P.Motiejūnas: rezultatai netenkina, trenerių nekeisime

Pirmadienį portalo forume svečiavosi "Žalgirio" generalinis direktorius Paulius Motiejūnas. Bendraudamas su skaitytojais, Kauno komandos vadovas paneigė gandus apie galimą trenerio Gintaro Krapiko atleidimą.

P.Motiejūnas teigė dar matantis "Žalgiriui" galimybių patekti į kitą Eurolygos etapą. Pasak klubo vadovo, atleisti dabartinių komandos žaidėjų taip pat neketinama bei toliau ieškoma potencialių "Žalgirio" naujokų.

- Ar nesvarstote galimybės atleisti dabartinį trenerį G.Krapiką?

- Ne, nesvarstome. Dabar "Žalgiryje" dirba profesionalus trenerių kolektyvas ir naujo trenerio paieškos nevykdomos.

- Įvardinkite keletą G.Krapiko, kaip trenerio, teigiamų savybių.

- Galėčiau vardinti daug, tačiau esminė - nuolatinis noras tobulėti: tiek kaip treneriui, tiek kaip psichologui ir komandos vadui. Klubo pagrindinis tikslas - treneris lietuvis. Kaip tobulinama klubo strategija ar auginami žaidėjai, taip auginami ir treneriai.

- Kokios A.Brazio perspektyvos iš sporto direktoriaus tapti komandos treneriu?

- Tokia perspektyva nėra svarstoma. A.Brazys priimtas visai ne tam, kad taptų treneriu, o tam, kad rūpintųsi klubo sportiniais klausimais.

- Tikėjotės, kad "Žalgiris" taip blogai pasirodys Eurolygoje? Kas dėl to kaltas?

- Tikėjomės geresnio rezultato, tačiau ir toliau tikime, kad pateksime į kitą etapą, nors šansų yra nedaug. Sėkmės atveju, mums užtenka ir dviejų pergalių. Todėl galimybė yra, o aš, kaip komandos fanas, visą laiką tuo tikiu. Norėtųsi, kad pergalė prieš CSKA suteiktų komandai pasitikėjimo savo jėgomis. Dėl nesėkmių - susidėjo daug dalykų: didelis rungtynių skaičius, komplektacija, nereikėtų pamiršti ir klubo finansinių galimybių.

- Ar tiesa, kad klubui svarbiausios yra rungtynės su "Lietuvos Rytu", o Eurolyga nukeliama i antrą planą?

- Tikrai nėra taip, kaip teigiate. Eurolyga mums yra svarbiausias turnyras. Suprantame, kad šiuo metu rezultatai nėra tokie, kokių tikitės tiek jūs, tiek mes. Mes nemanome, kad sirgaliams užteks pergalių prieš "Lietuvos rytą". Tikime, kad geresni rezultatai ateis su laiku.

- Kodėl "Žalgiris", turėdamas geresnę sudėtį negu "Lietuvos rytas", žaidžia blogiau nei vilniečiai?

- Jūs neteisus. Kol kas šiame sezone "Lietuvos rytas" nugalėtas abu kartus.

- Kuris vasaros pirkinys yra geriausias, o kuris - blogiausias? Ar neplanuojama kurį nors žaidėją atleisti?

- Nenorėčiau išskirti kurio nors vieno žaidėjo. Tiesiog vasarą nepagalvojome apie tai, kad komandai trūks stabilumo. Atleisti neplanuojame nė vieno žaidėjo, nebent pasipildyti naujais. Tikslaus laiko, kada tai įvyks, nežinome. Kaip ne kartą minėjome, nenorime leisti pinigų žaidėjui be perspektyvos.

- Kaip vertinate P.Čukino žaidimą, ar nemanote, kad geriau su juo atsisveikinti ir įsigyti kitą vidurio puolėją?

- Matome, kad jis tobulėja, nors ir ne taip greitai, kaip norėjosi. Jis gavo traumą ir neaišku, kiek laiko truks reabilitacija.

- Ar neatrodo, kad T.Watsonui elementariai trūksta sportinio pykčio?

- Watsonas yra uždaro temperamento, ir, nors gali atrodyti, kad jam pykčio trūksta, taip nėra.

- Kiek dar marinuosite P.Butkevičių, Š.Vasiliauską, A.Juškevičių, A.Milaknį? Gaila tų vaikų, jiems, norint tobulėti, reikia žaisti, žaisti ir dar kartą žaisti.

- Vasiliauskas baigs sportuoti pagal individualią programą jau šį mėnesį ir pilnavertiškai prisijungs prie komandos, Butkevičius gaus šansą, kol traumuotas Čukinas, o Juškevičius su Milakniu įgauna vis didesnį trenerių pasitikėjimą ir manome, kad jie parodys tai, kaip jie gali žaisti. Šiems žaidėjams duosime daugiau laiko BBL pirmenybėse. 

- Kauno "Aisčiai" dėl traumų šiuo metu turi verstis su šešiais krepšininkais. Ar nebūtų logiška bent laikinai paskolinti antrajai Kauno komandai, pavyzdžiui, Š.Vasiliauską ir P.Butkevičių?

- Mūsų manymu, tai nelogiška, bet svarstome šitą galimybę. Atsiradus naujam sporto direktoriui, jam patarus, priimsime sprendimus, galvodami apie ilgalaikę klubo ir žaidėjų tobulėjimo strategiją, o ne apie vienadienių sprendimų paieškas.

- Kodėl "Žalgirio" vyrai išvykose atrodo kaip B lygos žaidėjai? Juk jie yra profesionalai... Ir kas dirba su krepšininkų psichologija?

- Tai yra patirties stoka. Pagrindiniai žaidėjai rungtyniauja panašiai tiek namie, tiek išvykoje. O jaunimui dar trūksta patirties. Nereikia pamiršti, kad halėje sukuriama atmosfera veikia geriau nei profesionaliausias psichologas. Su žaidėjais nuolat apie tai diskutuojame ir stengiamės sukurti jiems visas geriausias sąlygas. Deja, to neužtenka.

- Ar ir kitamet planuojamas toks arkliškas varžybų krūvis? Dar prasiplėtus VTB Vieningajai lygai būtų privalu atsisakyti dalyvavimo BBL. Juk nėra net kada klaidas rimtai taisyti, treniruotis ar fizinę būklę gerinti.

- Varžybų skaičius tikrai bus mažesnis. Kokiose lygose dalyvausime, parodys laikas. Pastaba dėl treniruočių nebuvimo - visiškai teisinga. Stengsimės, kad kitąmet to nebūtų. Šiemet nežinojome, kad LKL priims tris naujus klubus. Be to, buvo tikimybė, kad BBL Elito divizione žais 8 klubai. Tai būtų palengvinę tvarkaraštį.

- Ar esate patenkinti fizinio pasirengimo trenerio darbu ir ar tikitės, kad M.Begičius gali žaisti aukšto lygio krepšinį bent du kėlinius per rungtynes?

- L.Kavaliausko darbu esame patenkinti. M.Begičius turės daug dirbti, kad galėtų žaisti visomis išgalėmis. Deja, laiko jo formai gerinti nėra, nes žaidžiame daug rungtynių.

- Kas komplektavo komandą šiam sezonui? Netikiu, kad treneris, tad gal jau laikas tą piramidę versti aukštyn kojomis?

- Komandos komplektacijoje dalyvavo ir treneris, ir klubo vadovybė. Kaip įsivaizduojate tą vertimą aukštyn kojomis?

- Ar jūs galite priimti vienokius ar kitokius sprendimus nepasitaręs su V.Romanovu?

- Svarbiausius sprendimus klube priima valdyba bei akcininkai.

- Ar tikrai "Žalgiro" žaidėjai garantuotai gauna apie 70 proc. savo kontrakto sumos, o likusi skaičiuojama pagal sužaistą laiką laimėtose rungtynėse ir naudingumą?

- Jūs teisus dėl 70 procentų kontrakto sumos. O likusią sumą žaidėjai gauna pagal su jais individualiai sudarytą vertinimo sistemą. Nauja sistema buvo sukurta siekiant motyvuoti žaidėjus. Futbole taip vyksta visame pasaulyje, ir tai efektyviai veikia. Kalbėti apie tai, kad kiršinami žaidėjai ar siekiama komandos pralaimėjimo norint sutaupyti pinigų, yra visiška nesąmonė.

- Kaip ekonominė krizė palietė klubinės komandas ir, konkrečiai, "Žalgirį"?

- Kaip žinote, mes vis dar lipame iš didžiausios duobės, kurioje klubas buvo atsidūręs per visą gyvavimo istoriją. Dabartinės krizės akivaizdoje jaučiasi, kad rėmėjų parama yra mažesnė, tačiau stengiamės ieškoti jų ir kurti naujų reklamos galimybių, kad sugebėtume krizės laikotarpiu išgyventi ir galvoti apie šviesią ateitį.

- Net ir per svarbias rungtynes Kauno sporto halė ne visada būna pilna. Kokiais būdais ruošiatės pritraukti žiūrovus į naująją areną, kurioje bus daugiau vietų?

- Šiais metais vykdome ypač daug akcijų, kurių bus dar daugiau, kai žaisime naujoje arenoje. Keisis tiek bilietų kainos (jos mažės), tiek vykdomos akcijos. Žiūrovų, tikimės, bus ir naujoje arenoje. Tik prie to turi prisidėti ir krepšinio lygos.

- Nemanote, kad Kauno arena gali pasirodyti esanti pernelyg ambicingu projektu, dėl kurio pasigailės ne tik savivaldybė (kuri jau dabar gailisi), bet ir privatus operatorius?
- Nauja arena yra didelis iššūkis Kaunui. Bet reikia siekti, kad tai taptų priemone miestui atsigauti.

- Galite pasakyti, kokie jūsų planai dėl kitų dviejų sezonų? Dabartinėje komandos sudėtyje yra daug perspektyvių žaidėjų, tad planuojate juos išsaugoti ir turėti kelis veteranus?

- Taip, laikysimės šito plano. Sutartys su jaunais žaidėjais yra ilgalaikės, todėl tikimės dirbti pagal esamą sistemą. Kaip ne kartą minėjome, "Partizan" klubo pavyzdžiu norėtume sekti ir mes.

- Galėtumėte pasakyti, kurių žaidėjų kontraktai baigiasi po sezono? Kiek naujasis klubas jau sulaukė narių?

- Kontraktai baigiasi su D.Šalenga, T.Klimavičiumi ir P.Čukinu. Registruotų narių yra daugiau nei 500.

- Jūsų nestebina Klaipedos "Neptūno" rezultatai? Komandoje vieni jaunuoliai, o žaidžia taip, kad malonu žiūrėti. To paties pasigentu iš "Žalgirio" jaunimo...

- Taip, rezultatai tikrai stebina. Tačiau jie žaidžia žemesniame lygyje. Net neabejoju, kad bet kuris mūsų jaunasis žalgirietis Klaipėdoje būtų lyderis.

- Esate vedęs? Ar sporto pasaulio žmonėms išvis svarbu šeima?

- Ne, nesu vedęs. Nors šeima yra svarbu, tačiau ateis laikas - bus ir šeima.


Šiame straipsnyje: paulius motiejūnasŽalgiris

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių