Pensininkų mitinge - kalbos apie revoliuciją bei raginimai teisti valdžią (papildyta)

Ketvirtadienį prie Vilniaus koncertų ir sporto rūmų dėl mažinamų pensijų protestavo senjorai. Mitinge dalyvavę politikai iš opozicijos ragino dabartinę valdžią teisti ir kalbėjo apie taikią oranžinę revoliuciją šalyje.

Kitaminčiai - netoleruojami

Į Pensininkų partijos bei Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos organizuotą mitingą susirinkę keli tūkstančiai žmonių laikė plakatus su užrašais „Mūsų darbas - jūsų pensijos", "Pensijos Kubiliui neatiduosime", " ir kitus.

Protesto akcija neapsiėjo be incidentų. Renginio pradžioje tarp piketuotojų pasirodžiusi vyresnio amžiaus moteris laikė iškėlusi plakatą, kuriuo reiškė paramą premjerui Andriui Kubiliui.

Piketo dalyviai to netoleravo - moteris buvo užpulta, jos plakatas sudraskytas, tačiau, laimei, kitamintei pavyko išnešti sveiką kailį.

Virvės su kilpomis -  A.Kubiliui ir L.Diniui

Galimybės nemokamai pasireklamuoti nepraleido būrys opozicijos politikų. Tarp mitingo dalyvių šmėžavo Seimo Darbo partijos frakcijos nariai Virginija Baltraitienė, Mečislovas Zasčiurinskas, socialdemokratas Algirdas Butkevičius, frakcijos "Tvarka ir teisingumas" nariai Valentinas Mazuronis, Julius Veselka, Petras Gražulis, neparlamentinės partijos "Frontas" lyderis Algirdas Paleckis. Dauguma jų noriai ėmė garsiakalbius ir pliekė valdžią.

Mitinge netrūko ir šou elementų. Parlamentaras Petras Gražulis į protesto akciją atsinešė dvi virves su kilpomis. Vyras susirinkusiems paaiškino, kad viena skirta A.Kubiliui, kita - frakcijos „Viena Lietuva“ seniūnui Laimontui Diniui. Politikas sakė šias virves Seime įteiks minėtiems kolegoms.

Portalas primena, kad „Vienos Lietuvos“ frakcija laikoma išdavusi opoziciją - trečiadienį balsuojant dėl pensijų ir socialinių išmokų mažinimo penki jos nariai nedalyvavo balsavime, nors antradienį ši frakcija šiuo klausimu pasisakė „prieš“. Manoma, kad būtent šios frakcijos „dėka“ Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinasis įstatymas nebuvo atmestas.

V.Mazuronis: šitą valdžią reikia teisti

Mitinge buvo gausu nevienareikšmiškai vertintinų pasisakymų. Akcijoje dalyvavęs radikaliais pareiškimais garsėjančios partijos „Frontas“ lyderis Algirdas Paleckis kalbėjo apie taikią revoliuciją ir kvietė kovoti už darbo žmones.

„Lietuvai reikalinga taiki oranžinė revoliucija“, - kreipdamasis į akcijos dalyvius sakė A.Paleckis.

Protesto akcijoje pasisakęs opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis aiškino, kad dabartinę valdžią reikia teisti. „Jie meluoja mums, jie meluoja jums. Šitą jų (valdančiųjų - red.past.) buldozerį galima sustabdyti tik vienu būdu - šitą valdžią reikia teisti“, - tikino V.Mazuronis, o šį jo pasiūlymą minia palydėjo pritarimo šūksniais.

Laiškais dėkojama už pensijų sumažinimą?

Politikas mitingo dalyviams aiškino neva trečiadienį ministras pirmininkas Andrius Kubilius teigęs, jog pensininkai pritaria pensijų sumažinimui. „Mielieji, vakar Seime premjeras A.Kubilius sakė: „Aš gaunu daug laiškų iš pensininkų, kurie dėkoja man už pensijų sumažinimą“, - tariamus ministro pirmininko žodžius susirinkusiems perteikė V.Mazuronis.

Minia reagavo audringai - pasigirdo švilpimas, šūksniai „gėda!“, „melas!“.

Savo ruožtu opozicijai taip pat priklausantis Julius Veselka susirinkusiems aiškino neva dabar einama klaidingu ekonomikos keliu. Jo tikinimu, reikia judėti link socializmo.

Progos pasisakyti nepraleidęs socialdemokratas Algirdas Butkevičius pažadėjo ginti pensininkų teises ir žadėjo „prie šio klausimo sugrįžti pavasario sesijoje“.


Šiame straipsnyje: pensininkaimitingas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių