„Plytinės kartodromui“ – merijos apynastris (atnaujinta 17.52)

Per didelį triukšmą skleidžiančiam „Plytinės kartodromui“ Vilniuje savivaldybė nustatė apribojimus - sportiniai kartingai čia galės važiuoti tik darbo dienomis nuo 11 iki 13 valandos.

Toks sprendimas užkerta kelią seniai suplanuotoms 2011-2012 m. kartingo varžyboms „Žiemos taurė“.

Pakibo ant plauko

Trečiasis turnyro etapas turėjo vykti kitą savaitgalį – sausio 21-22 dienomis.

Tačiau po savivaldybės kartodromui užmauto apynasrio, renginio likimas pakibo ant plauko. Šiandien ir rytoj „Plytinės kartodrome“ sportininkai jau negalės treniruotis ir rengtis lemiamam varžybų etapui.

„Šį savaitgalį sportininkai turėjo treniruotis, tačiau to nebus – juk negalime nepaklusti įstatymui. Viskas turi būti civilizuota. Tačiau tikiuosi, kad nepaisant visko varžybos įvyks. Savivaldybei pateikėme oficialų prašymą, kad, kol situaciją nagrinės teismas, o mes tikrai skųsimės, savivaldybės administracijos direktorius padarytų sprendimo pakeitimą ar išimtį, ir varžybos, kurios buvo seniai suplanuotos, galėtų vykti“, – aiškino viešosios įstaigos „Plytinės kartodromas“ direktorius, lenktynininkas Darius Jonušis. Laikinus apribojimus kartodromui pasiūlė įvesti Vilniaus visuomenės sveikatos centras (VVSC).

Jis vakar pranešė, kad nurodė kartodromo administracijai iki šių metų sausio 18 dienos veiklą perorganizuoti taip, kad iš kartodromo sklindantis triukšmas neviršytų leistinų lygių gyvenamojoje aplinkoje.

Triukšmas viršija normą

Pastaruosius tris mėnesius kartodromo skleidžiamo triukšmo matavimus vykdę visuomenės sveikatos specialistai teigia nustatę pažeidimų.„Atlikus daugkartinius triukšmo matavimus gyventojus labiausiai trikdančiu laiku, buvo nustatyta, kad kartingų keliamas triukšmas viršijo leidžiamus triukšmo ribinius dydžius dienos ir vakaro metu gyvenamosiose patalpose bei gyvenamojoje teritorijoje. Siekiant užtikrinti gyventojų teisėtų interesų apsaugą, matavimai buvo atlikti iš anksto neįspėjus triukšmo šaltinio valdytojo“, - sakoma VVSC pranešime.

Palyginę atliktų triukšmo matavimų rezultatus su ankstesnių patikrinimų duomenimis – 2010 m. birželio ir 2011 m. liepos – visuomenės sveikatos specialistai taip pat nustatė, kad kartodromo vadovybė neįdiegė efektyvių triukšmą mažinančių priemonių, kurias buvo įpareigojęs įgyvendinti VVSC bei Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Įžvelgia norą susidoroti

D.Jonušis savivaldybės ir sveikatos centro sprendimą vadina neadekvačiu, nes centro atlikti triukšmo tyrimai esą neatitinka realybės. „Rengiame dokumentus teismui: skųsime matavimus iš esmės. Savivaldybės sprendimas apriboti kartodromo veiklą gimė, remiantis matavimais, kurie, švelniai tariant, tiesiog suklastoti – nė viename jų mes nedalyvavome“, – kalbėjo D.Jonušis.

Miesto valdžios sprendimą jis prilygino susidorojimui su kartingų sportu. D.Jonušis atkreipė dėmesį, kad kartodromo atžvilgiu neigiamai nusiteikę toli gražu ne visi gyventojai, bet keli asmenys.

„Patikėkite, visa tai, kas dabar dedasi, vyksta ne dėl triukšmo. Mano manymu, tam tikri suinteresuoti asmenys ar verslo grupės naudojasi gyventojais, kad užvaldytų teritoriją: kad ant žemės, kuri yra patrauklioje miesto vietoje, išdygtų gyvenamieji namai“, – svarstė D.Jonušis.

Pirmą kartą dėl dirginančio triukšmo kartodromo kaimynyste nepatenkinti gyventojai į VVSC kreipėsi 2009 m. gegužę. Nuo tada laboratoriniai triukšmo tyrimai atlikti keletą kartų.

Gyventojai ragina išsaugoti kartodromą

Sportui neabejingi gyventojai internete ragina ginti nuo 1967 metų veikiantį kartodromą.

„Pasirašykime už vaikų sportą, o ne už asmeninius Vilniaus savivaldybės narių, gyvenančių kaimynystėje, interesus“, – prašo peticijos autoriai.

„Apie dešimt metų gyvenu prie kartodromo – maždaug už 700 m, ir garsai tikrai nėra trukdis“, – tikina peticiją pasirašiusi Kristina Kubarevičiūtė.

Iš viso penktadienio vakarą peticiją buvo pasirašę apie 400 žmonių.NAUJAUSI KOMENTARAI

J.T

J.T portretas
Arba kitaip pasakius žlugdomas privatus verslas.

M

M portretas
matyt kazkam reikalingas sklypas!

Vaidas

Vaidas portretas
Paskaičius mano nuomone labai purvino laikrraščio straipsnį aiškėja kodėl taip pasielgta: ogi todėl, kad žmogeliai pirkdami butą prie kartodromo tikėjosi girdėti miško ošimą
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių