Patvirtintas S.Dariaus ir S.Girėno stadiono investicijų projektas

Kauno miesto taryba pritarė investicijų projektui dėl S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro stadiono rekonstrukcijos.

Investicijų projekte numatyta įrengti 520 vietų VIP tribūną, stadiono vejos šildymo sistemą, avarinį apšvietimą ir autonominę elektros energijos sistemą. Taip pat planuojama pritaikyti vietas neįgaliesiems, įrengti tribūną svečių komandos sirgaliams, rekonstruoti sanitarinius mazgus, suremontuoti stadiono apšvietimo bokštus, pakeisti potribūninės patalpos stogo dangą, įrengti tribūnų vandens nuvedimo sistemas.

Bendra stadiono rekonstrukcijos projekto vertė siekia 13,5 mln. litų. Preliminari projekto pradžia numatoma 2013 m. sausio mėn., pabaiga – 2014 m. gruodį.

Investicijų projekte numatomi du finansavimo šaltiniai – 12 mln. litų planuojama gauti iš Valstybės investicijų programos, o likusius 1,5 mln. litų ketinama skirti iš Kauno miesto savivaldybės biudžeto.

„Rekonstruotas stadionas labai reikalingas. Tačiau kai kas neatliko namų darbų, todėl mes vis dar neturime techninio projekto. Neturint jo, negalime tikėtis iškart gauti finansavimo. Kai bus parengtas techninis projektas, galėsime prašyti, kad stadiono rekonstrukcijos finansavimą Vyriausybė įtrauktų į Valstybės investicijų programą", – situaciją komentavo Kauno mero pavaduotojas Stanislovas Buškevičius.

Skaičiuojama, jog techniniam stadiono rekonstrukcijos projektui parengti reikės apie 1,2 mln. litų. Dėl šių lėšų savivaldybė kreipėsi į Kūno kultūros ir sporto departamentą.

S.Dariaus ir S.Girėno stadionas yra didžiausias šalyje. Jame įrengta 9180 sėdimų vietų žiūrovams. Tikimasi, kad rekonstravus stadioną UEFA stadionų licencijavimo komisija jam suteiktų 4 kategorijos lygį ir čia būtų galima organizuoti aukščiausio tarptautinio lygio futbolo varžybas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Algimantas

Algimantas portretas
Juokas pro ašaras, skaitau ir netikiu kas parašyta, 'Skaičiuojama, jog techniniam stadiono rekonstrukcijos projektui parengti reikės apie 1,2 mln. litų.' Nuo kada tokios kainos atsirado už projekto paruošimą? Koks jis bebūtų, netikiu, kad milijonus kainuotų. Eilinį kartą plaunami pinigai, nekitaip.

zz topas

zz topas portretas
Vokiečių bendrovės domisi galimybe pastatyti Kaune naują futbolo stadioną, atitinkantį UEFA reikalavimus. Rekonstruoti S.Dariaus ir S.Girėno stadioną vokiečiai atsisako. „Dvi bendrovės, bendradarbiaujančios su FIBA ir UEFA, išreiškė pageidavimą Kaune statyti modernų futbolo stadioną. Tuo suinteresuota ir Lietuvos futbolo federacija“, - po susitikimo su vokiečiais sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Vygantas Gudėnas. Vokietijos bendrovių „DEKRA Real Estate Expertise GmbH“ ir „STRABAG“ atstovams pasiūlyta rekonstruoti istorinį S.Dariaus ir S.Girėno stadioną, tačiau šio pasiūlymo jie atsisakė. „Kadangi šis stadionas yra saugomas paveldo objektas, jis privalo išlikti tokios pat formos, neviršyti aukštingumo reikalavimų, o vokiečiai nori pritaikyti tipinį projektą, kurį turi parengę“, - sakė V.Gudėnas. Vokiečiai pageidauja, kad jų pastatytas stadionas būtų naudojamas tik futbolui, ir žada tribūnas įrengti prie pat aikštės. S.Dariaus ir S.Girėno stadione yra bėgimo takai. Jame sportuoja ir lengvaatlečiai. „Dabar yra siūlomi du variantai - „Gintaro“ stadionas arba Karinių oro pajėgų teritorija Fredoje“, - sakė V.Gudėnas. Anot jo, savivaldybė sutiktų perduoti „Gintaro“ stadioną vyriausybei, kad ši perleistų jį Lietuvos futbolo federacijai. Tada apleisto stadiono vietoje galėtų iškilti naujas modernus stadionas. Dėl 20 hektarų teritorijos Fredoje reikėtų tartis su Karinėmis oro pajėgomis. Vokiečių bendrovės nežada prašyti pinigų iš savivaldybės, tik nori garantijų, kad pastatyto stadiono niekas iš jų neatims. „Jiems reikia žemės sklypo ir komunikacijų“, - tikino V.Gudėnas. Vokiečių norams turės pritarti ir Kauno miesto taryba. Galimybė statyti futbolo stadioną savivaldybei priklausančioje Nemuno saloje, kur dabar statomi Pramogų ir sporto rūmai, nesvarstoma. Numatyta, kad šioje teritorijoje turi likti parkas ir rekreacinės zonos.

kaunietis

kaunietis portretas
Nesusistvarko vicemeras S.B. aiskiai matosi. Atseit "kai kas neatliko namu darbu"? Ir ka? Finansavimo 2012 metais nera ir niekas nenubaustas? O vicemeras tik pakomentuoti sugeba.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių