„Pieno baras“ virs vaistine, bet šviežių bandelių bus

Šviežia bandele ir pieno kokteiliu įpratę pasimėgauti kauniečiai pirmadienį gerokai nustebo pamatę, kad pro Laisvės alėjos simboliu tapusio „Pieno baro“ duris išnešami baldai. Ekonominė situacija verčia legendinį barą susispausti. 

Šviežių bandelių bus

„Ne pyragai“, – liūdnai atsidūsta moteris, nusipelniusi bandelių karalienės titulo. „Pieno baro“ direktorė Danutė Černiuvienė šypteli žiūrėdama, kaip vyrai neša baldus iš baro patalpų, tačiau jaudulio negali nuslėpti.

„Tik nesakykite, kad „Pieno baras“ užsidaro. Tomis pačiomis bandelėmis, pienu ir pieno kokteiliais, kitais patiekalais prekiausime ir toliau, tik patalpos kuklesnės“, – įspėjo ponia Danutė.

Pernai rugsėjį duris atvėręs mielinėmis bandelėmis ir pieno kokteiliais kvepiantis senasis „Pieno baras“ Laisvės alėjoje suteikė vilčių, kad pėsčiųjų gatvė po truputį atgimsta. Deja, praėjusį sekmadienį baro durys užsivėrė. Didelės rodyklės nukreipia praeivius į S.Daukanto gatvėje veikianti mažąjį „Pieno barą“.

D.Černiuvienė džiaugiasi, kad neuždarė mažojo baro, kuris bene devynis metus veikė buvusios ledainės patalpose. Moteris ir toliau pasiryžusi džiuginti kauniečius be puriklių ir konservantų kepamomis bandelėmis su cinamonu, aguonomis ir kitais skanėstais. Per pietus čia galima suvalgyti cepelinų, bulvių plokštainio ar varškės apkepo, atsigaivinti stikline pieno arba pasimėgauti pieno kokteiliu. Tačiau baro direktorė neslepia – perkančiųjų labai sumažėjo.

„Pažiūrėkit, kokia ta Laisvės alėja – ji tuščia. Turistai čia neina, nes nėra ką rodyti, nebent tuščias vitrinas“, – situaciją apibūdino „Pieno baro“ šeimininkė.

Elektros kaina pribaigė

Padavusi vyrams kibirą varžtams nuo ardomų baldų sudėti, D.Černiuvienė nurenka tuščias stiklines nuo staliuko lauke ir trumpam prisėda. „Net akys užtino ir burnoj kartu nuo tų visų rūpesčių“, – perbraukia ranka kaktą moteris. Jai sunku žiūrėti į ardomą barą, kuriam pernai iš naujo įrengti atiduota daug širdies ir sveikatos.

„Po Naujų metų pabrangusi elektra viską suėdė“, – kone pagrindinę priežastį, kodėl „Pieno baras“ priverstas susispausti, įvardijo verslininkė. Bandelėms kepti, kitiems patiekalams gaminti vien elektrai kas mėnesį buvo išleidžiama 2,5–3 tūkst. litų. „O kur dar kiti mokesčiai, atlyginimai“, – vardijo direktorė.

Iš miesto valdžios verslininkė sulaukė tik žodinio palaikymo. Buvo svarstymų apie Turto mokesčio lengvatą, tačiau koją pakišo formalumai.

Baro direktorė pastebi ir daugiau dalykų, dėl ko nepavyko išsilaikyti taip, kaip buvo planuota. Kai sausį pensininkai gavo mažesnes pensijas, ir „Pieno bare“ lankytojų gerokai sumažėjo. Skaičiuoti išlaidas vertė ir šildymo sezonas.

„Pienas ir bandelė – specifinė prekė, o mūsų klientai – pensininkai ir vaikai. Sekmadieniais po Mišių moterys pasiimdavo kavos, brendžio, plaktos grietinėlės, užsėsdavo visus staliukus“, – prisiminė ponia Danutė.

Ji prisipažino bandžiusi kauniečius vilioti picomis ir kitokiais skanėstais, bet naujovės nepasiteisino.

Mėgsta kitokias bandeles

„Labai retas miestas vasarą, nes žmonės atostogauja. Paprastai pavasarį prekyba pagyvėdavo, deja, šiemet šito nepajutome“, – apgailestavo ponia Danutė.

Pagerėjimo D.Černiuvienė artimiausiu metu nesitiki ir paklausta, ar dar kada nors ryšis atgaivinti senąjį „Pieno barą“, tik palinguoja galvą. Ji iš patirties žino, kad bandelių pirks mažiau rudenį, kai mieste įjungiamas šildymas.

Nors rugsėjį po atostogų į Kauną susirenka studentai, dažnai užsukantys užkąsti bandelių su kakava ar kava, „Pieno baro“ direktorė į juos vilčių taip pat nededa. Ji jau pasidomėjo, kad šiemet aukštosios mokyklos priėmė mažiau studentų. „Jeigu studijuos iki 40 proc. mažiau jaunimo, pažiūrėkit, kiek burnų sumažės. O mokslas dabar brangus, už jį reikia mokėti, tad kitiems dalykams mažai pinigų belieka“, – pastebėjo verslininkė.

Moteris žino, kad iš provincijos suvažiavę studentai „Pieno baro“ bandelių labai nevertina. Jiems patinka tos, kuriomis prekiauja didieji prekybos centrai.

„Prieš 8 metus „Merkurijuje“ veikusi „Maxima“ mus prarijo. Jaunimas prisipirkdavo ten išpūstų bandelių, o pas mus nusipirkdavo pieno arba kakavos. Gaudavome litą už pieną ir tik sušluodavome likusius trupinius“, – anuomet „Pieno baro“ uždarymo priežastis prisiminė moteris. Tuomet baro patalpose buvo įsikūręs bankas. Dabar duris turėtų atverti vaistinė.

Skaičiai

300 – tiek bandelių kasdien iškepa „Pieno baro“ moterys

20 – tiek litrų pieno per dieną išgeria „Pieno baro“ lankytojai

Ištikimiems lankytojams gaila

Jonas, kaunietis

Netoli dirbu, tai pasitaiko, kad užsuku į „Pieno barą“. Pietus reikia valgyti namie, o čia ateinu užkąsti. Daugiau kaip 10 litų neišleidžiu. Perku bandelių, kavos. Gaila, kad ten užsidaro, nes buvo erdviau, gražiau. Studentai galėtų daugiau bandelių valgyti, tada ir „Pieno barui“ būtų lengviau.

Vida Stankevičienė, kaunietė

Kai tik būnu centre, negaliu praeiti pro „Pieno barą“. Čia man kaip namai, šeimininkė labai maloni, pabendraujame. Perku bandelių, pieno kokteiliai labai skanūs. Namo nešuosi varškės apkepo, kuris čia labai skanus. Didžiajame bare buvo gražiau, gaila, kad jo nebebus, bet ir į mažesnį visada ateisiu. Vasarą staliukai lauke yra, tik žiemą bus blogiau, nes norisi šiltai šilto pieno ar kakavos išgerti.


Šiame straipsnyje: pieno baras

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių