Pensininkas: antstolė paliko be cento

Kauniečio bandymas sunkmečiu prisidurti prie pensijos iš statybos ir remonto darbų baigėsi liūdnai: įklimpęs į skolas dabar kaunietis liko be pajamų minimaliems poreikiams patenkinti.

Areštavo sąskaitas

Nesėkminga statybos ir remonto veikla pensininką Joną Juškauską įklampino į skolas. Šiuo metu didžiausias vyriškio galvos skausmas yra 7,3 tūkst. litų skola bendrovei "NTA ir Ko". Grąžinti pinigus, net ir dalimis, sekasi sunkiai, nes vienintelės stabilios J.Juškausko pajamos yra kukli senatvės pensija.

Nesulaukusi pinigų bendrovė "NTA ir Ko" kreipėsi į teismą. Jam pasibaigus įmonės naudai, prasidėjo išieškojimo procesas.

"Vienintelis mano pragyvenimo šaltinis yra senatvės pensija, iš jos moku nesumokėtus mokesčius "Sodrai", - aiškino J.Juškauskas. - Praėjusių metų lapkritį antstolė nuskaičiavo nuo sąskaitos visą likusią pensiją ir paliko mane be jokių lėšų minimaliems poreikiams patenkinti."

Žinodamas, kad antstoliai neturi teisės nuskaityti visos pensijos, skolininkas paskambino antstolei Audronei Adomaitienei ir paprašė grąžinti pinigus. J.Juškauskas į antstolės kontorą pristatė dokumentą, įrodantį, kad į tam tikrą sąskaitą jam pervedama senatvės pensija.

"Po savaitės antstolė grąžino senatvės pensiją, bet visą tą laiką buvau be cento kišenėje ir iš antstolės nesulaukiau jokio atsiprašymo", - piktinosi vyriškis.
Tęsiasi teismų maratonas

J.Juškauskas sako suprantąs, kad antstoliai dirba savo darbą, tačiau esą dabar jam grąžinti skolą nepaprastai sunku.

"Šiai įmonei nesumoku ne iš piktavališkų paskatų, bet dėl to, kad kitos įmonės man skolingos ne vieną tūkstantį litų", - pasakojo dirbantis pensininkas. Jis deda viltis į besitęsiantį teismų maratoną, kuriam pasibaigus galbūt pavyks atgauti dalį skolos.
"Praėjusių metų kovą kreipiausi į teismą siekdamas gauti pinigų iš didžiausio skolininko, bet procesas dar nesibaigęs", - apgailestavo J.Juškauskas.
Jis tikisi antstolės supratingumo: esą būtų idealu, jeigu pinigus ji išskaitytų, kai su J.Juškausku atsiskaitys jo įmonės skolininkai.

"Kartą atėmusi paskutinius pinigus, antstolė šį vasarį ir vėl nuskaitė mano pensijos lėšas. Gal ji vykdo pensininkų genocidą, o gal yra labai prastos atminties?" - piktinosi pensininkas.

Antstolė: pinigus grąžinau

Paklausta, ar prisimena pensininko Jono Juškausko atvejį, antstolė Audronė Adomaitienė atsiduso: "Žinau aš jį, jis jau visur kreipėsi."

Esą, vos tik gavusi J.Juškausko skundą, antstolė grąžino jam pinigus ir panaikino areštą sąskaitai, į kurią pervedami senatvės pensijos pinigai.

"Mes, antstoliai, nematome, į kurią sąskaitą žmogui pervedama pensija, nežinome pinigų kilmės, nes bankai, vadovaudamiesi duomenų apsaugos reikalavimais, tokios informacijos neteikia", - sakė A.Adomaitienė.

Esą, jeigu ji būtų žinojusi, kad sąskaitoje yra pensija, būtų nuskaičiusi 20 proc. sumos skolai dengti, nes tiek nurašyti leidžia įstatymai. Antstolės vertinimu, duomenų apsaugos reikalavimai apsunkina darbą antstoliams ir sudaro nepatogumų skolininkams.

"J.Juškauskas nėra tas žmogus, kuris blogai gyvena. Jeigu jam būtų taip skaudu dėl tų 430 litų, būtų greičiau į mane kreipęsis, - kalbėjo A.Adomaitienė. - Parašė raštų į Antstolių rūmus, į Teisingumo ministeriją, apšmeižė mane."


Šiame straipsnyje: pensininkai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių