Paskutinė Vilnių sukrėtusi žmogžudystė - dėl pinigų

Penktadienį Riešėje įvykdytas žiaurus nusikaltimas priminė paskutinį kartą Vilnių sukrėtusią žmogžudystę, kai žiauriai dėl pinigų buvo nužudytas verslininkas Darius Vaisėta įvykdyta šių metų birželio 10 d.

Keturi šio nužudymo organizatoriai ir vykdytojai teismo laukia suimti. Tai vilniečiai - 22 metų Romanas Mironiukas, 21 metų Monika Elenbergaitė, 21 metų Mantas Adomavičius bei 21 metų Pasvalio gyventojas Laurynas Druteika.

Verslininko užpuolimas buvo planuotas iš anksto. Pas LUX PRO vadovą dirbusi M.Elenbegraitė savo draugui M.Adomavičiui buvo prasitarusi, jog verslininkas su kuriuo ji palaikė itin draugiškus ryšius ir buvo skolinga 4,2 tūkst. litų dažnai vartoja alkoholį, todėl, kad nepamirštų banko kortelių PIN kodų, nešiojasi juos užsirašęs.

Dažnai ji pasakodavo ir apie itin brangius D.Vaisėtos nešiojamus papuošalus – pusės milijono vertės auksinę grandinėlę ir 200 tūkst litų kainuojantį žiedą su briliantais.
Išgirdę, kad D.Vaisėta yra turtingas, kompanija nusprendė jį apiplėšti.

Taip ir buvo padaryta. M.Elenbergaitė nurodė, kur gyvena jos viršininkas ir nusikaltėliai įsibrovę į jo namus, pavogė juvelyrinių dirbinių už beveik 115 tūkst. litų.

To jiems neužteko. Buvo nuspręsta verslininką apiplėšti dar kartą. M. Elenbergaitė išviliojo verslininką į užmiestį, kur jo jau laukė gerai pasiruošę ginkluoti nusikaltėliai.

Keturiais šūviais nušovę D.Vaisėtą, budeliai jį iki pusės išrengė ir pusnuogį įvertė į šalia fermos rastą iškastą duobę.
Tada kompanija pradėjo smagiai gyventi – važiavo apsipirkti į Rygą, nuėmė nuo D.Vaisėtos sąskaitos pinigų.

Po savaitės nusikaltėliai grįžo į nusikaltimo vietą, mat susigriebė, kad skubėdami atsikratyti lavonu, pamiršo nuo jo nuimti grandinėlę ir žiedą apie kurį pasakojo M.Elenbergaitė. Kapas vėl buvvo iškastas ir užkastas. Pasirodė, jog papuošalai nebuvo tokie vertingi kaip atrodė.  

Keturiasdešimtmetis buitine technika prekiaujančios bendrovės LUX PRO vadovas iš savo namų Balžio gatvėje automobiliu „Mercedes Benz“ išvažiavo birželio 10 d. Vyras dažnai išvykdavo verslo reikalais, tačiau, kai jis negrįžo savaitę ir neatsiliepinėjo telefonu, draugė sunerimo.

Birželio 17 d., apie 18.55 val., ji kreipėsi į sostinės 5-ąjį policijos komisariatą. Buvo paskelbta D.Vaisėtos paieška.
Įtariami žudikai buvo sulaikyti liepos 14 d. Juos apklausiant paaiškėjo, kad verslininko lavonas paslėptas apleistoje fermoje Vilniaus rajone, netoli Siužonių kaimo. Kūną žudikai buvo paslėpę duobėje, užvertę žemėmis ir akmenimis.

Vėliau teisme paaiškėjo, kad tiesioginis šios egzekucijos vykdytojas buvo L.Druteika. Jis teisme tikino, jog nušauti verslininką buvo priverstas, nes Romanas Mironiukas ir Mantas Adomavičius dėl, kaip jiems patiems atrodė, svarbių  priežasčių tai padaryti atsisakė.

Pagrindinis  žmogžudžių argumentas, kodėl tai turi padaryti L.Druteika buvo šio galvos trauma. Atseit, jis nuolat vartoja raminamuosius vaistus, todėl nebus nuteistas. Blogiausiu atveju sėbrai žadėjo pagalbą – gerą advokatą.

L.Druteika į verslininką paleido keturias kulkas. Pirmasis šūvis vyrą tik sužeidė, teko šauti dar kartą. Po to R.Mironiukas dar keletą kartų akmeniu smogė vyrui per galvą.


Šiame straipsnyje: žmogžudystė vilniuje

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių