Pasaulio vyrų krepšinio čempionatas: kur žiūrėti Vilniuje?

Nuo šeštadienio Lietuva, kaip ir visas pasaulis, vėl gyvens krepšiniu – Turkijoje prasidės Pasaulio vyrų krepšinio čempionatas. Jo nekantriai laukia ne tik sirgaliai, bet ir verslininkai.

Perka papildomas kėdes

Sostinės barų savininkai vėl ruošiasi lankytojų antplūdžiui. Atrodo, ką tik pasibaigė futbolo čempionatas, o jau atėjo metas užleisti stalus ir bokalus krepšinio aistruoliams. Barų savininkams nieko net keisti nereikia: ekranai vis dar iškabinti, kreidos rezultatams rašyti neišnaudotos ir personalas dar nepamiršo, kaip reikia suktis rekordiniu greičiu.

"Po futbolo čempionato jau atsigavome, įsibėgėjome, dabar laukiame krepšinio. Jei būdavo lietuviams įdomesnės futbolo varžybos paprastai pas mus visos vietos būdavo užimtos, todėl dabar atsivežėme daugiau stalų, bandysime visus sutalpinti", – sakė sporto baro "Stars&legends" projektų vadovas  Matas Niparavičius.

Beveik visi didieji staliukai baro viduje rezervuoti jau dabar, čempionatui dar neprasidėjus. "Liko tik dviviečiai, triviečiai staliukai, gal  tik koks vienas didesnei kompanijai. Tačiau lauke mes pastatėme didelį ekraną, daug skėčių, visus norinčius priimsime ten", – žadėjo jis. Vien šiame bare čempionatą galės stebėti apie 250-270 sporto aistruolių.

"Nieko labai nekeisime nuo futbolo čempionato – bus projektorius, akcijos gėrimams, žinoma, gera atmosfera. Tik kėdžių reikės daugiau nupirkti, nes jei per futbolą žmonės vos tilpdavo, per krepšinį turbūt dar daugiau sulauksime", – spėjo "Play club" vadovas Evaldas Zubrickas.

Kavinėje-bare "Chaplin" žiūrėti futbolo neleido techninės galimybės, tačiau krepšinio čempionatą jie pasitinka pasiruošę. Kieme bus pastatytas didelis ekranas, kuriame bus transliuojamos visos varžybos, kurias žais lietuviai. "Jeigu kažkam krepšinis neįdomus, galės atsisėsti nuošaliau, bet visiems norintiems tikrai suteiksime galimybę matyti varžybas", - sakė "Chaplin" atstovė Aušra Girtaitė.Finansinė nauda nedidelė

Barų "Woo" ir "Briusly" atstovas Rolandas Jarušauskas žadėjo, kad šiuose baruose lankytojams taip pat bus sudaryta galimybė stebėti varžybas. "Žinoma, galės žiūrėti. Tačiau iš tikrųjų finansinė nauda barams iš to nedidelė. Žmonės ateina tiesiog dėl to, kad nepraleistų svarbaus įvykio, užsisako bokalą ar du alaus, tačiau mums jie esmės nekeičia", – neslėpė jis.

Baro "Misterija" vadybininkas Linas Stadalius džiaugėsi, kad nors tokių perkančių tik po bokalą ar du alaus taip pat pasitaiko, čempionatas pasitarnauja kaip proga rasti daugiau nuolatinių lankytojų. "Mums nesvarbu, kiek žmogus užsisako. Galvojame globaliau – atėjo, patiko, ateis ir kitą kartą", – sakė jis, pažadėdamas kad šiame bare bus galima ne tik žiūrėti varžybas, bet ir dalyvauti įvairiuose žaidimuose, kiekvieną kartą veiks totalizatorius, baras skirs specialius prizus.

"Nekeliame klausimo, verta ar neverta. Jei atidarai barą, tai ne tik dėl savęs. Jei žmogus žiūri varžybas ir jam pakanka vieno alaus bokalo, mes džiaugiamės, kad jis jį geria pas mus", – sakė baro "Chaplin" atstovė.

Be žaidimų ir totalizatorių barai taip pat bando konkuruoti ir specialiomis kainos ar akcijomis. Pavyzdžiui, restoranas "Wall St" rezervavusiems staliuką varžybų metu pirmą alaus bokalą žada parduoti už 1 centą.

Didžiausias ekranas Vilniuje

Varžybas čempionato metu galėsite stebėti ne tik baruose ar namie. Tiems, kuriems geriausios varžybos tos, kurias kartu žiūri kuo daugiau bendraminčių, sirgti už savo komandą kviečia "Siemens" arena. Specialiai sumontuotame 20x10 metrų dydžio vaizdo ekrane varžybas galės stebėti 6 tūkstančiai žiūrovų.

"Kadangi ne visi gali nuvykti į čempionatą Turkijoje, pasistengsime, kad čempionato rungtynes „Siemens“ arenoje stebintys žiūrovai dėl to nesikrimstų ir patirtų visas Turkijoje besiliejančias emocijas, tarsi viskas vyktų šalimais. Ten verdančias žiūrovų aistras ir krepšininkų kovą matysime per didžiausią Vilniuje ekraną, o arenoje tvyrančias pergalės nuotaikas ir karštą atmosferą dar labiau pakaitins įvairūs žaidimai, konkursai bei prizų lietus“, –  žadėjo „Siemens“ arenos renginių skyriaus direktorius Juras Vėželis.

Tačiau varžybas nemokamai čia galės stebėti tik turintys Omni ID kortelę. Kitiems už įėjimą teks sumokėti po 5 litus.

Kviečia rinktis senamiestyje

Krepšinį nemokamai taip pat bus galima žiūrėti Rotušės aikštėje. Čia jį transliuos TV3 televizija. "Pastatysime ekraną, kuris bus gerai matomas iš lauko kavinių, esančių aikštėje. Kas nori, gali ir savo kėdučių atsinešti – viskas paliekama aistruolių laisvei", – sakė TV3 atstovė spaudai Rita Markeliūnaitė. Ji perspėjo, kad savaitgalį ekranas dar gali būti pastatytas nelabai patogiu žiūrovams kampu, nes aikštėje vyks Baltramiejaus mugė, bet po to viskas turėtų susitvarkyti.

Varžybas taip pat bus galima stebėti Šiuolaikinio meno centro kiemelyje. Čia ruošiamasi pastatyti ekraną ir palapines, kad lankytojai turėtų kur pasislėpti, jei užklups lietus.

Vilniaus kavinės ir barai, kur bus stebimas Pasaulio krepšinio čempionatas 2010

"Artistai" (Šv. Kazimiero 3)
„Play club“ (Pamėnkalnio g. 17/3)
„Woo“ (Vilniaus g. 22)
„Briusly“ (Islandijos g. 4)
„Vasaros terasa“ (Vilniaus g. 39)
„Misterija“ (Totorių g. 18)
„Būsi trečias“ (Totorių g. 18)
„Paparazzi“ (Totorių g. 3)
"Chaplin" (Labdarių 7/Totorių 11)
„Route 66“ (Konstitucijos pr. 12)
„GCW“ (Vienuolio g. 4)
„Post scriptum“ (Gedimino pr. 7)
„Banzai“ (Šv. Ignoto g. 14)
„Pogo“ (Vilniaus g. 12)
„Satta“ (Vilniaus g. 16 )
„Cafe de paris“ (Didžioji g. 1)
„Užupio kavinė“ (Užupio g. 2)
"Balti drambliai" (kiemelyje) (Vilniaus 41)
„Prie universiteto“ (Dominikonų g. 9)
"Brodvėjus" (Mėsinių 4/Vokiečių 4)
"Wall St" restoranas (Lvovo 25)

Jei žinai kitų šaunių vietų Vilniuje, kur galima žiūrėti krepšinį - rašyk portalas@diena.lt ir mes papildysime sąrašąNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių