Patarėja: šildymo kainos Vilniuje - dėl neskaidrių spekuliacijų

Lietuvos prezidentės patarėja žada, kad šalies vadovės inicijuotos Šilumos ūkio įstatymo pataisos netrukus sumažins šilumos kainas ir Vilniuje, kur lapkritį jos smarkiai išaugo dėl, kaip teigiama, 17 proc. padidėjusio suvartojimo. Anot Solveigos Cirtautienės, tai lėmė „neskaidrios spekuliacijos“.

„Rezultatus šio įstatymo pataisų su mažėjančia šilumos kaina galima pamatyti eilėje Lietuvos miestelių. Gaila, kad kol kas tos problemos nesisprendžia Vilniuje - aš manyčiau, kad tai yra, ko gero, įvairiausių neskaidrių spekuliacijų klausimas, kuris iš tiesų turėtų būti greitu laiku išsiaiškintas ir išspręstas, todėl jau artimiausiais mėnesiais turėtume pajusti tai savo sąskaitose“, - interviu Žinių radijui antradienį sakė šalies prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja S.Cirtautienė.

Prezidentės iniciatyva parengtas ir priimtas Šilumos ūkio įstatymo pataisas ji pavadino labai svarbiu žingsniu, kuriuo „iš esmės sprendžiamos šilumos punktų valdymo problemos ir vartotojams garantuojama teisė pasirinkti, kiek šilumos jie nori pirkti iš šiumos tiekėjo“.

„Šiomis įstatymo pataisomis buvo nustatyta, kad šilumos tiekėjas nebegalės reguliuoti šilumos suvartojimo name ir patys daugiabučio namo gyventojai turės galimybę pasirinkti namų šilumos įrenginių darbo režimą, per namo šilumos ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojus“, - kalbėjo S.Cirtautienė.

Valstybinė energetikos inspekcija pranešė jau pradėjusi tyrimą dėl didesnio nei įprastai šildymo suvartojimo Vilniuje lapkričio mėnesį. Išvadas žadama pateikti šios savaitės pabaigoje.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas pirmadienį pareiškė, jog toliau ketinama aiškintis, kodėl Vilniuje palyginti šiltą lapkritį buvo sunaudota gerokai daugiau šilumos ir smarkiai išaugo sąskaitos už šildymą. Jo tvirtinimu, Prancūzijos koncerno „Dalkia“ valdomos bendrovės „Vilniaus energija“ atsakymai ministerijos netenkina.

Tuo tarpu „Vilniaus energija“ atmeta kaltinimus dėl didesnio šilumos suvartojimo - pasak įmonės komercijos direktoriaus Rimo Germano, įmonė nuo lapkričio nebeatsako už vidaus šildymo sistemas, be to, jai uždrausta naudotis automatika, todėl skaitiklių rodmenys buvo nurašyti anksčiau ir taip prie lapkričio prisidėjo papildomos 3 dienos. Jo teigimu, lapkritis buvo 0,8 proc. šaltesnis nei pernai.

Energetikos ministerija teigia, kad niekas nepasikeitė, ir jei gyventojai nepasirinko kitaip, šildymo sistemas toliau prižiūri „Vilniaus energija“.
Priimant Lietuvos prezidentės inicijuotas Šilumos ūkio įstatymo pataisas, teigta, kad jos atpigins šilumą šalies vartotojams.


Šiame straipsnyje: šildymasšilumos kaina

NAUJAUSI KOMENTARAI

Vartojimo fondas

Vartojimo fondas portretas
Sutrikusi pinigų apyvarta vartojimo sferose. Nėra pajamų, nėra mokėjimų, susidaro trūkumai biudžete. Jau nors vartotojišką sritį, galėtų normaliai patvirtinti. Jei visų profesijų darbuotojams reikia pavalgyti, tai kodėl mokytojus marina? Mano duoną suvalgo nespecialistai.

Miestiete

Miestiete portretas
Gyvenu Klaipedos pietineje dalyje, Smilteles gatveje, antrame namo aukste. Radiatoriai vos silti, nakti is vis beveik salti, o saskaita atejo didele. Kur suvartoti pamineti saskaitoje kilovatvalandziai, neaisku... Ir uz ka mes turime moketi? O kai dar atsals orai, ka tada daryti? Miegoti su kailinais?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių