susirinko apie 100 žmonių, daugiausia Žygaičių seniūnijos, vietovės, kur yra planų žvalgyti skalūnų dujas, gyventojai.

Kaltinimai skambėjo Lietuvos Vyriausybei, iš skalūnų dujų gavyba užsiimančios įmonės „Chevron“ buvo reikalaujama „nešdintis iš mūsų šalies“ ir net nesvajoti ieškoti čia dujų.

Marga publika prie prezidentūros kaip reikiant pasismagino. Protestuotojai demonstravo savo muzikinius sugebėjimus. Daukanto aikštėje skambėjo lietuvių liaudies melodijos: „Suk suk ratelį“, „Paduok, sesute, kardą“, „Žemėj Lietuvos“, „Pasėjau linelį ant pylimo dėl jauno bernelio mylimo“. Kaip šios dainos susijusios su skalūnais? Publika, žinoma, atsakyti negalėjo.

Beje, protestuotojai prieš skalūnų dujas iš Žemaitijos dėjosi ne tik gerai dujų gavybos procesus išstudijavusiais inžinieriais, bet ir neprastais buhalteriais. Pusamžis vyriškis, prisistatęs „protestuotoju iš vakarų Lietuvos“, tikino, kad eiliniai Lietuvos gyventojai jokios materialinės naudos iš skalūnų dujų gavybos nepajus.

„Lietuvoje jau dabar naftą išgauna, milijoną tonų per metus. O ar žinote, kiek šitie ponai sumoka į biudžetą? 38 tūkst. litų. Taip bus ir su skalūnais. Jie pasiims visus pinigus, o mums liks tik užnuodytas vanduo ir oras“, - tvirtino protestuojas.

Mitingo dalyviai tikino, kad skalūnų dujų gavyba padės kryžių ant Lietuvos nepriklausomybės, o mes neteksime didžiausio savo turto – tyro oro ir švaraus vandens, nes išgaunant skalūnų dujas yra užteršiami didžiuliai vandens kiekiai.

„Jūs ką norit, kad jums iš krano vietoj vandens dujos pradėtų bėgti“, - piktinosi vienas iš protestuotojų.

Žygaitiškiai tvirtino, kad į mitingą susiorganizavo savarankiškai ir gina tik savo interesą. „Čia mums nereikia, čia jums, jaunimui, reikia gintis nuo tų interventų. Argi jūs neatvažiuotumėt ir neprotestuotumėt, jeigu ant jūsų kiemo ir į jūsų šulinį nuodus piltų? O juk pas mus taip ruošiasi daryti“, - dėstė vienas protestuotojų.

Dar vienas protesto dalyvis tikino, kad skalūnų dujos yra visur, net po prezidentūra, o gal net ir pačiame pastate.

„Jos visur yra, visą Lietuvą išraus, viską užnuodys, gamtą nužudys ir paliks. O parsidavusi žiniasklaida gins jų interesą“, - apokaliptinį vaizdą piešė mitingo dalyvis.

Periodiškai protestuotojai po prezidentūros langais dainuodavo liaudies dainas.

Atkeliavę iki Vyriausybės, mitinguotojai gero ūpo neprarado. Toliau skandavo savo šūkius, dainavo dainas. Susitikti su mitinguotojais buvo išėjęs ir premjeras Algirdas Butkevičius. Jis pažadėjo, kad nieko nebus daroma prieš gyventojų valią.

Išgirdę premjero pažadą, mitinguotojai patraukė Aplinkos ministerijos link.NAUJAUSI KOMENTARAI

runkeliams

runkeliams portretas
reikia dar pakelti duju kaina 42 pro

Gazprom

Gazprom portretas
Ačiū, draugai lietuviai. Mes jūsų nepamiršim. Kiekvienam po stiklinę saulėgrąžų atseikėsim. Džiaukitės.

Jis

Jis portretas
Bet kaip dar jiems negėda naudoti tautinę simboliką tokiuose mitinguose? Reikėtų patraukti baudžiamojon atsakomybėn už Lietuvos simbolių išniekinimą. Yra nemaža dalis tautos, kuri dar neišbrido iš tamsių viduramžių ir kertant žaibui triskart persižegnoja ir spjauna per kairį petį.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių