Parodoje „Ką pasėsi...“ - krizės nė kvapo

Akademijos miestelį ketvirtadienį užplūdo automobiliai, minia žmonių ir keptų dešrelių kvapas. Iki šeštadienio čia vyks tradicinė žemės ūkio paroda "Ką pasėsi...".

Kamštyje - valandą ir ilgiau

Greitkeliu "Via Baltica" ketvirtadienį važiavusių vairuotojų ties Akademijos miesteliu laukė nemaloni staigmena - iki Č.Radzinausko tilto nusidriekė eilė automobilių.

"Kol nuvažiuosiu į Akademiją, ir paroda bus pasibaigusi", - piktinosi ūkininkas iš Varėnos.

Eismą prižiūrėję pareigūnai apgailestavo, kad kamščio išvengti nepavyko, nes pasiekti Akademiją nėra kito kelio. Jie pabrėžė, kad "kamštis juda", nes dauguma vairuotojų tvarkingai laukia eilėje, o gudručių, užlendančių eilės pradžioje, beveik nėra.

Pasiekę Lietuvos žemės ūkio universiteto teritoriją vairuotojai susidūrė su parkavimo problema, mat visas Akademijos miestelis buvo sausakimšas. Pagrindinių gatvių pakraščiuose ir daugiabučių kiemuose vargiai buvo galima rasti laisvą vietą automobiliui.

Kauniečiai ir miesto svečiai čia sugužėjo pasidairyti po 20 ha teritoriją, kurioje ekspozicijas įsirengė prekybininkai iš visos šalies ir užsienio.

Mugėje - miesto svečiai

Rusų kalbos mokytoja iš Biržų Elena Narkevičienė ketvirtadienį atsikėlė anksčiau nei įprastai. Įsidėjusi kelis pirkinių krepšelius ir santaupų, ji su drauge išskubėjo į autobusų stotį.

"Trys valandos kelio ir mes jau čia, - pasakojo laisvadienį dėl parodos pasiėmusi moteriškė. - Turiu didelį kiemą, kuriame pasisodinsiu naujų gėlių. Parodoje pirkti apsimoka, nes galima nusiderėti, o ir pasirinkimas didesnis".

Azalijų, rožių ir įvairių žieminių gėlių sodinukams E.Narkevičienė išleido daugiau kaip 200 litų.

Ūkininkė iš Šakių rajono Loreta mugėje įsigijo krūmelių, braškių daigų, sėklų žolei, svogūninių augalų.

"Vyrai nuėjo prie traktorių, o aš - į sodinukų skyrių", - pasakojo ūkininkė Loreta. Valandą pasivaikščiojusi po ekspozicines erdves ji išleido 70 litų, bet tuomet dar nebuvo įsigijusi visko, ko reikia.

Pasidairyti, o ne pirkti į mugė atžingsniavo būrelis šešiamečių iš Noreikiškių lopšelio-darželio "Ąžuolėlis".

"Pirkome riestainių po litą", - paklausti, ką matė mugėje, choru atsakė vaikai.
Iš Kelmės rajono su šeima į parodą atvykusi Jūratė tikino, kad "Ką pasėsi..." galima įsigyti reikalingų ūkyje prekių ir sužinoti apie naujas technologijas.

Pirkėjai derisi, bet perka

Parodoje, kaip ir anksčiau, dideli ekspozicijos plotai skirti žemės ūkio technikai, statybos technikai ir įrangai, vandentvarkos ir šilumos ūkio įrangai. Čia galima rasti trąšų ir augalų apsaugos priemonių, produktų gyvulininkystei ir fermų įrangos.
Gausi prekių pasiūla - daržininkams, sodininkams ir gėlininkams. Parodoje galima išvysti ir įsigyti kombainų, visureigių ir kitokių specialių automobilių žemės ūkiui. Savo prekes čia siūlo kaimo amatininkai ir tautodailininkai.

Iš Akmenės sodinukų atvežęs Rimantas Lizdenis vos spėjo suktis, kilnodamas sodinukus prieš juos besirinkusius pirkėjus, aiškindamas apie priežiūrą ir naujas rūšis.

"Domisi, perka, bet iš šito verslo nepralobsi", - kuklinosi R.Lizdenis. Obelų, vyšnių, abrikosų ir kitokių sodinukų iš jo galima nusipirkti už maždaug 20 litų.

Varžytuvės dėl pirkėjo

Steponas ir Janina Dudriai iš Grūto kaimo Druskininkų rajone klientus pasitinka su šūkiu "Daug kas sėklomis prekiauja, bet geriausios tik pas mus. Jei su meile jas pasėsi, garantuojam, derlius bus!".

Įvairiausių sėklų ir augalų atvežę Dudriai sako, kad pirkėjų netrūksta, tačiau visi bando nusiderėti.

Stalius iš Zapyškio Remigijus Žvykas į mugę atgabeno medinių sodo puošmenų - vėjarodžių. Dailūs malūnėliai kainuoja 200-300 litų.

Krepšiai iš vytelių prekiaujanti Aldona iš Kazlų Rūdos tikino, kad krizės mugėje nesijaučia. Esą žmonės perka ne tik mažesnius, bet ir masyvius krepšius.

Dvidešimties avilių šeimininkas Juozas Songaila tradiciškai į mugę atvežė medaus bei grikių lapų arbatos, o amatininkai Strašauskai - molinių sodo skulptūrėlių.

Įspūdingu nauju vilkiku su apžiūros aikštele į parodą atvyko olandas Nico Selling.

"Atvažiavau ne parduoti, bet pareklamuoti "Firestone" padangas. Svarbiausia reklama, o pirkėjai susiras mus, kai jiems prekės reikės", - pasakojo N.Selling, kuris mugei pasibaigus vyks į panašias parodas Švedijoje, Estijoje, Italijoje.


Šiame straipsnyje: ką pasėsi

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kauniečius šildė maltiečių sriuba
  Kauniečius šildė maltiečių sriuba

  Kalėdinio miestelio atidarymo šventės sūkuryje atsirado vietos atjautai. Jau 10 metų vykstanti akcija „Maltiečių sriuba“ abejingų nepalieka. Skelbiama, kad šiemetinėje akcijoje siekiama surinkti 250 tūkst. eurų. ...

 • Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje
  Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje

  Šeštadienį paskelbtas oficialus kalėdinio miestelio Rotušės aikštėje atidarymas. ...

 • Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija
  Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija

  Minint tarptautinę žmonių su negalia dieną, gruodžio 3-iąją, kauniečiai Rotušės aikštėje įgyvendino iniciatyvą „Aš ir tu – tai mes!“. ...

  2
 • „Megos“ atidarymas – lyg mažos Kalėdos
  „Megos“ atidarymas – lyg mažos Kalėdos

  Po metus trukusių plėtros darbų, tapusi didžiausiu prekybos ir laisvalaikio centru Vidurio Lietuvoje, „Mega“ lankytojus pasitiko dovanomis, žaidimais, koncertais. ...

  11
 • A. Palionis: turi užaugti karta, nepatyrusi smurto
  A. Palionis: turi užaugti karta, nepatyrusi smurto

  Andrius Palionis, aktyvus kaunietis, Kauno miesto savivaldybės tarybos narys ir visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ direktorius taip pat prisijungė prie visuomenės sąmoningumo didinimo akcijos „Kauno vyrai už visuomenę be smu...

  5
 • Gyvenimą žydams dovanoję lietuviai
  Gyvenimą žydams dovanoję lietuviai

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiemet apdovanojo 46 piliečius Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, vokiečių okupacijos metais gelbėjusius žydus. Tik du jų gelbėtojai sulaukė šių dienų, o kitų apdovanojimus atsiėmė jų vaikai. Tarp ...

  2
 • Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia
  Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia

  Šiandien Ramybės parko pietinėje dalyje, šalia Kristaus Prisikėlimo cerkvės, stovi Apreiškimo Švč.Dievo Motinai katedra. Jos istorija siekia XX a. ketvirtąjį dešimtmetį: šventovė pašventinta ir atidaryt...

 • Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose
  Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose

  Siekiant prisidėti prie vaikų saugumo keliuose, visą šią savaitę Kauno technikos kolegijos studentai rytais, pusvalandį prieš pasidedant pamokoms, budėjo prie ugdymo įstaigos mokyklos-darželio „Rūtelė“ esančios pėsčiųj...

  2
 • Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje
  Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje

  Teatro režisierius, aktorius ir pedagogas Gytis Padegimas įsitikinęs, kad Kaune tradicijos puikiai dera su naujovėmis, ir dėl to miestas gali būti įdomus labai plačiam žmonių ratui. Pokalbis su projekto „Kaun...

  1
 • Kaune – antroji „H&M“ banga
  Kaune – antroji „H&M“ banga

  Šeštadienį į Kauną drabužių parduotuvė „H&M“ žengė antra koja. Šis žingsnis sulaukė ne ką mažesnio kauniečių susidomėjimo. Parduotuvės atidarymas teikia džiaugsmo ir  „H&M” darbuotojams...

  4
Daugiau straipsnių