Pensininkas: antstolė paliko be cento

Kauniečio bandymas sunkmečiu prisidurti prie pensijos iš statybos ir remonto darbų baigėsi liūdnai: įklimpęs į skolas dabar kaunietis liko be pajamų minimaliems poreikiams patenkinti.

Areštavo sąskaitas

Nesėkminga statybos ir remonto veikla pensininką Joną Juškauską įklampino į skolas. Šiuo metu didžiausias vyriškio galvos skausmas yra 7,3 tūkst. litų skola bendrovei "NTA ir Ko". Grąžinti pinigus, net ir dalimis, sekasi sunkiai, nes vienintelės stabilios J.Juškausko pajamos yra kukli senatvės pensija.

Nesulaukusi pinigų bendrovė "NTA ir Ko" kreipėsi į teismą. Jam pasibaigus įmonės naudai, prasidėjo išieškojimo procesas.

"Vienintelis mano pragyvenimo šaltinis yra senatvės pensija, iš jos moku nesumokėtus mokesčius "Sodrai", - aiškino J.Juškauskas. - Praėjusių metų lapkritį antstolė nuskaičiavo nuo sąskaitos visą likusią pensiją ir paliko mane be jokių lėšų minimaliems poreikiams patenkinti."

Žinodamas, kad antstoliai neturi teisės nuskaityti visos pensijos, skolininkas paskambino antstolei Audronei Adomaitienei ir paprašė grąžinti pinigus. J.Juškauskas į antstolės kontorą pristatė dokumentą, įrodantį, kad į tam tikrą sąskaitą jam pervedama senatvės pensija.

"Po savaitės antstolė grąžino senatvės pensiją, bet visą tą laiką buvau be cento kišenėje ir iš antstolės nesulaukiau jokio atsiprašymo", - piktinosi vyriškis.
Tęsiasi teismų maratonas

J.Juškauskas sako suprantąs, kad antstoliai dirba savo darbą, tačiau esą dabar jam grąžinti skolą nepaprastai sunku.

"Šiai įmonei nesumoku ne iš piktavališkų paskatų, bet dėl to, kad kitos įmonės man skolingos ne vieną tūkstantį litų", - pasakojo dirbantis pensininkas. Jis deda viltis į besitęsiantį teismų maratoną, kuriam pasibaigus galbūt pavyks atgauti dalį skolos.
"Praėjusių metų kovą kreipiausi į teismą siekdamas gauti pinigų iš didžiausio skolininko, bet procesas dar nesibaigęs", - apgailestavo J.Juškauskas.
Jis tikisi antstolės supratingumo: esą būtų idealu, jeigu pinigus ji išskaitytų, kai su J.Juškausku atsiskaitys jo įmonės skolininkai.

"Kartą atėmusi paskutinius pinigus, antstolė šį vasarį ir vėl nuskaitė mano pensijos lėšas. Gal ji vykdo pensininkų genocidą, o gal yra labai prastos atminties?" - piktinosi pensininkas.

Antstolė: pinigus grąžinau

Paklausta, ar prisimena pensininko Jono Juškausko atvejį, antstolė Audronė Adomaitienė atsiduso: "Žinau aš jį, jis jau visur kreipėsi."

Esą, vos tik gavusi J.Juškausko skundą, antstolė grąžino jam pinigus ir panaikino areštą sąskaitai, į kurią pervedami senatvės pensijos pinigai.

"Mes, antstoliai, nematome, į kurią sąskaitą žmogui pervedama pensija, nežinome pinigų kilmės, nes bankai, vadovaudamiesi duomenų apsaugos reikalavimais, tokios informacijos neteikia", - sakė A.Adomaitienė.

Esą, jeigu ji būtų žinojusi, kad sąskaitoje yra pensija, būtų nuskaičiusi 20 proc. sumos skolai dengti, nes tiek nurašyti leidžia įstatymai. Antstolės vertinimu, duomenų apsaugos reikalavimai apsunkina darbą antstoliams ir sudaro nepatogumų skolininkams.

"J.Juškauskas nėra tas žmogus, kuris blogai gyvena. Jeigu jam būtų taip skaudu dėl tų 430 litų, būtų greičiau į mane kreipęsis, - kalbėjo A.Adomaitienė. - Parašė raštų į Antstolių rūmus, į Teisingumo ministeriją, apšmeižė mane."


Šiame straipsnyje: pensininkai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Karštis provokuoja senjorų pyktį troleibusuose
  Karštis provokuoja senjorų pyktį troleibusuose

  Tarp keleivių Kauno troleibusuose kartais kyla konfliktų, apsiribojančių apsižodžiavimu. Dažniausiai tarpusavyje susibara vyresnio amžiaus žmonės. Kai kurie senjorai vienas kitam dėl menkniekių nepagaili aštresnių, net įžeidžiančių žo...

  15
 • Per diplomų įteikimo ceremoniją Kaune – ir piršlybos
  Per diplomų įteikimo ceremoniją Kaune – ir piršlybos

  Pirmadienį į Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) didžiąją salę rinkosi studijų baigimo diplomus atsiimti pasiruošę studentai ir jų artimieji. Ši iškilminga šventė vienai magistro studijas baigusiai merginai įsimins i&sca...

  10
 • Medžioklės parodoje – Lietuvos istorija ir pusantro tūkstančio trofėjų
  Medžioklės parodoje – Lietuvos istorija ir pusantro tūkstančio trofėjų

  Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje (Kauno r.) kvepia šienas, kaukši plaktukai, dūzgia grąžtai – kasdien besikeičiantys savanoriai medžiotojai rengia eksponatus didžiulei Medžioklės parodai. Jos atidarymas – birželio 23 d....

 • Kauniečiams – dar viena proga įsirengti svajonių kiemą
  Kauniečiams – dar viena proga įsirengti svajonių kiemą

  Pavasarį startavusi daugiabučių kiemų tvarkymo programa „Svajonių kiemas“ pranoko pirmines prognozes. Su kauniečiais pasirašytos net 58 sutartys, pagal kurias miestiečiai su savivaldybės finansine parama formuos sklypus, rengs techni...

  5
 • Po Lietuvą – automobiliu, dviračiais, pėsčiomis
  Po Lietuvą – automobiliu, dviračiais, pėsčiomis

  Turizmas auga taip sparčiai, kad Pasaulio turizmo organizacija XXI a. vadina turizmo revoliucija. Lietuviai taip pat daugiau keliauja, ir ne vien į užsienį. Pastarųjų metų turizmo tendencija – pažintinės kelionės po Lietuvą. Juk pas mus yra ti...

 • Kviečia į diskusiją apie Kauno modernizmo architektūrą
  Kviečia į diskusiją apie Kauno modernizmo architektūrą

  Šį antradienį 17 val. Kauno menininkų namuose vyks vieša diskusija „Kaunas 1919-1939 m.: sostinė, įkvėpta modernizmo judėjimo“, kurios metu visuomenei bus pristatyti nominacinės bylos pildymo pirmojo etapo rezultatai. ...

  1
 • Vaikai su negalia gerina Lietuvos rekordus
  Vaikai su negalia gerina Lietuvos rekordus

  Vieni plaukti nemoka, antri negali, o treti net ir negalėdami išmoksta. Su tėvų pagalba įveikęs gniuždančias daktarų prognozes, septyniolikmetis Saulius Šatinskas savo negalią pavertė stiprybe. Vaikinas prasiskynė kelią į tarptautine...

 • Bedarbiams Kauno regione – neterminuoti darbai
  Bedarbiams Kauno regione – neterminuoti darbai

  Iš 7966 gegužę Kauno teritorinės darbo biržos aptarnaujamose savivaldybėse registruotų laisvų darbo vietų tik 490 buvo numatytų terminuotam darbui. ...

  2
 • Naujovė Kauno mokyklose: pradės dvikalbį ugdymą
  Naujovė Kauno mokyklose: pradės dvikalbį ugdymą

  Šiuo metu Kauno mieste veikia per dvi dešimtis gimnazijų ir beveik tiek pat progimnazijų. Jau dabar kai kuriose iš jų greta valstybinės lietuvių kalbos ugdymas vyksta anglų, vokiečių, prancūzų kalbomis. Artimiausiu metu tokių &s...

  27
 • G. Labanauskas tikisi ekologinės produkcijos bumo
  G. Labanauskas tikisi ekologinės produkcijos bumo

  Kaune įsikūrusios vienintelės įstaigos Lietuvoje, vykdančios ekologinės gamybos ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų produktų sertifikavimą bei kontrolę, vadovavimą perėmęs Gintautas Labanauskas pristatė įmon...

  7
Daugiau straipsnių