Penktadienį į Vilniaus gatves išvažiavo šimtai dviratinkų

Penktadienį vakare Vilniuje įvykusio „Kritinės masės“ renginio metu finišavo socialinės kampanijos „Pirmoji taisyklė – saugumas!“ pavasario etapas. Jo metu dviratininkai buvo raginami nežiūrėti pro pirštus į saugos priemonių naudojimą. Anot projekto organizatorių, per tris mėnesius trukusį pirmąjį kampanijos etapą dviratininkams buvo išdalinta 2 tūkst. atšvaitų ir lankstinukų su svarbia eismo saugumo informacija.

Penktadienį Vilniuje vykusio birželio mėnesio „Kritinės masės“ renginio metu į sostinės gatves išvažiavo apie pusė tūkstančio dviratininkų.

Pirmieji projekto renginiai įvyko balandžio 29 dieną Šiauliuose ir Panevėžyje. Paskutinį gegužės penktadienį atšvaitai ir specialūs informaciniai bukletai buvo dalijami Kauno ir Klaipėdos dviračių entuziastams.

Projekto ambasadorė, geriausia 2011 metų Lietuvos sportininkė, pasaulio dviračių treko čempionė Simona Krupeckaitė džiaugėsi, jog vis daugiau dviratininkų naudoja saugos priemones.

„Pastebiu, kad Lietuvos gatvėse ir keliuose važinėjantys dviratininkai vis dažniau užsideda šalmą ar pasikabina šviesos atšvaitą. Tai vertinu kaip besiformuojančios dviračių kultūros požymį. Jei pažiūrėtume į tokias šalis kaip Nyderlandai ar Belgija, kur dviračiai yra itin populiarūs, pamatytume, kad absoliuti dauguma dviratininkų stropiai laikosi kelių eismo taisyklių reikalavimų“, - teigė S. Krupeckaitė.

Anot projektą inicijavusios Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos vadovo Eligijaus Masiulio, nepaisant teigiamų tendencijų, dauguma dviratininkų vistiek neskiria pakankamo dėmesio savo saugumui, tad projektas „Pirmoji taisyklė – saugumas!“ ir toliau ragins dviračių vairuotojus kelyje elgtis atsakingai.

„Šios socialinės kampanijos metu daugiausiai orientavomės į didžiuosius šalies miestus. Ateityje stengsimės  išplėsti veiklas į visus Lietuvos regionus, kur dviratininkų saugumo problemos taip pat yra labai aktualios“, - sakė susisiekimo ministras.

„Kritinė Masė“ – tai visame pasaulyje paskutinį mėnesio penktadienį vykstanti akcija, kurioje žmonės su dviračiais ir savaeigiu transportu važinėjasi miestų gatvėmis. Pirmoji „Kritinė masė“ įvyko 1992 metais San Franciske (JAV), šiuo metu ji vyksta daugiau nei 300 pasaulio miestų. Lietuvoje ši akcija pirmą kartą buvo surengta 2005 metais Vilniuje, šiuo metu „Kritinės masės“ renginiai taip pat vyksta Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Kėdainiuose, Šilutėje, Radviliškyje ir Alytuje.


Šiame straipsnyje: dviratininkaikritinė masė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Vingių Jonas

Vingių Jonas portretas
Kritinėj masėj ir Meras, kelti reitingus turėjęs, Dviratis šiandien madoje, net Švarcnegeris balnojo, Bet tas prakeiktas lietus, net ištirpdė jo planus, Baikt distancijos neteko, gal cukrinis dviratukas teko. Taigi, kaipgi, mūsų meras viešą renginį turėjęs, Ne iš kelmo tas Artūras, Buratino nosim dūręs, Diplomatas labai geras, su olandais kartu varęs, Jis oranžinį aukojo ir mainais modernų olandišką balnojo. Nes, kaip rodo patirimas, su oranžiniais „provalas“ grynas, Visus paliktus gatvėj išvogtus sendaikčių turguj radai, O olandiškas – tai geras, junta tai per Vilnių varęs, Net be šalmo ir liemenės, kol nelijo gatvėm aręs. Bet, kai lietutis smarkiau vėmė, dviratininkų gretos tirpti ėmė, Gal Artūras ir ištirpo, kaip arbatoj cukrus mirko, Stebis laikrodis varpinės, kur pradingęs Buratinas, Lyg startavo su olandais, tai kartu ir dingo brangiais. Sporte juk yra garbės taisyklė, baik distanciją, kaip pypkę, Šocikas vaikus mokino, gulintį nekulkit vyrai, Bet, pardon, gal jis neruko, dėl mados tik pypkę juto, Tai paaiškint tada galim, kad vaidinti ponas varė. Bet vis tiek labai malonu, matyti Merą kritinės masės kolonoj, O, kad galo jis nelaukė, juk namie jo Agnė laukė, O ir dviratį olandų juk per lietų saugot vertą brangų, Tad belieka palinkėti, kad kitą sykį iki finišo dardėtų.

frankas

frankas portretas
nesakyčiau, kad buvo "šimtai", labai mažai. Ar dėl orų ar dėl mero - sunku pasakyti. Ar arba kaip KM piktnaudžiama ministerijos akcija netenka pastebėti. Nuspėju, kad straipnis pagal ministerijos pranešimą spaudai, o ne pagal bet kokį dalyvį...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių