Pinga naujos statybos butai Kaune

Prasidėjus žiemai, naujos statybos būstų kainos Kaune sumažėjo dar keliais procentais. Nekilnojamojo turto (NT) projektus vystančios bendrovės tikina, kad kainos krenta ne tik dėl pasaulį apėmusios ekonomikos krizės. Sumažinti būstų kainas statybų bendrovės gali dėl atpigusių statybinių medžiagų bei darbo jėgos. Visgi labiausiai pagalius į NT verslo ratus kaišioja gerokai sugriežtėjusi bankų būsto paskolų politika.

Butai atpigo keliais šimtais už kvadratinį metrą 

Didžiulį kvartalą už 8 kilometrų nuo Kauno, Užliedžiuose, vystanti bendrovė „Statybos investicija" jau pastatė 20 mažaukščių daugiabučių. Pasak įmonės savininko Jono Jegersko, per šiuos metus šiame kvartale buvo parduoti 150 butų. Praėjusią savaitę bendrovė nutarė sumažinti būstų kainas 300-400 litų už kvadratinį metrą.

Dabar butas su apdaila šiame kvartale kainuoja panašiai tiek pat, kiek prieš kelis mėnesius be apdailos.

„Anksčiau buto be apdailos kvadratinis metras kainavo 3,6 tūkst. litų, dabar 3,3 tūkst. litų, buto su apdaila kvadratinis metras kainavo 4,3 tūkst. litų, dabar 3,9 tūkst. litų", - aiškino J.Jegerskas. Pasak jo, kainos sumažintos ne tik dėl bendro ekonomikos nuosmukio.

„NT rinkoje viskas vyksta panašiai kaip naftos pramonėje. 10-15 procentų atpigo statybinės medžiagos, jau sumažinome atlyginimus statybininkams - nuo lapkričio 1 dienos jie gauna 10-15 procentų mažesnes algas. Todėl atpigus statybos įkainiams, galime sumažinti ir būstų kainas. Tikrai nepardavinėjame už savikainą, pelnas, nors ir mažesnis, vis tiek yra", - džiaugėsi NT bendrovės savininkas.

90 procentų perkančiųjų būstus Užliedžių kvartale - jaunos šeimos. Pasak J.Jegersko, beveik visi pirkėjai naudojasi bankų teikiamomis paskolomis. „Pirkėjų netrūksta, tačiau didesnė problema - griežta bankų kreditavimo tvarka. Kai kurie tikrina ne tik tai, kiek klientas uždirba, bet ir kur jis dirba. Vertina, ar ta darbovietė nebankrutuos", - aiškino pašnekovas.

Už panoramą reikia mokėti

„Būstuvos“ kvartalo vystytojai Auštuosiuose Šančiuose jau pastatė 2 aštuonių aukštų daugiabučius, pradėta 16 aukštų namo statyba. Bendrovė turėjo atsižvelgti į bendrus rinkos pokyčius ir sumažinti būstų kainas. Tačiau, pasak „Būstuvos" direktoriaus pavaduotojos prekybai Jovitos Rimienės, šis projektas turi daugiau pranašumų nei konkurentų projektai.

„Dabar siūlome būstą šiame kvartale pirkti nuo 3,3 tūkst. litų už kvadratinį metrą. Tokios kainos prašome už pirmame aukšte esančius butus. Tačiau kuo butas aukščiau, tuo gražesnė panorama atsiveria, todėl kaina kyla. Be to, miesto centrą iš šios vietos galima pasiekti per kelias minutes", - aiškino J.Rimienė.

„Būstuvos“ kvartale butų kainos be apdailos svyruoja nuo 3,3 iki 5,7 tūkst. litų už kvadratinį metrą.

2007 metų pabaigoje pradėjusi pardavinėti butus „Būstuva" už vieną kvadratinį metrą prašė nuo 4,8 iki 6,5 tūkst. litų. Akivaizdu, kad dabar kainos gerokai sumažintos.

„Kainų kritimą lėmė ekonomikos nuosmukis, bankai atsargiau suteikia paskolas, todėl ir pirkimas sumažėjo. Tačiau labai didelės grėsmės nejaučiame. Prasidėjęs šildymo sezonas daugelį kauniečių, gyvenančių senuose, nerenovuotuose daugiabučiuose, privertė susimąstyti. Dabar mums skambina nemažai žmonių, norėdami parduoti senus butus ir pirkti naujos statybos. Mūsų statomų namų šiluminė varža gera, todėl šildymas nebrangus, juolab, kad jį dar galima reguliuoti", - privalumus vardijo pašnekovė.

„Būstuva" jau pastatė du aštuonių aukštų namus, butai juose parduoti. Šiuo metu bendrovė stato trečią šešiolikos aukštų daugiabutį. 35 procentai butų jame jau parduoti.

Iš viso Būstuvos kvartale planuojama pastatyti 11 daugiabučių, kuriuose bus įrengti nuo 41 iki 67 kvadratinių metrų ploto butai.

Darbo jėga atpigo

Statybų bendrovės nebegali mokėti statybininkams tokių didelių atlyginimų, kokie buvo NT rinkos klestėjimo metais.

Statybos bendrovė „Mitnija" sumažino darbuotojų atlyginimus. Maždaug dešimtadalį įmonės darbuotojų sudarė statybininkai iš Kinijos, dalis iš jų dėl sumažėjusių atlyginimų išvyko namo.

„Mitnijos" generalinis direktorius Antanas Gureckis teigia, kad anksčiau darbų vadovai „į rankas" gaudavo po 5 tūkst. litų per mėnesį, kvalifikuoti statybininkai - po 3-3,5 tūkst. litų. Dabar atlyginimai sumažėjo maždaug 20 procentų.

Ši bendrovė ėmėsi naujos praktikos - butai parduodami išperkamosios nuomos būdu. Taip perkantiems nereikia paskolos iš banko, kurią gauti tapo daug sunkiau nei anksčiau.


Šiame straipsnyje: NT

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių