Paroda „Agrobalt” Vilniuje: pristatytas pirmasis Lietuvoje ūkininkų turgus internete

Ketvirtadienį Vilniuje prasidėjusioje „Agrobalt” parodoje debiutavo pirmasis Lietuvos ūkininkų turgus internete „Tiklis.lt”.

Naujoji elektroninė prekybos ir logistikos sistema sukurta padidinti pardavimus ūkininkams ir smulkiesiems natūralių maisto produktų gamintojams, o vartotojams - sudaryti patogias sąlygas įsigyti ūkininkų produkciją neišeinant iš namų.

„Gyventojai turės galimybę internete išsirinkti ir užsakyti tai, ką jie paprastai perka ūkininkų turguje. Pardavinėti savo produkciją internetu kviečiame visus Lietuvos ūkininkus ir smulkiuosius natūralaus maisto gamintojus“, - sakė Adomas Patašius, sistemą sukūrusios ir plėtojančios bendrovės „Tiklis.lt“ direktorius.

Tiklis.lt kūrėjai „Agrobalt” parodoje planuoja užmegzti ryšius su ūkininkais bei gamintojais ir sudaryti pirmąsias bendradarbiavimo sutartis. Būtent šios parodos metu bus pradėtas formuoti prekių asortimentas. Internetu žmonės galės pirkti tai, ką paprastai gali įsigyti turguje: šviežias daržoves ir vaisius, mėsą ir jos gaminius, pieną ir jo produktus, konservuotus produktus, duoną, prieskonius ir kt.

Nors prekyba internetu per Tiklis.lt pirkėjui nesuteikia galimybių paragauti dominančio produkto ar prie jo prisiliesti, tačiau sistemos kūrėjai sudarė visas galimybes žmonėms išsamiai susipažinti su produkciją siūlančiu ūkininku ar gamintoju, peržiūrėti kitų pirkėjų atsiliepimus ir socialinių tinklų pagalba rekomenduoti patikusius produktus ar patikimus ūkininkus savo draugams. „Be to, su Tiklis.lt pagalba ūkininkai galės paversti savo nuolatiniais klientais tuos prikėjus, kurie yra įsigiję jų produkciją turguje ir liko patenkinti, tačiau dėl įvairių priežasčių turguje dažnai lankytis neturi galimybės“, - pabrėžė A. Patašius.

Vartotojai ūkininkų turguje „Tiklis.lt” turės galimybę greitai ir patogiai atsirinkti tik sertifikuotą ekologišką produkciją. Almonas Gutkauskas, vadovaujantis VšĮ „Tatulos programa“, kuri daugiau nei 20 metų vykdo nuoseklią ekologinės žemdirbystės vystymo politiką Lietuvoje, tikisi, kad startuojantis el. ūkininkų turgus suformuos naujus pirkimo įpročius ir leis ūkininkams pasiekti tuos vartotojus, kurie paprastai į turgų nevaikšto. „Prekybos internete privalumas - ji nepriklauso nei nuo oro sąlygų, nei nuo nustatytų turgaus dienų”, - sakė A. Gutkauskas. Jis pabrėžė, kad lietuviškų ekologiškų produktų vartojimas ne tik stiprina vietinę ekonomiką, bet ir prisideda prie kaimo ir miesto žmonių suartėjimo bei ugdo visuomenės sąmoningumą.

Internetu iš ūkininkų užsisakyti pageidaujamus produktus užtruks kelias sekundes - tereiks nuspaudus kelis mygtukus suformuoti pirkinių krepšelį ir įvykdyti apmokėjimą per savo el. bankininkystės sistemą. Pageidaujantieji galės atsiskaityti ir grynais pinigais atsiimdami atvežtas prekes. Pirkinius į virtualų krepšelį siūloma rinktis iš skirtingų ūkininkų pateikiamo asortimento. Pavyzdžiui, bus galima vienu kartu užsakyti bulves iš vieno ūkininko, morkas iš kito, o skilandį - iš trečio, o visos šios užsakytos prekės pirkėjui į namus bus pristatytos vienu metu.

Planuojama, kad gyventojai Tiklis.lt tinklapyje prekes galės įsigyti nuo 2010 m. gegužės 17 d., suformavus pakankamą asortimentą ir parengus išsamius jų pristatymus.

Veiklos pradžioje prekės bus pristatomos vilniečiams, vėliau bus sudarytos galimybės virtualiu turgumi naudotis ir kitų miestų gyventojams. Bendrovė „Tiklis.lt” organizuoja logistiką „nuo durų iki durų“ - tai reiškia, kad klientų užsakytus produktus iš internetiniame turguje prekiaujančių ūkininkų ir smulkiųjų gamintojų surinks Tiklis.lt transportas.

Ūkinininkams ir gamintojams bus nemokamai suteikiamos individualios el. parduotuvės, padedančios realizuoti produkciją. Pradėti prekybai internetu nereikia jokių finansinių investicijų. Tačiau produkcijos pardavėjai turės skirti šiek tiek laiko tam, kad el. parduotuvėje pateikta informacija atitiktų jų galimybes įvykdyti užsakymus.

Virtualiose parduotuvėse bus išsamiai pristatomi ir pardavėjai, ir jų siūlomi maisto produktai, o pirkėjams suteikiama galimybė interneto pagalba tiesiogiai bendrauti su ūkininkais ir vertinti bei rekomenduoti mėgstamus maisto produktus savo draugams.


Šiame straipsnyje: Agrobalt

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių